Jak ukrást Venuši

• slovenský

Ako ukradnúť Venušu

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1966, 123 min

Pohodová, elegantní a především ve všech směrech precizní lupičská komedie. O¨Toole a Hepburnová jsou jako obvykle výborní, ale přesto je zastiňuje naprosto fenomenální Hugh Griggith - ty jeho vykulené výrazy jsou prostě dokonalé. Když se k tomu přičte brilatní scénář a režie, tak vychází naprostá klasika žánru, což ostatně u Wylerových filmů není nic neobvyklého.(12.4.2007)

"Where have you been?" - "I was getting engaged." Wyler opäť dokázal, že čoho sa kedy chytil, premenil na klenot kinematografie a verte mi, nie je to žiadny "fake". Čo sa týka scenára, miestami kecal tam, kde si zaslúžila byť akcia a bol ticho tam, kde si zaslúžil byť dialóg. Našťastie takých situácii nebolo príliš. Zaujímavý námet a samotné "how to", ktoré je pri lúpežných filmoch tak dôležité Wyler poňal vskutku pôsobivo. Na miske váh prevážila kategória romantická komédia nad krimi heist movie, čo by som znášal ťažie s iným obsadením. Tu to presne sadlo, ulahodilo a vyvolalo pocit skvelého zážitku z kvalitného filmu - tomu vravím majstrovská režijná práca. Ten vysoký, modrooký, štíhly a celkom pekný Peter O'Toole bol skutočne vysoký, modrooký, štíhly celkom pekný a k tomu všetkému veľmi dobre hral. Pre Audreynku Hepburn jednoducho neexitujú slová, ktoré by ju dokázali popísať. Na vzdialené priblíženie: Ak má stupnica ženskej krásy, elegancie a šarmu hodnoty od 1 po 10, Audrey sa nachádza v intervaly (11; ∞) pričom predstavuje hodnotu idúcu po nekonečne... a tej dobrej duše, ktorá jej tak dokonalo namaľovala už bez toho najkrajšie oči na svete, by mal byť dodatočne udelený Oscar za makeup. Samotná lúpež je úžasná (najmä získanie kľúčika a odomknutie) a zakončenie filmu je rovnako kvalitné. Jediná vec, ktorá mi vŕtala chvíľu hlavou je, kam sa počas filmu vytratil Hugh Griffith, pretože tam boli minimálne dve scény, ktoré si ho vyžadovali ako soľ. Tak ako tak, všetci vedľajší herci na čele s Hughom Griffithom predviedli vynikajúci výkon. Ako ukradnúť Venušu je oddychový film s precíznou réžiou a tým najlepším obsadením.(20.4.2013)

Nenáročná jednohubka pro chvíle, kdy radši než vyrazit do galerie zůstanete doma před televizí. Ojedinělý příklad filmu, kde sice od začátku víte, co se stane a hlavně jak to dopadne, ale vůbec to vlastně nevadí, jelikož se prostě u toho tak krásně odpočívá a na konci možná i dostanete chuť na to vyrazit na prázdniny...třeba do Říma.(18.5.2014)

Audrey Hepburn a Peter O'Toole jsou natolik skvělým párem, že jim odpustíte i to, že chvílemi si prostě jen tak blbnou. Vlastně vás takové momenty mohou bavit i více než celá anabáze okolo ukradení sochy. Je to vtipné, má to na svou délku hezké tempo, ale jsou to pořád oni dva hlavní představitelé, kteří nadchnou nejvíce.(15.6.2017)

Audrey Hepburn a Peter O'Toole sú vynikajúcou dvojicou v tomto filme pre pamätníkov a ja som sa uchechtával pri predstave, ako naše mamky bulili slzy šťastia pri scénke v kumbálku . Tykačky po prvom bozku :))) A najlepšie bolo, kedˇ ju posielal do krbu, tak ju už veselo chytil i za prdel ! :-D " Ja to tedˇ vypnu! Definitivně!!" ***** za jednoduchosť, priamočiarosť, pôvab, eleganciu a v neposlednom rade, za nepostrehnuteľné vtipné gestá a hlášky !(21.11.2010)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži a v meste Neuilly-sur-Seine. (dyfur)

• - Kniha, kterou si Nicole (Audrey Hepburn) čte v posteli, je "Hitchcock Magazine: Le Revue du Suspence", francouzská verze měsíčníku "Alfred Hitchcock's Mystery Magazine". (facojurka)

• - Po nevydarenej lúpeži Simon Dermott (Peter O'Toole) prosí Nicole (Audrey Hepburn), aby zotrela jeho odtlačky na ráme obrazu. Keď však pokladá prázdnu fľašu namiesto Venuši, odtlačky na fľaši zostávajú nezotreté. (TheRoller)