Epizody(8)

Loď s imigranty, která v roce 1899 míří do New Yorku, změní ze záhadných důvodů kurz a zmatení cestující musí řešit velmi neobvyklou záhadu. (Netflix)

lahvi

Dneska už asi neni možný, udělat film nebo seirál, aniž by tam po sobě nelezly dvě buzny. Vážně nechápu co je todle za tlačku a není mi to příjemný!!! ()

emde

Zo začiatku napínavé, ale od lgbt linky čistý netflix. Všimnite si koľko % seriálov má túto už vážne otravnu šablónu. Sorry ale končím so sledovaním po tretej časti. ()

sunshine29

Mne to tez nudi, a tak jsem se na to tesila! Dark me primel otevrit hubu dokoran, je fakt, ze od treti serie jsem se uz dost ztracela, ale i tak mne to porad nutilo premyslet, i kdyz uz mi to prislo moc sci-fi a moc prekombinovane. Toto me naopak nenuti k nicemu - u 6. dilu pisu tuhle recenzi, a i kdyz mrknu na obrazovaku cca kazdych 5 minut, stale jsem v obraze a vim o co jde, stale totiz celkem o nic. Asi to uz dodivam, kdyz jsem to rozdivala, ale na pokracovani urcite cekat nebudu. ()

ArminF.

Veľmi nerád tomuto seriálu udeľujem známku iba 2stars. Mňa totiž trápi, že som stratil asi 6,5 hodín môjho života pozeraním tohto diela, a pritom ho považujem za niečo výnimočné. Nepochopil som ho a myslím si, že mnohí z nás ho tiež nebudú chápať. Alebo je tak nepochopiteľný, že to nedokáže nikto. Pozrel som si ho úplne celý, čo bolo veľmi dôležité ! Nehodnotím totiž bez toho, aby som si pozrel celé dielo. Taaakže, bavili ma prvé 2-3 časti, veľa záhadných udalostí, ktoré mi dvíhali obočie...čo sa tu ešte naskytne...veľa otázok zostávalo bez odpovedí.....na ktoré som čakal odpoveď. Potom prišiel útlm, dá sa povedať že od 4. do 8. časti, hmmmmmm, ani neviem ako by som to nazval. Pribúdali záhadné udalosti, ktoré ale nedávali zmysel...veľa a veľa záhad. Príliš veľa otázok od hlavných postáv: "Čo sa to tu vlastne deje?". Žiaľ, nikdy sme sa nedočkali odpovede, postava sa tvárila ako mŕtvy chrobák alebo sa vyjadrila "Neviem". V jednom momente som si ako divák povedal "Dosť", pozor ale , toto sa stalo asi po 5 hodinách filmu. Už ma vôbec nezaujímalo, čo sa s nimi stane. A tak sa aj stalo....Až posledných asi 15 minút mi malo všetko vysvetliť...podľa recenzií (aj tu na csfd)...ale nestalo sa tak, plno otázok mám aj naďalej...prečo, načo,...to naozaj iba ten záver má "zmysel", že všetko vlastne "je iba tam" ? Žiaľ, musím toto napísať: Strata času, stačí pozrieť prvé 2 časti a poslednú, budete vedieť o čo ide. ()

PetaB

Skvělý chytrý seriál, perfektní obsazení, atmosféra, hudba, scéna. Je to křížovka se spoustou hádanek a ukrytých motivů. A finální scéna byla překvapení. Bohužel tajenka prozatím zůstane nevyluštěna. Všem doporučuju také kouknout na Making 1899 A pro ty, kdo chce bojovat za tenhle seriál, najděte si chvilku a podepište petici. Tento seriál si to 100% zaslouží! ()

Aceboris

Hodnotenie seriálu ako celku 66% od oka jednotlivé časti majú v priemere 75%. Zaujímaví nepomer vo vyhodnotení a to nie som žiadny fanúšik tejto neskutočnej splátaniny. Čo Vám evokuje rok 1899, obdobie parníkov, zaoceánskych lodí a stroskotanie Titanicu o niečo neskôr v roku 1912. Obdobie v ktorom neboli mobily stačilo pero a papier a ľudskosť bola silnejšia ako teraz. Seriál začína sľubne, mysticky a tajomne. Žiaľ v poslednej dobe Netflix potenciál seriálov normálne hádže do kanálu. Samozrejme si nemohli nechať zájsť chúťky na homosexuálne scény 2 a 3 časť , ale budiž, nejak si u tejto platformy na to zvykám, ale kritizovať to budem stále, lebo hlbší význam s dejom to opäť nemalo . V polke seriálu sa začnete strácať v tom čo sa deje, no a záver je úplne sci-fi a vcelku logické vyústenie pokiaľ chceli to čo tam navystrájali nejak ospravedlniť. Za mňa začiatok ok , potom veľmi slabučké pokračovanie. 5/10  Škoda, že Netflix zastavil seriál, zaujímalo by ma čo by bolo ďalej Wake Up !!! ()

