Oficiální dokument z 6. říšského sjezdu NSDAP v Norimberku 4.-10. září 1934. Po II. světové válce v mnoha zemích trezorový film. (oficiální text distributora)

JamesSi

Teprve teď mi došlo, že druhá světová válka a nacismus byla jen over-kompenzace za prohru v první světové, stejně jako si chlap koupí luxusního auta kompenzuje svoje malé pé--- PS: Jo a taky chápu na co odkazovali některé scény v Pink Floyd: The Wall. ()

velkyvezir

Je mi jedno, jestli nějaké záběry byly z jiných akcí, než vlastního sjezdu. Z hlediska propagandy je to učebnicové dílo - pěstuje se zdravé kamarádství mezi fyzicky zdatnými nadlidmi, promluvy prázdných floskulí jsou odměňované bouřlivým potleskem atd. Kdo se zajímá o dění v poválečném Německu, musí uznat, že tu propagandu měli nacisté zpracovanou bravurně. Když jsem jako turista místech sjezdu stál, naprosto jsem chápal, jak monstroznost akce musela tehdy plně pohltit. Vinu za to všechno nenesou jen Němci, ale všichni - Versailleskou smlouvou počínaje. Budiž to poučení i v dnešních časech. ()

Jancll

Celkem nudný agitační dokument o hajlujících davech v čele s šaškem s knírkem, který zařídil smrt více jak padesáti miliónů lidí. Co na tom mám obdivovat? ()

B4TM4N

Nacisticky přesná paralela k Chaplinovu legendárnímu vůdcovskému projevu: kolektivní vůle implikovaná jedním Hlasem. Dodnes je tento model vědomé omezenosti ve prospěch "pohody" velmi populární. ()

Milodar

Se vší úctou k historii - tuto monotónní maršparádu doprovázenou dechovkou bych nedokoukal, ani kdyby to bylo ve 3D. ()

Elyonka

Z filmařského hlediska opravdu skvěle odvedená práce. Novátorské postupy, skvěle promyšlená dramaturgie a spousta dalších věcí. Celá atmosféra filmu je naprosto dech beroucí. Dílo zcela jasně propagandistické. Esteticky na velké úrovni. Z historického hlediska skvělá ukázka mentality tehdejších lidí a především varování pro budoucí generace. Pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Na jednu stranu fascinující na druhou až děsivý. Zkrátka dokument, který by měl vidět každý. ()

Shimargh

Velkolepá, epická přehlídka třetí říše. PS: Říkej to, co ovečky chtějí slyšet a budou tě následovat třeba do pekel, nádherná ukázka lidské omezenosti a tuposti. ()

Rozjimatel

"Die Partei ist Hitler! Hitler aber ist Deutclalnd, wie Deutchland Hitler ísť! Sieg Heil! Sieg Heil!"     Propagandistický dokumentárny film, ktorý vyvolal veľký ohlas aj mimo náckovského sveta a bol zaradený aj medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Istú jeho pôsobivosť nepopieram, ale neskoršie dielo Leni Riefenstahl, dvojdielnu Olympiu (Fest der Völker a Fest der Schönheit) považujem za podstatne silnejšie a hlavne umelecky hodnotnejšie. Ak si odmyslím ten Führerov úsmev, z ktorého mrazí a tie sfanatizované davy, tak sa to miestami nelíši od komunistických budovateľských dokumentov - šťastné úsmevy na všetky strany, nadšené vyhlásenia, nekonečné prehliadky, pochody (tých spartakiád sme si užili dosýta) a do toho poriadne tupá dychovková hudba. Takže okrem toho, že je dobre nasnímané a ešte lepšie postrihané, nevidím na tom diele nič svetoborného. V každom prípade je to ale dielo veľmi cenné z historického hľadiska a pokladal som si za povinnosť ho vidieť (za jeho najvýznamnejšiu časť považujem prejavy nacistických pohlavárov). Inak asi nikdy nebudem môcť pochopiť, ako ten ťulpas s ulízanými vlasmi a totálne debilnými fúzikmi dokázal sfanatizovať celý národ.     "Das Volk das nicht sein Reinheit der Rasse helt, geht zu Grunde." ("Národ, ktorý si nezachová svoju rasovú čistotu, vyhynie.") ()

gocatgo

Monstrózní a velkolepé, děsivé a odporné, fascinující. Hodnotné propagandistické veledílo které umožňuje chápat v širším kontextu poblázněné masy lidí následující velkého vůdce. Tak megalomanské, jak jen třetí říše mohla být. ()

Mikino00

Jak mám hodnotit silně propagandistický snímek, kde při pohledu na ty hnusné vrahy a zfanatizované davy se mi vaří krev. Nicméně když osekáte propagandu a snahu o působivost, tak zbude nudná reportáž ze sjezdu, kde se jenom pochoduje a mluví, tzn, že se postavila kamera na jedno místo a točilo se, to je trochu málo na to, aby se dalo hovořit o dobrém dokumentu. ()

Renfield

Svým způsobem úchvatné! Leni Riefenstahl musela být pro Hitlera poklad, takto má vypadat propagandistický film. Přesto mě překvapila četnost různých pochodů... pravdou je, že demonstrace síly je ve filmu tohoto tipu důležitá, ale já bych uvítal více projevů. Ty jsou z dnešního pohledu samozřejmě zajímavější a když už nic, občas se i tak trochu zasmějete... třeba když slyšíme o "velkolepých plánech". Nečekané pro mě bylo i upozadění "ostatních důležitých". Hitlera si užijeme až až, ale z dalších známých jmen tu má více prostoru snad jen Hess. Ale tohle všechno byl pravděpodobně záměr podstatný pro dobu vzniku a především poselství filmu. Technická stránka filmu je, jak bývá u Leni Riefenstahl zvykem, samozřejmě bezchybná. Výborná je především kamera, záběry na davy lidí jsou neskutečné, vůbec když se vhodně propojí s hudbou! Triumf vůle je třeba brát jako film... na poselství, které nám přináší, samozřejmě mnoho ke chválení není. Ale přesto... 80% ()

gumolit

(1001)  Po filmovej a dokumetarnej stránke nie je čo vyčítať Leni to s kamerou vedela ale keďže sa jedná o nacisticku propagandu ktorá sa mi absolútne hnusi a ako odporca fašizmu a celkovo Hitlera a iných debilov hodnotiť nemôžem ()

cuchillo

Riefenstahl natočila velkolepý a po režijní stránce dokonalý film, objednavatelé museli být s výsledkem tuze spokojeni. Co se týče obsahové stránky - v druhé půlce film začne nudit. Po hodině mi to přišlo na jedno brdo a záběry na (snad) každý odcházející pluk byly ubíjející. ()

WinstonS

Nacistický režim si nechal vytvořit svůj filmový pomník, který je dodnes fascinující podívanou. Hitler byl pošahaná ku*va, kterou dnes může obdivovat jen člověk po lobotomii, ale pokud něco společně s Goebbelsem uměli (vedení války to naštěstí nebylo), tak to byla propaganda. Kdybych měl aplikovat kritéria normativní etiky, musím vyšít odpad, ale z hlediska dopadu filmu na diváka a schopnosti manipulace s ním to je jeden z nejsilněji působících snímků, jaké jsem kdy viděl. V tom tkví jeho (byť zvrácená) genialita. ()

deathka

Poměrně zajímavá podívaná, ale idea filmu a herecké výkony většiny řečníků stojí za starou bačkoru, akorát ten pán s knírkem je neskutečně charismatický a i po těch letech z něj běhá mráz po zádech... ()