Milionový závod

Rat Race

Miliónové preteky

Komedie / Dobrodružný

USA / Kanada, 2001, 112 min

Skvělá komedie se spoustou super scének (např. scéna s Hitlerem) u kterých jsem se řezal smíchy. Je to opravdu super komedie(15.12.2003)

• Fr

uf. i když úvodní seznamování s ,, hrdiny" tohoto díla není nijak extra, v konečném hodnocení patří k tomu lepšímu, i když jsme již všichni něco podobného a mnohem zajímavějšího viděli. nejveseleji je s C.G.Juniorem. co je vyloženě shit, tak český dabink! doporučuji zhlédnout raději v angličtině! R. Atkinson a J.Cleese mluvili jako magoři (a bohužel i tak hráli). světlým okamžikem je návštěva muzea Barbie. jinak trošku úsměvu na mě vyloudí stále jen C.G.J. a ten konec?! hnus fialovej! vtipnej už není ani C.G.J.(22.12.2005)

• lesumir

Známé tváře v jednom průměrném filmu, ve kterém s ezávodí o milony. Nic nového ani oslnivého. Scéna s Hitlerem je tak trapná, až je směšná. Bohužel, bohudík je tohle na jednu hvezdu.(17.6.2006)

Průměrné zápletkou, repertoárem vtipů (snad jen srdce a Hitlerovo auto stojí za zmínku), ale přesto docela koukatelné – přinejmenším díky všem hereckým tvářím, které odvádějí sice rutinní, ale přesto dobrou práci. Jedině John Cleese mě zklamal, protože vzít takhle nevýraznou roli je pro tak výrazný zjev naprosto zbytečné. Určitě najdete tuny lepších komedií, na druhou stranu i tuny horších. „Milionový závod“ je příjemnou vatičkou na dlouhé chvíle.(13.4.2004)

Scénář: Andy Breckman .. Na návštěvu Barbie Museum a následné scény s "projevem" Hitlera na srazu amerických veteránů WWII asi nikdy nezapomenu, smíchy jsem se mohl potrhat! A na ten zbytek už jsem skoro zapomněl..(11.2.2005)

• - Natáčení probíhalo převážně v Las Vegas. (Čiban)

• - Ve filmové předloze To je ale bláznivý svět (1963) postavy závodí o 350 000 dolarů. Dva milióny, o které jde v tomto případě, představují (započteme-li inflaci) přibližně stejnou částku. (Karlos80)

• - Postavu Zacka Mallozziho měl původně ztvárnit Jason Alexander. (dan.pacino)