Saxicola

Pojďme splácat na jednu hromadu kdejakou kravinu, která nás zrovna napadne, a vůbec se nemusíme obtěžovat s tím, aby to dávalo smysl, protože to všechno svedeme na jednoho šílenýho dědka a bugy ve virtuální realitě, kde nic dávat smysl nemusí. Všechny postavy se chovají jako kreténi a není komu fandit. Jedna hvězda za to, že se občas podařilo vytvořit příjemně mrazivou atmosféru. Zdůrazňuji slovo občas. ()

Krustovskij

Vlastně stejná pohádka jako Dark. Velmi slušný rozjezd a skvělá atmosféra jako v prvních dvou sériích, ale jakmile začnou tvůrci dělat sci-fi, hapruje to ve třetím Darku a tady snad ještě víc. Škoda. ()

Braenn.

Mělo to všechno, aby to bylo dobrý. Mohlo to být dobrý. Nebylo. Co začalo jako našláplý mysteriózní thriller, zvrhlo se v patlaninu náhodných scén. A furt nechápu koncovou pointu s klukem manželem. A vůbec. ()

patto

ale áno 79% Na Netflix nadpriemer. škoda, že zrušili pokracovanie ale cez to sa to vpohode sa brať ako ukončený príbeh (nie ako podaktore čoho mám plné zuby pozreta séria a o 3r keď sa vydá ďalšia, budem musieť kuknúť aj predchádzajúce aby som sa našiel ako je to teraz v móde. Ďalšie "rozkukane" seriály už nechcem. Preto ak sa tohoto istého obávate, kľudne do toho-1899 je ok a dá sa to považovať za ukončené) 5x* na podporu podľa mňa podhodnotenia (aktuál 66%) ()

poppy75

ked vezmes akukolvek epizodu black mirror a rozflaknes ju na 8 dielnu seriu... /a to predpokladam bude aj dalsia, kedze velmi vela veci, aj tych najpodstatnejsich ostalo nezodpovedanych/...uz od titulkov v prvej casti pozeram-ze aha, dalsi iluminatsky pokus /pyramidy, ciselna symbolika atd/...prva cast nudila k zufalstvu...ale premohla som sa a pozrela aj zvysok...poviem to na rovinu-uz ma ti iluminati seru-ked chcu nieco povedat, nech to daju konecne naraz, a nie po castiach, ako to robia posledne roky po kuskoch v roznych filmoch ci serialoch-drviva vacsina ludi aj tak nepochopi, zvysok si povie-hoaxy....ale my ostatni sme zvedavi, co sa im prehana namyslenou hlavou a co sa  snazia naozaj povedat...hoci-nie ze by som im verila...totiz aj tu: 1899 bol zas dalsi pokus presvedcit nas, ze zijeme v simulacii...no,dobre...pokus u mna nevysiel pozitivne a doveryhodne-minimalne kvoli plagatu,ci titulkom, kde je nazov filmu 1899 v obratenej pyramide...rok sa musel zacinat nejak uveritelne...1+8 je 9-takze zrazu mame tri 9tky v obratnej pyramide...otocme pyramidu spravne, najdlhsou stranou naspodok..a pochopitelne sa nam otocia aj tie tri 9tky-a hla -mame v pyramide tri 6tky-symbol diabla..mohli na plavbu lodou zvolit akykolvek iny rok-ved napr 1897 by po prevrateni neukazoval nic....nemyslim,ze 1899 bola nahoda...lebo trojuholniky a pyramidy idu vzdy ruka v ruke s diablom....a aj cely serial sa niesol v pochmurnom, tazivom neprijemnom duchu...a k tej simulacii dodam este tolkoto-vzdy je simulacia zobrazovana ako neprijemna, alebo veduca k niecomu zlemu, ani som nepostrehla v inych filmoch, serialoch poslednych rokov ,ze by ludia zili v nejakej prijemnej simulacii plnej stebotajucih vtacikov, slniecka a pohody.a nikto by nakoniec aj tak neriesil svoje mindraky, traumy a sracky, pripadne niekoho nezabil...a ak aj tento nas svet ma byt, ako sa nas snazia presvedcit , simulacia vyssieho tvorcu-tak by som bola rada, keby sa uz -aspon v mojej simulacnej bublinke -trocha spamatal-co je vela,to je dost....viac slnka a ruzovej a menej pyramid, fakt su skarede a nebavia ma...a nejak specialne ani tento serial...dam mu ale aspon 3 hviezdicky-nech ma nevypnu :-D :-D ...svet by nemali mat v rukach programatori-aj z nasho sveta mame dokazy ze su vysinuti a maju bozsky komplex /nebudem toho jedneho menovat :-D /...a dodam,ze o kus lepsia simulacna slucka je san junipero z black mirror /tam to inak tiez konci tym velkym trojuholnikom/-kks, toto je na zblaznenie :-D .../a keby bol platon tusil, ako sa ludia starocia po jeho smrti stale budu namotavat na jeho podobenstvo o jaskyni...este dobre,ze do zvysku filozofie sa ludia zo showbiznisu velmi nepustaju/... ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě