Reklama

Reklama

Viera Strnisková

nar. 30.10.1929
Hlohovec, Slovensko, Československo

zem. 31.08.2013 (83 let)
Bratislava, Slovensko

Biografie (2)

Slovenská herečka Viera Strnisková se narodila 30. října 1929 v Hlohovci u Trnavy. Jejím mladším bratrem byl divadelní režisér Vladimír Strnisko (*1938). Původně studovala Filozofickou a poté Lékařskou fakultu bratislavské Univerzity Komenského. Nakonec se však rozhodla pro herectví. Nejprve nastoupila do Studia Nové scény Bratislava (1948 – 1950).Následně vystřídala některé oblastní scény, Dedinské divadlo (1950 – 1951), Městské oblastní divadlo v Kolíně (1951 –… (více)

Zajímavosti (8)

Galerie (41)

Reklama

Herec

Filmy
2003

Dlhá krátka noc (TV film)

1999

Z kapsy rozprávkara (TV film)

1998

Opojenie z premeny (TV film)

 

Priateľstvá padajúceho lístia (TV film)

1995

Za vrchom vrch (TV film)

1994

Otec (TV film)

 

Zo života dona Juana (TV film)

1992

Kráľ lesa (TV film)

 

Oneskorené kvety (TV film)

Reklama

Reklama

1991

Imaginární portrét (TV film)

1990

Puto najsilnejšie (TV film)

 

Rodina (TV film)

 

Spomienka na Annu (TV film)

1988

Šesťkrát žena (TV film)

 

Šlabikár (TV film)

1987

Diplomati Októbra I., II. (TV film)

 

Dom žien (TV film)

 

Rodák (TV film)

 

Rozlúčkový deň (TV film)

 

Čakanie na všedné dni (TV film)

1986

Kohút nezaspieva

1985

Konečne bude mier! (TV film)

 

Raskil a Sida (TV film)

 

Vydatá slečna Rosita (TV film)

1984

Na druhom brehu sloboda

 

Čierny slnovrat (TV film)

1983

Balada o dome a chodcovi (TV film) - vypravěč

 

Bola som z olova (TV film)

 

Domov pre štyroch (TV film)

 

Hra na kocúra (TV film)

 

Malvína z Bretónska (TV film)

 

Nocou s bielymi koňmi (TV film)

 

Radosť žiť (TV film)

1982

Cesta (TV film)

 

Doktor Bencúr (TV film)

 

Predčasné leto

 

Sůl nad zlato

 

V tomto meste, v tejto chvíli (TV film)

 

Veľké šťastie (TV film)

1981

Katera (TV film)

 

Popoluška (TV film)

 

Čudné dievča (TV film)

1980

Hodina zažíhania sviec (TV film)

 

Katedra etiky (TV film)

 

Nebezpečné známosti (TV film)

 

O láske, lune, vode a o smrti (TV film)

 

Telegram (TV film)

 

Táto malá zem (TV film)

 

Čarodejkina pravnučka (TV film)

 

Šiel tovariš svetom (TV film)

1979

A pobežím až na kraj sveta

 

Chobotnica (TV film)

 

Hra bezohľadných (TV film)

 

Jurčíkovci (TV film)

 

Kresadlo (TV film)

 

Majka tárajka (TV film)

 

Sonatína pre páva (TV film)

 

Zastretý farebný svet (TV film)

 

Železné ruky (TV film)

1978

Buky podpolianske (TV film)

 

Dievča z jazera

 

Ežo Vlkolinský (TV film)

 

Gábor Vlkolinský (TV film)

 

Nie

 

Pustý dvor

 

Riziko (TV film)

 

Rodinný kruh (TV film)

 

Sneh pod nohami

1977

Amerikánci (TV film)

 

Amok (TV film)

 

Druhá láska (TV film)

 

Iní, ako ty a ja (TV film)

 

Obvod (TV film)

 

Rača, ljubov moja

 

Vietor v starých stromoch (TV film)

 

Červený muškát (TV film)

 

Štipku soli (TV film)

1976

Americká tragédia (TV film)

 

Dobrý deň, pani Katarína (TV film)

 

Lakmus (TV film)

 

Prvá nadovšetky (TV film)

 

Serenáda pre Martinu (TV film)

 

Slnko vychádza nad Prašivou (TV film)

 

Šachy (TV film)

1975

Hodina úsvitu (TV film)

 

Kamarátka pre nás dvoch (TV film)

 

Leto v Nohante (TV film)

 

Mozoľovci (TV film)

 

Náušnice (TV film)

 

Objav v lese (TV film)

 

Rodinný proces (TV film)

 

Strieborný prach (TV film)

 

Vzbura v ulici Sycamore (TV film)

1974

Barbarské variácie (TV film)

 

Buddenbrookovci (TV film)

 

