Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Muzikál
  • Rodinný
  • Krimi

Zajímavosti k filmům (107)

Devadesát jedna bílých koní

Devadesát jedna bílých koní (1986) (TV film)

Auto údajně znepojízdní rozdělovač, který navlhnul při vjetí do brodu. Motor však zhasne v okamžiku, kdy auto vjede do vody předními koly. Škoda 130, o kterou v příběhu jde, má ale motor vzadu, přičemž zadní část auta zůstala v suchu, takže by se rozdělovač jen těžko namočil.

Dům na nebesích

Dům na nebesích (1984) (divadelní záznam)

Dům na nebesích způsobil velkou roztržku mezi Jiřinou Bohdalovou, Jaroslavem Dudkem a Janou Štěpánkovou. Když Jiří Hubač přinesl scénář, přál si, aby jej režíroval Dudek. Ten chtěl do hlavní role Janu Štěpánkovou, ale to Hubač odmítl, že scénář je psán na tělo Bohdalové. Dudek tedy režírovat odmítl. Za čas se Bohdalová v divadelním klubu Dudkovi a Štěpánkové zmínila, že by chtěla, aby roli paní domácí hrála právě Štěpánková, což bral Dudek jako pokořující a dal to Bohdalové najevo. Tu to rozčílilo natolik, že ho osočila z toho, že svou ženu protěžuje. Dudek se pochopitelně urazil a dle slov Bohdalové trvalo patnáct let, než je jejich vztah znovu ustabilnil natolik, že po roztržce nebylo stopy.

Svědkyně

Svědkyně (1991) (TV film)

Roli Hraběty psal scenárista původně pro Vlastimila Brodského. Když Jiřina Bohdalová četla scénář, představovala si v ní Josefa Somra. Autoři se jí zeptali, s kým by to chtěla hrát a ona uvedla, že právě se Somrem. Když jí ale představili svůj návrh, souhlasila s tím, že to je v pořádku, protože Brodský je velký hráč a roli zvládne. Jak se později ukázalo, Brodský neměl čas a roli tak dostal Somr.

Discopříběh 2

Discopříběh 2 (1991)

Poprvé zde byla v českém filmu k vidění Škoda Forman.

Sanitka 2

Sanitka 2 (2013) (TV seriál)

Původně bylo počítáno, že v seriálu bude opět vystupovat i postava otce doktora Jandery. Nakonec z toho sešlo, neboť jeho představitel Josef Karlík se odmítl ze zdravotních důvodů účastnit i příprav natáčení. Pokud by se Jandera starší v seriálu skutečně objevil, muselo by mu být okolo 110 let.

Cesty ze slepých map

Cesty ze slepých map (1989) (TV film)

Specializované oddělení VB jezdí v ruském voze VAZ 2104 a rumunském voze Dacia 1310 TX break.

Smyk

Smyk (1960)

Jiří Vala byl po celá padesátá léta odsouzen k hraní velmi kladných hrdinů, což ho postupně přestávalo bavit. Poslední kapkou bylo, když o něm nějaký kritik napsal, že nemůže hrát záporné postavy, jelikož dosud nepoznal zlo. To jej rozčílilo natolik, že napsal námět a spolupracoval i na scénáři filmu Smyk, aby měl alespoň jednou jistotu, že si zahraje záporáka.

Konec semestru

Konec semestru (1974) (TV film)

Televizní inscenace vznikla v podstatě náhodou. Jitka Smutná jako studentka DAMU vyhrála konkurz na hlavní roli v jedné z inscenací, kterou režírovala Eva Sadková. Vedoucím ročníku Smutné byl ale Miloš Nedbal, který trval na tom, že jeho studenti nesmí točit. Protože ale Sadková o Smutnou velmi stála, nakonec Nedbala přesvědčila, aby k natáčení svolil. Ten tak učinil pouze pod podmínkou, že Sadková s ním a s daným ročníkem natočí na konci jejich studia, jako rozloučení, televizní inscenaci. Tou je právě Konec semestru.

Plechová kavalérie

Plechová kavalérie (1979) (TV seriál)

Pokaždé, když se mluví o doprovodném vozidlu, je toto označováno jako GAZ (tedy ruský terénní automobil). Ve skutečnosti je doprodovným vozem jeho vzhledově totožný rumunský ekvivalent ARO M461.

Horákovi

Horákovi (2006) (TV seriál)

V epizodě Den dárků (2006) se Soňa zmiňuje Lucii, že poslední romantický dárek, na který se Eda zmohl, byla svatební cesta na Kanárské ostrovy. Podle informací v průběhu seriálu měli svatbu v roce 1989 a bylo jim 17 let. Jen těžko si lze představit, že by se dva tak mladí lidé z tehdejší ČSSR mohli dostat na dovolenou do této destinace.

Vyprávěj - Favorit

Vyprávěj - Favorit (2012) (epizoda)

Josef (Svatopluk Skopal) si kupuje favorita na podzim roku 1988. Žlutou barvu, ve které auto koupil, však měly favority vyráběné až od srpna 1989.

Vyprávěj - Několik vět

Vyprávěj - Několik vět (2012) (epizoda)

Radek (Jiří Štěpnička) přijíždí na chalupu Škodou 125 L, která má SPZ začínající písmeny PHA, označující okres Praha - Východ. Radek přitom žije v Pardubicích a měl by tedy mít značku začínající písmeny PU. Série PHA se navíc vydávala koncem 60. let a tento typ vozu se začal vyrábět až v roce 1988.

Vyprávěj - Několik vět

Vyprávěj - Několik vět (2012) (epizoda)

Ve scéně, kdy se táborníci chystají na parkovišti ČST k odjezdu, si je možné všimnout, že jedni rodiče přivezli své dítě vozem Moskvič 2141 Aleko. Díl se odehrává v létě 1989 a tento typ vozu bylo možné zakoupit až od podzimu tohoto roku.

Hospoda

Hospoda (1996) (TV seriál)

Jiří Menzel není hospodský typ, a tak za jediný klad svého účinkování v seriálu považuje to, že si z honoráře nechal zrekonstruovat koupelnu.

Hospoda - Schůze

Hospoda - Schůze (1996) (epizoda)

Režiséru Dudkovi už přišlo ohrané, že vstup báby Jiráskové (Věra Tichánková) na scénu opět spočívá v tom, že příjde do hospody a bude chtít zelenou a nadávat. Požádal proto Petra Nárožného, jehož improvizační schopnosti obdivoval a rád využíval, aby scénu nějak vtipně ozvláštnil. Ten byl ale v koncích a situace ho nijak neinspirovala. Při ostré klapce tak na otázku, koho si to do hospody pouští, řekl první věc, která ho napadla a sice: „Paní Jirásková, nevíte, kdo by koupil brusle?“ Čímž dal vzniknout jedné z nezapomenutelných hlášek seriálu.

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Reklama

Reklama