Milionový závod

Rat Race

Miliónové preteky

Komedie / Dobrodružný

USA / Kanada, 2001, 112 min

Vtipné scénky (občas), barvité charaktery (většina) a šílené tempo (dost často). To je ve zkratce celý Milionový závod, který mě celkově vůbec nenadchnul. Ona je to totiž docela nuda.(9.1.2008)

Soundtrack John Powell: 1. Rat Race - Baha Men ,2. You Sexy Thing - Hot Chocolate ,3. Happy - Colony ,4. Chain of Fools - Aretha Franklin ,5. Who Let the Dogs Out - Baha Men ,6. I Do - Better Than Ezra ,7. I Can't Help Myself (Sugar Pie, Honeybunch) - The Four Tops ,8. All Star - Smash Mouth ,9. Rat Race Score Suite - John Powell ,10. Rat Race (Choir Version) - Baha Men ,11. America Rocks - The Hatch-Perry Band (Bonus Track) ,(18.5.2011)

Film, který kdyby se prostříhal od 25 minut tak by to bylo za jasných pět. Takhle se střídají velmi vtipné pasáže s i trochu trapnými......(16.12.2007)

Příjemně překvapivá taškařice, ve které to jde i bez tělesných tekutin, s relativně ucházejícím humorem. Šílený milionář si usmyslel pro své stejně ulítlé přátele hru, ve které jde o dva milióny dolarů a o partu rozdílných lidí, kteří jsou ze stejného světa jako my a ty prachy prostě chtěj!! Stejně jako by jsme je chtěli my!! I když ne právě povedené situace převažují, najdou se i místa, hodná zapamatování (cameo Kathy Bates coby veveřčí královny, hitlerovo muzeum, váleční vereránové aj.). Herci na malém prostoru dělají, seč jim síly (a pneumatiky) stačí, místy přehrávají, místy jsou vyloženě trapní (Meyer a Smart), jiní jsou žalostně nevyužití (Atkinson, Cleese).. Tvůrci kultovních záležitostí prostě tuhle zlatou žílu dostatečně nevyždímali!! A někdy až moc, ale na špatných místech!!(13.11.2006)

Scénář: Andy Breckman .. Na návštěvu Barbie Museum a následné scény s "projevem" Hitlera na srazu amerických veteránů WWII asi nikdy nezapomenu, smíchy jsem se mohl potrhat! A na ten zbytek už jsem skoro zapomněl..(11.2.2005)