Deň, ktorý neumrie

 

Džbán plný ambrózie (TV film)

 

Leto, ktoré nedozrelo (TV film)

 

Ohnivé križovatky

 

Osem žien (TV film)

 

Studené podnebie (TV film)

 

Valentín a Valentína (TV film)

 

Veža nádeje (TV film)

 

Všedný príbeh (TV film)

 

Škriatok (TV film)

1973

Mamka Pôstková (TV film)

 

Srdce na lane

 

Svetlo na spodnej haluzi (TV film)

 

Sólo pre bicie (hodiny) (TV film)

 

Zatykač na královnu

1972

...a pozdravuji vlaštovky

 

Policajná návšteva (TV film)

 

Prečo Adam Chvojka vicerichtár spáva doma? (TV film)

 

Proces (TV film)

 

Učiteľ (TV film)

 

Zabiják (TV film)

 

Ďaleko je do neba

1971

Dvestotisíc a jeden (TV film)

 

Kocúrkovo (TV film)

 

Mŕtve oči (TV film)

 

Priehrštie vzdychov (TV film)

 

Päť večerov (TV film)

 

Taký obyčajný deň (TV film)

 

Úklady a láska (TV film)

1970

87. revír (TV film)

 

Krčmársky král' (TV film)

 

Medená veža

 

Na svitaní (TV film)

 

Návštěvy

 

Otvorené okná (TV film)

 

Rysavá jalovica (TV film)

 

Zločin slečny Bacilpýšky

1969

Figarov rozvod (TV film)

 

Generácia (TV film)

 

Inferno (TV film)

 

Moderato cantabile (TV film)

 

Molièr (TV film)

 

Rozmajrín (TV film)

 

Veľká tma (TV film)

1968

Dialóg 20-40-60

 

Matka (TV film)

 

Sladký čas Kalimagdory

 

Traja svedkovia

 

V hodine strachu... (TV film)

 

Výšiny (TV film)

 

Špinavé ruky (TV film)

1967

Anna Christie (TV film)

 

Dezertéri (TV film)

 

Francois Villon - spor o básnika (TV film)

 

Rok na dedine (TV film)

 

Sedem svedkov (TV film)

 

Zmluva s diablom

1966

Dom Bernardy Alby (TV film)

 

Líšky, dobrú noc (TV film)

 

Ľahostajní (TV film)

 

Živý bič (TV film)

1965

Caligula (TV film)

 

Dvaja na hojdačke (TV film)

 

Kubo (TV film)

 

Nepochovaní (TV film)

 

Náměstí svaté Alžběty

 

Smrt přichází v dešti

1964

Prípad pre obhajcu

 

Čas tvojho žitia (TV film)

 

Šesť postáv hľadá autora (TV film)

1963

Geľo Sebechlebský (TV film)

 

Tvár v okne

1962

Vlk (TV film)

1961

Túžba pod brestami (TV film)

1959

Pán a hvezdár

TV seriály
2007

Ordinácia v ružovej záhrade

2000

Ako divé husi

1991

Štúrovci

 

Epizoda 1 (S01E01)

1986

Alžbetin dvor

 

Prekliaty rod (E02)

 

Alžbeta Castiglione (E01)

1984

Vrabce z Tŕnia

1983

V službách zákona

1982

Rozprávky pätnástich sestier

 

Život bez konca

 

Leto 1917 (E05)

 

Leto 1916 (E04)

 

Leto 1914 (E03)

  více epizod (2)
1981

Bakaláři

 

Náhodná známost (S10E20)

 

Bocianie hniezdo

1978

30 případů majora Zemana

 

Tatranské pastorále (S03E02)

 

Ve znamení Merkura

 

Stopa stříbrných draků (E04)

1976

Miesto v dome

 

Otec (E06)

 

Chladná jar (E05)

 

Mamičkin najkrajší (E04)

  více epizod (3)
 

Neporaziteľná Vilma

1975

Bakalári

1969

Traja z 9. poschodia

 

Karol (E03)

 

Emil (E02)

 

Marta (E01)

Dokumentární
1984

Miesto pristátia neznáme (TV film)

1983

Stretnutie so zaslúžilým umelcom Milanom Rúfusom (TV film)

1973

Emil Boleslav Lukáč (TV film) - vypravěč

1966

Slovenské ľudové divadlo (TV film)

Divadelní záznam
1989

Krvavá svadba

1985

Stará dobrá kapela

1981

Mesiac na dedine

1977

John Gabriel Borkman

1976

Poslední

1974

Pešo do Eldoráda

1973

Trinásta hodina

1972

Dom zlomených sŕdc

 

Dámsky večierok

1971

Zločin a trest

1970

Vassa Železnovová

1965

Diabol a pán boh

Host

Ovládací panel

Fanklub

(20)

Reklama

Reklama