Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství. Potenciální milionáři jsou vybráni náhodně a vzniknou tak notně bizarní sestavy: Rozhádaná židovská rodina s užvaněným otcem (Jon Lovitz), bratři-kriminálníci (Seth Green, Vince Vieluf), upjatý obchodník a krásná pilotka (Breckin Meyer, Amy Smart), matka, usmiřující se s dcerou (Whoopi Goldberg, Lanei Chapman), fotbalový rozhodčí na útěku (Cuba Gooding, Jr.) a narkoleptický Ital (Rowan Atkinson). Na cestu z Las Vegas do Nového Mexika mohou vyrazit jakkoli - pěšky, autem, letadlem, na koni, nebo v balónu. Pravidla nejsou žádná - zbohatne jen ten nejrychlejší... a nejzákeřnější. (oficiální text distributora)

Hopper

K uzúfaniu nudná, uvrešťaná, rozťahaná a tragicky nevtipná záležitosť, pri ktorej som si želal aby čo najskôr už skončila. A nezachráni ju ani obsadenie, pri čom niektorí z hercov by si v budúcnosti mali veľmi dobre rozmyslieť, či je komédia pre nich to pravé. Najmä dvojica bratov je na odstrel. ()

Tery16

Příjemná vtipná komedie. Několik ne moc bohatých potrhlých návštěvníků casina vyhraje jackpot, ovšem místo výhry na ně čeká zajímavá nabídka od majitele casina. Někde na druhém konci států na ně čekají dva miliony. Ale získat je může jen jeden. A za vším stojí parta sázkychtivých milionářů. Potěší především postava narkoleptika v podání Rowana Atkinsona. Bohužel se tu najdou i trochu nudná a trapná místa. Pro mě takový lepší průměr. ()

wosho

Velice vtipný scénář s pár geniálnímy fory (vše co se týka židovské rodinky), s přesným hereckým obsazením a režií. Bohužel příběh je ušitý příliš žhavou jehlou a nedrží moc při sobě-což na druhou stranu nevadí tolik, jako totálně podělaný konec-posledních cca10 minut je trapnou sračkou k poblití. ()

DocBrown

Znova na ohrané téma, závod nabízí více či méně zábavné soutěžící. Nejlepší byl asi Jon Lovitz, zejména v muzeu bárbí a následně v hitlerově mercedesu a Rowan Atkinson se srdcem a s italským akcentem. Samozřejmě, Cleese je nedostižný ať už říká cokoli. A i soundtrack ze všech možných dob se povedl. Na druhou stranu některé postavy byly spíše na obtíž, ale nebudu říkat kdo, protože bych vypadal jako rasista. A ze všeho nejhorší americko-patetický konec, který udusil jakékoli myšlenky dát čtvrtou hvězdu, proč by měl být Cleese vázán ty peníze vydat, protože to někdo jiný řekne? ()

Anderas

Pakliže bylo účelem tohole filmu pobavit diváky, v mém případě se to přespříliš nezdařilo. Podle mého je totiž problém v tom, že je to až moc trapné. Okamžiků, kdy utrápeně zavíráte oči, ušidrásavě skřípete zuby, urputně si škubete vlasy z hlavy, zažloutlými zuby brousíte nehty a co já víc co všechno dalšího se ještě dá dělat v momentě kdy jednoduše vtip není vtipem, tedy takových okamžiků či spíše příležitostí k nim je zde vskutku přehršel. Pravda, párkrát jsem se smál, ale podezírám se, že to bylo spíše ze soucitu aby tenhle film neletěl rovnou do odpadu. Tedy neletí, je tu totiž nepatrný zlomek momentů, kvůli kterým tenhle film stojí za to vidět, i když je to o fous. Ale takto milosrdný jsem napsled. Pokavaď mě totiž film pro pobavení nepobaví, pozbývá jaksi svůj účel... ()

ClimbVibe

Tenhle film mne velice mile překvapil. Je to přesně ten typ filmů, kterému se říká oddechový a nemusíte u něj zrovna úplně vypínat mozek. Každá ze "skupinek" jdoucí po výhře má něco do sebe, vtipy jsou legrační podle toho koho si tu nejvíc oblíbíte. Já si nejvíc oblíbil rodinku, která chce vidět show D.Copperfielda... u scény kdy s ukradeným autem vjedou na určitý sjezd jsem se lámal smíchy a za to jsem vždycky vděčný. 5 hvězd v rámci žánru "ztřeštěná komedie", protože mne ani po čtvrtém shlédnutí nepřestala bavit. ()

