Televízna inscenácia podľa románu Kláry Jarunkovej je silným dramatickým príbehom z čias druhej svetovej vojny. Postava matky, usilujúcej sa silou vôle a morálnym stanoviskom čeliť zlu a nebezpečenstvu, sa stáva nositeľkou výrazného etického posolstva. Matka troch dcér sa v okupovanej Banskej Bystrici s nesmiernou vnútornou silou snaží uchovať pocit normálneho života v deformovaných vojnových podmienkach a zároveň sa celkom samozrejme angažuje na strane ľudskosti a pravdy. (oficiální text distributora)

gogo76

Tv film o pomeroch i bežnom živote obyčajných ľudí vo vojnovom období Slovenského štátu. Ako tv film alebo presnejšie tv inscenácia stojí prevažne na interiérových scénach a hereckých výkonoch. Priznávam, že som si to pozrel čiastočne pre moju slabosť na vojnové príbehy, ale hlavný dôvod bol vidieť Vieru Strniskovú. Ja vždy ľutujem, že táto neskutočne kvalitná a sympatická herečka nedostala priestor v najväčších slovenských filmoch a ukázať ten svoj neskutočný talent a charizmu. Ja to viem i bez toho, dokazuje to aj v tomto tv filme, ale ani jej prirodzený extra herecký výkon nepotiahne tento inak po všetkých stránkach priemerný projekt. 60%. V. Strnisková 100%. ()

roswelll

Dramatický příběh odehrávající se za druhé světové války. První filmová role tehdy dvanáctileté Aleny Antalové. ()

Johnny.ARN

Štúdiová inscenácia z osemdesiatok. Tak ako to znie, tak to aj dopadlo. Dá sa to síce dopozerať, ale je tam toľko nepresností, že sa tomu nedá uveriť. Fakt, jedine keď sa na to dívate z tej socialno-ľudskej perspektívy, tak tam uvidíte tie charaktery, vzorce správania a konania. V takom prípade je to len podojená téma SNP. 2 z 5 ()

Blackberry

Typicky urobená slovenská inscenácia, ktorá na dnešný deň (SNP) ukazuje, aká bola vtedajšia realita krutá, nepokojná a neistá. Na mňa najviac zapôsobila rola Františka Dibarboru v úlohe nemeckého dôstojníka. Hodnotím to priemerne, čiže III. ()

Autogram

Tri ženy od najmladšej po najstaršiu čelia nástrahám vojny vo svojom byte a dookola sa to hemží Nemcami. Film je už podľa mena autorky predlohy určený pre deti, takže sa dajú prepáčiť niektoré zjednodušenia, aby film strávili aj menší diváci. Hoci pochybujem, že by sa do tohto filmu v dnešnej dobe nejakí zapozerali. Na správnom mieste je preto aj detská hrdinka, hrdinsky znášajúca chvíle strachu, aj dve dospelé dcéry, všetko vzory uvedomelého partizánskeho správania. Na priemer táto inscenácia určite dosiahla a má dokonca výborný znepokojivý záver, ktorý nie je celkom pre detského diváka. –––– Ešte nikdy nebolo, aby dajak nebolo. ()

javlapippi

"A ty sa nemôžeš báť každého paholka v čižmách, kam by si prišla?" Vdova Strnisková s tromi dcérami sa pokúšajú prežiť záver druhej svetovej, sem-tam niekomu pomôcť a uchovať si ľudskú dôstojnosť. Kľučku si u nich podávajú zbehovia, odbojári aj okupantskí dôstojníci. Dobrá scéna je keď si oficieri wehrmachtu Dibarbora s Romanom majú potrebu ísť k nim posedieť s márnym pokusom o vyvolanie dojmu vianočnej pohody. Prípadne gardistami Čilíkom a Šalagovou vítaný nabrúsený osloboditeľ Ťapák, z ktorého majú oslobodzovaní strach skoro ako z Nemcov. Dobre zahrané, dobrá atmosféra, len scenár trochu smrdí vypitvanou literárnou predlohou. ()