Jak ukrást Venuši

• slovenský

Ako ukradnúť Venušu

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1966, 123 min

Příjemná komedie. Se šarmem, romantickým vzplanutím, spikleneckou drzostí, kapkou ztřeštěnosti, špetkou elegantní vznešenosti, trochou Paříže a výchovným pohlavkem. Nicole Bonnet (stále půvabná Audrey Hepburn) se snaží napravit svého nezvedeného tatíka. Pro jeho bezúhonnost je ochotna i kriminální činnosti. Soukromý detektiv Simon Dermott (Peter O'Toole) neposílá zločince jen do vězení. S láskou pomáhá napravovat nenapravitelného. Zločin a láska je silné pouto. Obě tyto rozdílné ruce jsou navzájem propleteny ve chvílích vzrušení. Adrenalin stoupá do hlav i srdcí a přichází vášnivé polibky. Z dalších rolí je tu především Nicolinin otec (elegantní Hugh Griffith), zručný iluzionista, nadšený malíř a nenapravitelný obchodník s uměním. Dále Davis Leland (Eli Wallach), toužící po Celliniho Venuši, a Bertrand Grammont (Fernand Gravey), ředitel muzea. Příjemné, veselé, vtipné, nápadité. A všichni jsou nakonec spokojeni a nadšeni s dosaženým výsledkem, nabytou zkušeností a soukolím událostí.(15.10.2014)

Velmi příjemný film s vtipnými dialogy a okouzlující Audrey Hepburn. Jaká škoda, že si Wyler liboval v naprosto příšerných sekvencích, ve kterých trapně zesměšňoval stráž francouzského muzea. Místy jsem měl pocit, že koukám na grotesku alá Laurel a Hardy:-/ Ale jinak moc povedený film s originální zápletkou. Slušné 4 hvězdy.(2.8.2011)

"Where have you been?" - "I was getting engaged." Wyler opäť dokázal, že čoho sa kedy chytil, premenil na klenot kinematografie a verte mi, nie je to žiadny "fake". Čo sa týka scenára, miestami kecal tam, kde si zaslúžila byť akcia a bol ticho tam, kde si zaslúžil byť dialóg. Našťastie takých situácii nebolo príliš. Zaujímavý námet a samotné "how to", ktoré je pri lúpežných filmoch tak dôležité Wyler poňal vskutku pôsobivo. Na miske váh prevážila kategória romantická komédia nad krimi heist movie, čo by som znášal ťažie s iným obsadením. Tu to presne sadlo, ulahodilo a vyvolalo pocit skvelého zážitku z kvalitného filmu - tomu vravím majstrovská režijná práca. Ten vysoký, modrooký, štíhly a celkom pekný Peter O'Toole bol skutočne vysoký, modrooký, štíhly celkom pekný a k tomu všetkému veľmi dobre hral. Pre Audreynku Hepburn jednoducho neexitujú slová, ktoré by ju dokázali popísať. Na vzdialené priblíženie: Ak má stupnica ženskej krásy, elegancie a šarmu hodnoty od 1 po 10, Audrey sa nachádza v intervaly (11; ∞) pričom predstavuje hodnotu idúcu po nekonečne... a tej dobrej duše, ktorá jej tak dokonalo namaľovala už bez toho najkrajšie oči na svete, by mal byť dodatočne udelený Oscar za makeup. Samotná lúpež je úžasná (najmä získanie kľúčika a odomknutie) a zakončenie filmu je rovnako kvalitné. Jediná vec, ktorá mi vŕtala chvíľu hlavou je, kam sa počas filmu vytratil Hugh Griffith, pretože tam boli minimálne dve scény, ktoré si ho vyžadovali ako soľ. Tak ako tak, všetci vedľajší herci na čele s Hughom Griffithom predviedli vynikajúci výkon. Ako ukradnúť Venušu je oddychový film s precíznou réžiou a tým najlepším obsadením.(20.4.2013)

Celkem příjemná nenáročná komedie, ve které excelují Audrey Hepburn a Peter O´Toole. Celý příběh s vloupáním a zamilováním je jakoby pocházel spíše z třicátých let než šedesátých, a to díky své lehké a krásné naivitě a odlehčenosti. Že je snímek korunován happyendem je skoro jasné, takže tu neznalým neprozrazuji snad nic, co by vědět nechtěli. 75% hvězdiček(11.4.2009)

Papá, chytla jsem zloděje. Byla hrozná tma, tak jsem rozsvítila.. Byl velký, modrooký, štíhlý, docela hezký.. Takovým brutálním způsobem, doopravdy děsný chlap.. Arogantní, bezohledný, neměl žádné chování, způsoby a tak ... To všechno si na místě poznala? ... Ne, to až po tom, co jsem ho vezla domu.. Musela jsem ho odvést, já jsem ho totiž postřelila :DDD(22.12.2013)

• - Kniha, kterou si Nicole (Audrey Hepburn) čte v posteli, je "Hitchcock Magazine: Le Revue du Suspence", francouzská verze měsíčníku "Alfred Hitchcock's Mystery Magazine". (facojurka)

• - Portrét, na ktorý ukazuje Dermott (Peter O'Toole) a opisuje ho Nicole (Audrey Hepburn) ako "vynikajúci Rembrandt", je "Portrét Jacoba Tripa", namaľovaný okolo roku 1661. (TheRoller)

• - Auto Nicole (Audrey Hepburn) je Autobianchi Bianchina Special Cabriolet (v podstate luxusnejší model Fiat 'Sport' 500) a auto Dermotta (Peter O'Toole) je Jaguar E-Type. (TheRoller)