poster

Jak ukrást Venuši

 • anglický

  How to Steal a Million

 • slovenský

  Ako ukradnúť Venušu

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1966, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  *****

  Jeden z těch filmů, kterým člověk ani po x-té neodolá. Úsměvná a pohodová v každé minutě, zábavná v každém motivu, ať už jde o nápaditou loupež, rodinné vztahy nebo jednu z nejúžasnějších dvojic, které se kdy ve filmu pustily do nejaké té originálně nápadité loupeže. Audrey "Přece nebudu krást cizí věci." Hepburnová je úžasná a Peter O'Toole s ní zdatně drží krok. Společně pak vytvářejí nezapomenutelnou dvojku, která termínu "vztahová chemie"dává zcela nový rozměr. A dokomalým způsobem jim k tomu sekunduje Eli "Calvera" Wallach. Zkrátka klasika, kterou můžu zas a znovu.(10.10.2013)

 • swed
  ****

  Lupičská komedie řídící se heslem "Nebát se a nakrást". William Wyler byl v době natáčení už za svým tvůrčím vrcholem, jeho kvalitní rukopis tu ale můžeme vysledovat stále. To platí především o mistrně natočené loupeži, která zabírá téměř celou druhou polovinu snímku. Klíčová zápletka je tuze jednoduchá, bez větších překvapení či odboček a hlavně na začátku se může zdát, že se film nikam výrazněji neposouvá. Z podvodnických filmů Audrey Hepburnové mám o chlub radši "Šarádu", hlavně kvůli CG a důmyslněji konstruovanému ději, proto 7/10(2.12.2009)

 • hansel97
  ***

  Od takových jmen jsem čekal něco lepšího. V Audreyině filmografii mám velké mezery, ale docela se mi potvrzuje, že to prostě není čistě komediální herečka a v téhle roli moc jiného prostoru nedostávala. Její mužský protějšek po komické stránce vychází lépe, oba to táhnou nahoru, ale moc jsem se nezasmál. Aspoň že chemii ti dva měli.(12.9.2017)

 • chelseaman22
  ****

  Divák je vtažen do děje pohledem na Audrey, jež si to mastí po Šánzelizé ve stařičkém předchůdci dnešního Smartu. Audrey po nocích čte Hitchcocka, načež přistihne lupiče (a budoucího milence) v negližé (rozumějte v noční košili od Tiffany's a spol.). Je trošku smutné, že sekundární zápletka svou infantilitou a prostoduchostí svádí k hlubokému a protáhlému povzdechnutí. Lupič se při prvním střetu s Audrey neubrání ošmatávání jejích stehen, za což je odměněn káravým pohledem ze strany krásné abatyše (rozumějte pí. Monetové). Auldrey ze šatníku vytáhla a aplikovala černo černou škrabošku, jež indikuje, že hodlá navštívit nějaký z těch honosných plesů na dvoře krále Slunce (rozumějte Ludvy). S plynoucí dobou policista s pěti diplomy zintenzivňuje snažení o zásun. "Tu pitomou láhev dejte pryč" aneb prezident se ve večer vykrádačky moc nevyspal. 83%(1.4.2013)

 • PBLead
  *****

  Vyloženě ani komedie, ani romantický film, tak něco mezi. Ale pěkné "mezi", takové Hepburnovsky usměvavé - zkrátka pěkné na pohled. A Peter O'Toole? Že mu někteří nevěří jeho roli zloděje? Že to mezi ním a Audrey správně nejiskří? No a, mě se líbil. Možná to nebyl žádnej šarmantní zloduch, ale něco do sebe měl. A k Audrey se hodil svým způsobem taky, když tam hraje Audrey takovou husičku, tak on svýma pohledama dělal něco podobného... Asi to není žádnej klenot světového filmu a lze tomu mnohé vytknout, ale stejně se mi na to pěkně dívalo, no a když jsem na něco takového měl i náladu, tak pak se 5 hvězd dostaví jak nic. :)(31.12.2013)

 • - Postavu Lelanda měl být původně ztvárnit George C. Scott, ale byl vyhozen režisérem Williamem Wylerem, protože přišel pozdě hned první den natáčení. Lelanda nakonec hrál Eli Wallach. (facojurka)

 • - Portrét, na ktorý ukazuje Dermott (Peter O'Toole) a opisuje ho Nicole (Audrey Hepburn) ako "vynikajúci Rembrandt", je "Portrét Jacoba Tripa", namaľovaný okolo roku 1661. (TheRoller)

 • - Auto Nicole (Audrey Hepburn) je Autobianchi Bianchina Special Cabriolet (v podstate luxusnejší model Fiat 'Sport' 500) a auto Dermotta (Peter O'Toole) je Jaguar E-Type. (TheRoller)