Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství. Potenciální milionáři jsou vybráni náhodně a vzniknou tak notně bizarní sestavy: Rozhádaná židovská rodina s užvaněným otcem (Jon Lovitz), bratři-kriminálníci (Seth Green, Vince Vieluf), upjatý obchodník a krásná pilotka (Breckin Meyer, Amy Smart), matka, usmiřující se s dcerou (Whoopi Goldberg, Lanei Chapman), fotbalový rozhodčí na útěku (Cuba Gooding, Jr.) a narkoleptický Ital (Rowan Atkinson). Na cestu z Las Vegas do Nového Mexika mohou vyrazit jakkoli - pěšky, autem, letadlem, na koni, nebo v balónu. Pravidla nejsou žádná - zbohatne jen ten nejrychlejší... a nejzákeřnější. (oficiální text distributora)

delaware

Už úplný začátek nabudí skvělou náladu - úvodní píseň i celý soundtrack se povedly. Počáteční titulky jsou originální, stejně jako přechod z animovaného světa do prostředí kasina v Las Vegas. Zbožňuju scénu s veverkou ("Měli - jste si - koupit - veverku!"), rodinku Jona Lovitze s muzeem Barbie a Hitlerovým autem i Cubu Goodinga převlečeného za řidiče zájezdu směřujícího na sraz všech Lucií v Santa Fe. Závěr se sice možná tváří příliš ohraně a filantropsky, ale k Milionovému závodu patří a mně tam sedne. Nejčastější výběr při chuti na komedii... ^^ ()

Jino

V některých momentech jsem se smál, ale v některých chvílích jsem se nudil... což je škoda... Takové hvězdy v tom hrají a teda nic moc .. no. ()

cariada

Super komedie ,která rozesměje snad každýho. Velmi často se k ní vracím. Všechny postavy jsou jedinečný každý je jiný ,ale na konec všichni drží za stejný konec. ()

joker.george

Většina závodníků si odškrtne jeden výborný gag a potom se rychle vrátí ke křečovitému a nevtipnému humoru. Vzájemné ovlivňování jednotlivých účastníků postrádá šmrnc, mnohem lepší je sledování sázení miliardářů, kteří také dokázali zachránit kýčovité finále. ()

starbrejkr

Šílená, totálně šílená komedie s vynikajícím obsazením.....A jinak jsem fandil rodince Jona Lovitze, zejména proto, že geniálnost jejich scének byla zdaleka nejvyšší ()

C0r0ner

Když se milionáři nudí tak buď znásilňují a zapalují holky, nebo pořádají debilní sázky a závody. Scénář samozřejmě stojí za hovno, ale to je tak asi to poslední, co kdo od tohohle filmu čekal. Je to prostě jednorázová veselá blbost, kterou není problém dokoukat do konce, ale zas divákovi nic moc nepřinese. 60% ()

Flynn

U tohoto filmečku jsem se fakt skvěle bavil, obsazení je hvězdné, a všechny hvězdy bojují o své místo na slunci. Některé scénky jsou prostě nezapomenutelné, můj oblíbenec John Cleese je zde taky skvělý, jak vsází na naprosto všechno, skvělé scénky, nasmál jsem se a od toho přece komedie jsou. ()

destroy83

Výborná komedie s řadou nezapomenutelných fórků, kdy Jon Lovitz navštíví muzeum Barbie, nebo Whoopi Goldberg nastupuje pod donucením do autobusu plného cvoků se slovy: přijeli jsme v raketovém autě, u kterých jsem doslova brečel smíchy. Plný počet nemůžu dát, protože snímek byl místy dost zdlouhavý a Rowan Atkinson byl přímo trapný. Takže za čtyři hvězdy. ()

PavelVanekArt

Super nenáročná věc se sympatickým castingem na tu dobu. Má to slabý a silnější chvilky, ale ve výsledku je to hodně na chill při neděli, i když to vidím tak po desáté. A taky Smash Mouth. 4* a.k.a 80% ()

WolfR

Komedie Milionový závod, vypráví příběh lidí, kteří mají neuvěřitelnou možnost získat velkou sumu peněz. Majitel kasina Donald Sinclair (John Cleese), připravil velký milionový závod. Pravidla neexistují. Kdo první z těch, kteří závodí, dorazí do Mexického malého městečka Silver City a dojde na jeho nádraží v centru města, si pomocí klíče, který předem dostane, otevře skříňku s číslem 001 a v ní, najde výherní cenu 2 miliony dolarů v hotovosti. Šílený závod dlouhý 530 kilometrů může začít! Vyhraje jen ten nechytřejší a nejrychlejší! Režisér Jerry Zucker se vrátil k filmu a natočil zběsilou komedii plnou dobých hlášek a momentů. Občas se mihne sice nějaký horší vtípek, ale to vůbec nevadí. Děj je lehký a svižný, prostě na komedii jako dělaný. Vše je navíc doplněno skvělým výběrem herců, kteří ve svých rolích šílených závodníku (otec rodiny závislý na hazardu, šílení bratři, bojácný obchodník, matka, která se právě po mnoha letech sešla se svou dcerou, špatný fotbalový rozhodčí, který zmanipuloval zápas a podivný Ital), opravdu valí, ikdyž mi přijde, že tvůrci dost dobře nevyužily herecké schopnosti Rowana Atkinsona ,Whoopi Goldberg a taky Johna Cleese. Ale jinak je to solidní komedie, jak s intelektuálnějšími vtípky, tak s bláznivými vtípky. Každého pobaví něco jiného. A i když je to vlastně celkově vzato blbost, já jsem se skvěle bavil skoro po celý film! Překvapivě dobré 3 hvězdy. ()

otík

Celkem povedená bláznivá komedie, kde jsem se chvílemi popadal za břicho a chvílemi těžce nudil. O herectví se tu moc mluvit nedá (i když tu hraje tak velká plejáda hvězd), jde spíš o pitvoření se a přehrávání. Důležitější jsou ale gagy, a ty jsou naštěstí dobré. Takže zlatý střed - nenudí a neurazí, ale taky nepřekvapí a nenadchne. ()

Scratt

Snad až na samotný závěr je to hodně povedená komedie. Některé okamžiky mě doslova donutili smíchem až k slzám a to u filmů běžně nebrečím ;-) 80% ()

Radiq

Tak obzvlášť inteligentní komedie to není, ale takovej Cuba Gooding jr. mě dostával uplně hodně moc very mač, obzvlášť když se snažil dostat z řidiče autobusu jeho hadry (hlavně v originálním znění). Taky Jon Lovitz a jeho eskapády s hitlerovým vozem, muzeem Barbie a srazem veteránů z války je nezapomenutelný. Rowan Atkinson sice moc nenadchl, ale v celovečeráku Mr. Beana byl snad ještě horší. Ostatní postavy nejsou tak dobré, ale neurazí asi ani jedna. Teda jedna jo - John Cleese, kterej s těma novejma zubama vypadá fakt divně, ale zakomponování milionářských sázek to uplně přebije. Ale jinak dobrá oddychovka s ujetejma nápadama (kráva létající balónem, auto u radaru, veverky atd.). ()

StanislachKo odpad!

Ako inak ohodnotiť snímok, v ktorom Ťa aj tvoji obľúbenci vytáčajú k umretiu?! (a že ich je tam požehnane a že sú doradu žalostne nevyužití - Atkinson, Lovitz, Gooding, a neprirodzene zubatý Cleese) O záverečnom moralizujúcom sentimente, smash mouth-u a stage divingu všetkých účastníkov už radšej len mlčím. ()