Oficiální dokument z 6. říšského sjezdu NSDAP v Norimberku 4.-10. září 1934. Po II. světové válce v mnoha zemích trezorový film. (oficiální text distributora)

Martin741

Nejdem sa vyjadrovat k historickym udalostiam : rok 1934 a zjazd svetoznamej politickej strany. Ale natocene je to fakt na urovni, so zmyslom pre filmarinu, slusny scenar a celkovo vzate vidno, ze reziser si dal s tym namahu. Ale az desivo realne. 76 % ()

johny89 odpad!

Asi hodině jsem to musel vypnout. Je to plné hajlujících nácků, projevových řečí a každý řečník tam řve, jak kdyby musel řvát na stotisícový dav lidí bez mikrofonu. Čekal jsem, že film bude mít alespoň trochu příběh, bude tam vykresleno něco z žití v německu před 2. světovou válkou, ale bohužel je to pravý opak. Vše je vyumělkované, nastrojené, aby to udělalo dojem na toho tragéda s knírkem. ()

Garson

Po shlédnutí tohoto filmu nastává otázka jestli je možné i ve 21.století vybudovat tak semknutý národ jako bylo Německo v roce 1934?Odpověď by zněla:TO TĚŽKO,protože lidé vyznávají jiný druh hodnot,zlenivěli a pro svou pohodlnost přestali vnímat co se děje kolem nich.Propaganda bude vždy nejmocnějším nástrojem politické moci akorát současní politici jí neumí dostatečně využít a jako své maximum jim stačí vylepit pár vyretušovaných fotek na bilboardy,ale to nejdůležitější tedy osobní kontakt s obyvatelstvem berou jako ztrátu času.V tomto filmu je vidět že Hitler ani nepotřeboval měsíční chůzi jako měl Michael Jackson, ale stačily mu zářící reflektory od architekta Alberta Speera a výsledný dojem na zúčastněné byl ohromující.Leni Riefenstahl se snažila,ale asi to bylo opravdu určené spíš pro dříve narozené protože mě film nijak neoslovil a spartakiády nebo průvody na 1.máje by mě zaujaly víc. ()

Wormboy

Leni Riefenstahl v case vzniku tohto filmu nemohla tusit aku hodnotu niekedy Triumf vole bude mat. Propaganda krici z kazdeho jedneho policka spolu s plamenitymi recami Hitlera, Goebbelsa, Hessa a spol. a ani zub casu a za co mozno vyslovit velku vdaku, ani nekompetentne ruky cenzorov, tento zaklady rys neoslabili. ()

zette

Pokud chce clovek zustat objektivni, musi dat tomuto pocinu plny pocet. Pri zaverecnem proslovu Adolfa Hitlera, divak jen s otevrenou pusou hledi, posloucha (cte titulky) a hlavne nechape, jak behem par let dokazal zfanatizovat temer cely narod, tak vyspele a kulturne vzdelane zeme... Duvod, proc natocit tento dokument byl zrejmy a historie ukazala, ze svou roli splnil. Jeden z historicky vubec nejcennejsich dokumentu, ktery kdy vznikl a urcite by nemel zustavat v trezorech. V kazdem, trochu rozumnem divakovi musi film zanechat velky prostor k premysleni. Pokud budu cynicky a prenesu se pres veskerou hruzu, kterou tento rezim napachal, tak musim ocenit jejich uprimnost. ()

WolfR

Vítězství formy nad obsahem aneb megalomanství a tehdejší nové kamerové a střihačské postupy berou dech. Na druhou stranu je to však celkem nuda vlastně jedna velká přehlídka na níž jsou zajímavé občasné řečnické výstupy členů NSDAP včetně Adolfa Hitlera, 3 hvězda. ()

AdaMM

Kolem tohoto filmu je víc aury, než si zaslouží. Je děsně roztahaný, nudný a kdyby člověk neznal historii, připadal by mu asi nejspíš jako dokument ze skautského jamboree, které se zvrtlo špatným směrem. Hitler není tak démonický, jak jsem si myslel... Celé to nestojí za ten humbuk okolo. Měl jsem co dělat, abych neusnul. ()

Mylouch

Hrůzně samozřejmé nadšení, odhalující stejnokrojovanou mužnou krásu i půvaby pravého podpaží árijských žen. Tak samozřejmé, že vyvolává otázky i ohledně zdrojů současného nadšení z politických vizí. Vizuálně působivé. ()

wafc

Ach, při úsměvu Rudolfa Hesse musela nejedna árijská holčička uronit slzu. Lenička umí, ale jsem překvapen z toho, kolik prostoru dostali chlapci z SA, kteří v té době byli odstrkování spíše do ústraní. Rozhodně zajímavé dílo, z kterého sálá ta nacistická síla ještě dnes. Co s budem povídat, Hitler měl dobrej SWAG. ()

David.Darco

Netvrdím, že by strihovú skladbu filmu nespracovala Riefenstahlová zaujímavým spôsobom. Tvrdím že triumf vôle jej aj napriek jej kumštu jeden odporný film, ktorý sa aj napriek technologickým pokrokom, ktoré prináša po istom premietacom čase zunuje. Stále je to (takmer) o tom istom dookola a pomerne rýchlo to žašne súčasného diváka nudiť. Keby to malo o pol hodinu menej, vedel by som si technickú vyspelosť Leni vychutnať lepšie. Žiaľ... ()

filmmovier

Šťastná Hitlerova mládež, šťastný, veselý a přátelský Vůdce, radostné a velkolepé oslavy v ulicích, poetické záběry městských uliček a hromada ohromujících davových záběrů na naprosto neuvěřitelnou hromadu lidí ze všemožných úhlů, letecké záběry, neotřelé kamerové triky... Tahle propaganda vypadá velice funkčně, natočené je to nepochybně perfektně. Ale nechápu, že Hitler nikomu nepřišel k smíchu. Nejzajímavější ale rozhodně jsou ty jednotlivé proslovy všemožných nácků na konci. Poměrně děsivé, ale na druhou stranu také strašně směšné a tak nějak neuvěřitelné. Ty záběry fanatických davů vám každopádně v hlavě utkví, ale po chvíli je jich tolik a vše se tak opakuje, že už mě to moc nebavilo. Jako historická zajímavost a svědectví velmi dobré, filmařské kvality tomu nelze upřít, ale jinak samozřejmě neexistuje důvod, proč to chválit. ()