poster

Milionový závod

 • USA

  Rat Race

 • Slovensko

  Miliónové preteky

Komedie / Dobrodružný

USA / Kanada, 2001, 112 min

 • castor
  ***

  Příjemně překvapivá taškařice, ve které to jde i bez tělesných tekutin, s relativně ucházejícím humorem. Šílený milionář si usmyslel pro své stejně ulítlé přátele hru, ve které jde o dva milióny dolarů a o partu rozdílných lidí, kteří jsou ze stejného světa jako my a ty prachy prostě chtěj!! Stejně jako by jsme je chtěli my!! I když ne právě povedené situace převažují, najdou se i místa, hodná zapamatování (cameo Kathy Bates coby veveřčí královny, hitlerovo muzeum, váleční vereránové aj.). Herci na malém prostoru dělají, seč jim síly (a pneumatiky) stačí, místy přehrávají, místy jsou vyloženě trapní (Meyer a Smart), jiní jsou žalostně nevyužití (Atkinson, Cleese).. Tvůrci kultovních záležitostí prostě tuhle zlatou žílu dostatečně nevyždímali!! A někdy až moc, ale na špatných místech!!(13.11.2006)

 • Radyo
  ***

  Moje očekávání vzhledem k angažování Jerryho Zuckera na režijní stoličku bylo poněkud větší, než výsledek. Některé momenty byly sice hodně vtipné, ale našla se taky hluchá místa a taky jedna čistě "ukradená" scéna (z filmu Tajný závod - na trochu podobné téma). Nejlepší part "vyfasoval" Jon Lovitz, jehož scénky počínaje návštěvou "Muzea Barbie" mě přivedly od smíchu takřka do bezvědomí. Dost mě osobně zklamal klišovitý a až kýčovitý konec, ale celkový dojem je přece jen solidní a je to určitě jedna z nejlepších komedií za poslední 3-4 roky. Podle mě. :)(12.3.2004)

 • tron
  ***

  „To s nami predsa nemôžete robiť!" – „Som excentrik. Môžem všetko." Režisér (PRIPÚTAJTE SA, PROSÍM!) a najmä producent (BLÁZNIVÁ STRELA 2 ½: VÔŇA STRACHU) a scenárista (BLÁZNIVÁ STRELA) Jerry Zucker je pre fanúšikov kvalitných filmových paródií bez debaty Bohom alebo aspoň bôžikom. Jeho filmy vykazujú veľmi sympatický charakteristický rys: ide o príbeh, herci podávajú oscarové výkony a diváka nerozosmieva ani tak to, že paroduje KONKRÉTNE scény, ale skôr konkrétne filmy. Je to jednoducho stará škola. Pri pozeraní brutálne obsadených MILIÓNOVÝCH PRETEKOCH si na to nejeden raz spomeniete a mnohé scény, postavy a nápady vás dostanú (zaspávajúci Rowan, Hitlerovo auto). Tiež vás ale mnohé nedostanú a pri iných sa budete „len“ nudiť. Minimálne kvôli šialenému kastingu sa to ale oplatí vidieť: Wayne Knight, John Cleese, Whoopi Goldbergová, Rowan Atkinson, Seth Green, Jon Lovitz...(17.12.2004)

 • Rob Roy
  ***

  Naprosto průměrná komedie při které jsem se snad ani jednou od srdce nezasmál.(20.11.2003)

 • Xmilden
  ***

  Nekomplikovaná zábava jako vyšitá na nedělní odpoledne. Vlastně jde o soubor gagů a scének, z nichž se jednoznačně nejvíce povedla návštěva Muzea Barbie. 60%(2.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace