Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Obyvatelé vesnice se chystají na Velikonoce, chlapi před hospodou komentují zelené pivo a nebezpečí chemtrails, když oslavu na návsi naruší náraz dodávky do kašny. Řidiči se podařilo zmizet, lidem je ale jasné, že šlo o teroristický čin. Bezpečí celé vesnice teď závisí na hasičích, na jejich odhodlanosti a akci. Miroslav Krobot hraje náčelníka hasičů, pro něhož celá situace znamená nebývalou vzpruhu. Michal Isteník představuje jeho zástupce, jenž poprvé poznává, co to je mít přehnaný strach o rodinu. Má dobré srdce, jen moc věří tomu, co mu kdo řekne a co zjistí na internetu. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (140)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Tenhle film se vyhýbá chybám Prušinovského i Mimořádné události a dodává něco trefného, ale přitom jemného. Ne že bych nemĕl pár věcí, o kterých pochybuju (empatie vůči rasistovi by podle mě neměla nikdy převýšit empatii vůči jeho oběti), jinak ale pěkný film, který v mnoha ohledech funguje jako pobídka k projekci, protože ve skutečnosti toho hodně o postavách nevíme. Ale funguje to. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Nečekaně funkční spojení empatické naturalistické lidovosti v duchu Jaroslava Papouška a stylu Takešiho Kitana s jeho deadpan humorem nasáklým melancholií a zpracovaným po vzoru komiksových stripů ve statických záběrech orientovaných přímo na kameru. A k tomu suchá zábava, která správně mrazí. Plus extra body za skvělé řešení podkresu závěrečných titulků (zůstaňte do konce). ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Islámský terorismus made in Česká republika. Tento film sponzorovala politická strana SPD, její předseda (Pi)Tomio Okamura a především její aktivní podporovatel Jaromír Balda... Celkem originální celovečerní debut hlásící se k odkazu tzv. Československé nové vlny (akorát bych tam ovšem ocenil taky Papouškovi či Formanovi naturščiky a vyhnul se profesionálním hercům a známým tvářím), žánrově usazený někde na pomezí společenské satiry, vesnické tragikomedie a absurdní frašky, průhledná alegorie, artové a festivalové vyznění, hodně chytrý scénář (z té samozvané domobrany hasičů a skinheadů celkem mrazí), po formální stránce dominují statické záběry (to mi asociovalo tvorbu Aki Kaurismäkiho), které několikrát zamrznou do jakéhosi živého obrazu, místy tedy opravdu zajímavá práce s kamerou (třeba opakované reverzní změny ohniska z druhého plánu, tedy celku krajiny, na herce v prvním plánu), komorní až minimalistický charakter, pomalé tempo vyprávění... Prostě Divoké včely z Díry u Hanušovic...tentokrát ale i s politickým podtextem... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ZRUŠIT POMLÁZKU? VŽDYŤ TO JE ÚTOK NA NAŠE TRADICE!…“ Tak (ona pověstná) „Díra u Hanušovic“ dostala bratříčka. Hmmm… Jakej smysl má sledovat tyhle idioty? Nebo snad má vesnický buranství sloužit pro pobavení lidí z města? A úplně nejsmutnější je, že  to může bejt v mnoha ohledech přesný…   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Volím si tebe Tomio! 2.) Myslím, že by se lidi neměli bát zbytečně.  ///                 PŘÍBĚH  **  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Hořká trochu komedie a trochu drama, na speciální předpis vhodná medicína pro fanoušky SPD, či jiným nenávistným a manipulovaným občanům. Krobot si drží obvyklý standard a Isteník je příjemně naivní a minimalistický. Na tvůrčí debut jde o promyšlený a zdařilý počin, kdy největší překážkou v očekávání je pozvolné tempo a střídmější síla jak průběžné komediální stránky tak oné satiry. Film vhodnější na festivaly než na vesnická letní kina, kde bude budit nemálo rozpaků. Ale i tohle je některým potřeba. 70% ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení začalo v říjnu roku 2020, hlavní část natáčení probíhala ale až v únoru a březnu roku 2021. Několikadenní mrazy donutily filmaře dokonce natáčení pozastavit. (Azurose)
  • Inspirací k námětu byl teroristický útok spáchaný Jaromírem Baldou v roce 2017, kdy na železniční koleje pokácel strom. (Azurose)
  • Natáčelo se ve Chvalnově ve Zlínském kraji. Hřbitov se nachází v nedalekém Roštíně. (skudiblik)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (více)

Febiofest sa po dvoch rokoch vracia do kín

Febiofest sa po dvoch rokoch vracia do kín

15.03.2022

Medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava začína 16. marca do kinosál uvedie 75 filmov. Tie budú rozdelené v 8 sekciách – V strede Európy-súťaž krátkych filmov; V strede Európy – mimo súťaž,… (více)

Reklama

Reklama