Jak ukrást Venuši

• slovenský

Ako ukradnúť Venušu

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1966, 123 min

Když jít krást vzácnou sošku tak rozhodně s renomovanými herci a tentokrát i (ne)zlodějíčky Audrey Hepburn & Peter O´Toolem. Ti dva jsou jako motor přidělaný k tomuto filmu a bez nich by film byl až téměř bezvládný. Přesto všechno však takový dojem navodí. Když si totiž odmyslím perfektní hereckou dvojici je všechno zhusta průměrné, nehumorné a až skoro nezáživné. Děj je tak trochu zamotaný a chce to hrát na silné a poměrně propracované charaktery. To se daří, ale když má film přijít s něčím navíc, co by ho odlišilo od desítek podobných filmů, je to s ním bídné a v podstatě nepřijde s ničím extra zapamatovatelným. V hlavě tenhle film nějakou chvíli zůstane, ale jen co si pustíte nějaký novější filmový kousek, okamžitě na tenhle zapomenete. Klasika sice jak má být, ale já ji tak zoufale nevyhledávám. Přesto by se film mohl líbit někomu kdo má rád osvědčený a charakteristický styl filmů šedesátých let. Mně osobně tento styl blízký není. 50%(24.7.2012)

Vyloženě ani komedie, ani romantický film, tak něco mezi. Ale pěkné "mezi", takové Hepburnovsky usměvavé - zkrátka pěkné na pohled. A Peter O'Toole? Že mu někteří nevěří jeho roli zloděje? Že to mezi ním a Audrey správně nejiskří? No a, mě se líbil. Možná to nebyl žádnej šarmantní zloduch, ale něco do sebe měl. A k Audrey se hodil svým způsobem taky, když tam hraje Audrey takovou husičku, tak on svýma pohledama dělal něco podobného... Asi to není žádnej klenot světového filmu a lze tomu mnohé vytknout, ale stejně se mi na to pěkně dívalo, no a když jsem na něco takového měl i náladu, tak pak se 5 hvězd dostaví jak nic. :)(31.12.2013)

Jak ukrást Venuši je další z perfektních naivních krimi komedií s nezapomenutelnou a neodolatelnou Audrey Hepburn. Hlavní herecké trio Audrey, Peter O'Toole a Eli Wallach je perfektní, přičemž je nutno podotknout, že hlavní představitelka na svých tehdejších 37 let rozhodně nevypadá! Samotná zápletka je zajímavá a realizace plánu krádeže sošky Venuše je velmi zábavná, na čemž má podíl i skvěle zvolené prostředí muzea. Směšná (v tom nejlepším slova smyslu) je například scéna, v níž se Nicole při obhlídce muzea ptá, kde je wc, nebo celá pasáž odehrávající se ve "skříni" (kumbále) a pochopitelně také scény s alarmem. Přes nudnější začátek se tak divák nakonec dočká svého - a to příjemné nenucené zábavy. Nedostatek: Zajímalo by mě, jak se panu Dermottovi podařilo pomocí magnetu dostat klíč přes roh stěny :)(22.2.2011)

Audrey Hepburn a Peter O'Toole sú vynikajúcou dvojicou v tomto filme pre pamätníkov a ja som sa uchechtával pri predstave, ako naše mamky bulili slzy šťastia pri scénke v kumbálku . Tykačky po prvom bozku :))) A najlepšie bolo, kedˇ ju posielal do krbu, tak ju už veselo chytil i za prdel ! :-D " Ja to tedˇ vypnu! Definitivně!!" ***** za jednoduchosť, priamočiarosť, pôvab, eleganciu a v neposlednom rade, za nepostrehnuteľné vtipné gestá a hlášky !(21.11.2010)

Nenáročná jednohubka pro chvíle, kdy radši než vyrazit do galerie zůstanete doma před televizí. Ojedinělý příklad filmu, kde sice od začátku víte, co se stane a hlavně jak to dopadne, ale vůbec to vlastně nevadí, jelikož se prostě u toho tak krásně odpočívá a na konci možná i dostanete chuť na to vyrazit na prázdniny...třeba do Říma.(18.5.2014)

• - Súkromné lietadlo Davisa Lelanda (Eli Wallach) sa nazýva Dassault-Breguet Mystère 20 (neskôr označené ako “Falcon 20“), registrované ako F-WLKB bolo prvým vyrobeným kusom z viac ako 500 lietadiel tejto série. (TheRoller)

• - Po tom, ako sa Nicole (Audrey Hepburn) prezlečie za upratovačku, Simon Dermott (Peter O'Toole) povie: „To je ono. Tentoraz necháme Gevinchyho oddýchnuť." Hubert de Givenchy bol osobný módny návrhár Audrey Hepburn. (TheRoller)

• - Postavu Lelanda měl být původně ztvárnit George C. Scott, ale byl vyhozen režisérem Williamem Wylerem, protože přišel pozdě hned první den natáčení. Lelanda nakonec hrál Eli Wallach. (facojurka)