Ještěřák

Tři se mi tomu moc nechce dávat, ačkoli je to relativně dobrej film s X dobrými a pár velmi dobrými gagy, akorát fakt s moc moc zle podělaným koncem, kdy jsem od trapnosti tak tak že nevyoperoval SVÉ srdce. A kde že (jak jinak než absolutně šíleného, tedy výborného) Atkinsona zradí jeho narkolepsie jsem věděl už v momentě, kdy si dopřál prvního šlofíka ve stoje. Na scénách s ním jsem vysloveně ujížděl, na ostatních už méně, no budiž, hlavně že deštivé páteční odpoledne bylo čímsi zaplácnuto. Anyway, grrr na druhou, ten konec nikomu a ničemu neodpustím! Aspoň že se vysvětlilo, proč je do jisté doby tak svěží crazy komedie zde nemilosrdně ocejchovaná modrou kůstkou. ()

Wishkah

Já se bavil královsky. Potěšili hlavně dva britští klasikové, Rowan Atkinson a John Cleese. Ke konci to sice ztrácí dech, ale byla to pohodová zábava bez zbytečných kanálových vtípků, dnes tak "moderních" ()

Milodar

Špatný a velmi zábavný psychothriller, u kterého jsem se připochcal smíchy, zčervenal trapností a použil tlačítko STOP asi 15 min. před koncem. ()

Teabag

Bláznivé komedie mám rád, ale musí v nich být alespoň trochu chytrý humor. Postavit komedii na tom, že někdo půl stopáže neustále křičí "áááá", je prostě chabé. John Cleese asi nevěděl, do čeho jde, páč tohle je pod jeho úroveň. To se ostatně týká i Atkinsona, který jako jediný v celém filmu byl alespoň originální. ()

Erinye

Tuhle komedii jsem sice viděla v roce jejího natočení, ale dodnes si pamatuji některé okamžiky, u kterých jsem se mohla potrhat smíchy. Muž převážející lidské srdce, moment s Hitlerem a mnoho dalších. Rozhodně ji řadím mezi jednu z vydařených. Asi na ni musí být člověk správně naladěn, a jak píše golfista, je opravdu dost bláznivá, ale mně se líbila. ()

Sasanka20

Bezpochyby se jedná o film, který je nabitý mnoha dobrými komiky, kteří se velice obstojně starají o vaši bránici. Na druhou stranu musím říct, že film na konci pro mnohé může vyznít jako úplná blbost, s čímž by se dalo i souhlasit, když si uvědomím, kolika stupidními scénami se film může pochlubit. Já si však myslím, že spousta z těch stupidních scén je přitom natolik vtipná, že se u nich musíte smát, i kdybyste nechtěli... A já se smál :))) proto 4 hvězdičky. ()

Marrty3

Správně ujetá komedie. Pro mě už je to ohromná klasika, vidím to alespoň jednou za rok a pokaždé mě to stejně baví. Skvělá dějová idea a k tomu výborní herci. Mě to prostě opravdu baví a užívám si to. Je to jedna z těch komedií, na kterou se můžu dívat pořád. A těch moc není. Na 5***** to není, ale i tak je to ve svém žánru hodně kvalitní nadprůměr a film, který má u mě úspěch. Rowan Atkinson, Vince Vileuf a Jon Lovitz jsou tu excelentní. Jerry Zucker potvrdil, že je na komedie profík. ()

buzzwoody

Komedie, na které jsem vyrůstal a doteď si pamatuju každý okamžik z ní. Mnoho známých herců a rozdílných dějových linek, které se mnohdy tak zlehka propletly, a nejzábavnější z toho všeho je Cuba Gooding a Jon Lovitz :D Nejnudnější části jsou s Whoopi Goldberg nebo Breckinem Meyerem, ale i ti mají vždy jednu památnou scénu. Ovšem ty nejlepší scény měli Seth Green a Vince Vieluf, u kterých se nešlo hystericky nesmát, příkladem buď scéna s radarem, balónem, nebo zpomaleným únikem z auta. Celkově celkem dobrý nápad, navíc docela vtipný John Cleese a prostě - výborná komedie, která má hlavu i patu. Jo, ale z toho celého filmu je prostě nejlepší Lovitz jako Hitler, to je prostě nepřekonatelný :D ()

Paldiny

A ja že lietajúcu kravu už v inom filme ako Twister neuvidím. Fakt záhul táto komédia. Rowan a Whoopie nie sú toľko výrazní, pri Whoopie je to len dobré. Ale niektoré gagy sú smrteľné a po odštartovaní závodu plynú ako na bežiacom páse. Dojem kazí snáď len ten klišovitý záver, kedy ide chamtivosť stranou. ()

Skalda

Vždycky když sem se začal smát tak sem usnul a když sem odcházel z kina tak mi někdo ukradl peněženku ... no prostě bžunda... ()