Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když zedník a trumpetista Antonín Karas odmítl nabídku kapelníka Selnického na účinkování v cirkusovém orchestru, netušil, co mu přinesou další roky života. Malému Vašíkovi je sedm let, pohřbívá s otcem maminku a odcházejí spolu do Hamburku. Jenomže tam už pro zedníky žádná práce není, a tak otec Karas dočasně přijímá nabídku pracovat v cirkusu Humberto jako stavěč, krmič a trumpetista. Z dočasné práce se stává láska na celý život, zvláště pro malého Vaška. Od prvního dne se Vašík považuje za cirkusáka. Parta Čechů z maringotky číslo 8 – Kerholec, starý Malina, žvanivý Vosátka a vlastenecky uvědomělý Bureš – vytvoří oběma Karasům nový domov. (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Asi nemám co dodat ke komentáři trona. Vnikání osiřelé šumavské rodiny do exotického prostředí cirkusu je o to působivější, když vidíte seriál v 7 letech a vše vidíte očima Vaška. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vďaka postavám hercov Pavla Manga a Petra Haničinca získava 4. epizóda príjemne hrejivý, ľudský a feel good pocit. Ich očami, teda očami nezainteresovaných ľudí, vnikáme do exotického a svojrázneho sveta cirkusu a cirkusantov. ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Češi v Humbertu... V díle zazní hovorové pojmenování pro zedníka "rochně" správně to bylo pojmenovávání pro zednické učně, nejspíš proto, že než se řemeslo naučili, vypadali jako rochně, tedy prase. Další souvislost může být s tím, že se dříve stavělo z nepálených cihel, kterým se říká vepřovice. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě zazní hovorové pojmenování pro zedníka „rochně“. Správně to bylo pojmenovávání pro zednické učně, nejspíš proto, že než se řemeslo naučili, vypadali jako rochně, tedy prase. Další souvislost může být s tím, že se dříve stavělo z nepálených cihel, kterým se říká vepřovice. (sator)

Reklama

Reklama