Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství. Potenciální milionáři jsou vybráni náhodně a vzniknou tak notně bizarní sestavy: Rozhádaná židovská rodina s užvaněným otcem (Jon Lovitz), bratři-kriminálníci (Seth Green, Vince Vieluf), upjatý obchodník a krásná pilotka (Breckin Meyer, Amy Smart), matka, usmiřující se s dcerou (Whoopi Goldberg, Lanei Chapman), fotbalový rozhodčí na útěku (Cuba Gooding, Jr.) a narkoleptický Ital (Rowan Atkinson). Na cestu z Las Vegas do Nového Mexika mohou vyrazit jakkoli - pěšky, autem, letadlem, na koni, nebo v balónu. Pravidla nejsou žádná - zbohatne jen ten nejrychlejší... a nejzákeřnější. (oficiální text distributora)

URBAN

Jo nápad je to dobrý jenomže jeho potenciál není moc využitý a herci taky nejsou moc využití. Byl tu Rowan Atkinson a spousta dalších herců kteří svou roli zvládali, ale potencionál nebyl využit. ( 14:11.14/MAC ) ()

Columbus

Zucker se vratil a vratil se silny a vtipny k zesileni. Nepamatuji se, kdy jsem naposledy padal ze sedacky v zachvatech smichu. Na tento film jen tak nezapomenu, uz jen diky tomu, ze si ho jdu okamzite koupit na DVD! ()

Decker

Nektere scenky jsou velice povedene jine jsou k uzoufani. Herecke vykony nejsou nikterak vyrazne a Rowan Atkinson neni nikterak zabavny, alespon ne tak jak ho zname z jinych roli. ()

filmmovier

Typ komedií, kde spousta lidí jede odněkud někam, něco hledají a přitom si dělají spoustu naschválů, mám rád, a tak mé pozornosti nemohla uniknout ani tahle. Je od tvůrců parodií a co se týče tohoto typu filmů, tak je i slabší, jenže to nevadí. Má naprosto parádní úvodní song (a celý hudební doprovod) a je perfektně obsazená, naprosto všichni jsou perfektní a skvěle jim to šlape. John Cleese jako majitel casina, Seth Green, Breckin Meyer, Cuba Gooding jr., Jon Lovitz jako otec rodiny (který měl ty nejlepší situace a hlášky – muzeum a Hitlerovo auto) a narkoleptický Rowan Atkinson, který, i když byl jako vždy výborný, mohl být výraznější. Skvělá zábava, místy ale příliš dlouhá a na konci naprosto totálně zabitá. Jak mohli ten konec tak pokazit, to vážně nechápu. Jinak je to ale fajn, mě se to líbilo a obstojně jsem se pobavil. Na klasické komedie typu Velké závody, Báječní muži na létajících strojích nebo To je ale bláznivý svět to ale nemá. 70%. ()

Sokkk_y

Jedna z nejlepších komedií, jaké jsem viděl. Celý snímek by byl bez Rowana a Whoopi zcela průměrný film. Ti dva opět dokázali, že oni udělají z pokusu o komedii pravou komedii. Nemám co vytknout. Námět a jeho zpracování za jedna, dokonalý děj.... Zkrátka: TENHLE SNÍMEK JE OPRAVDU MILIONOVÝ! ()

baruss

Vynikajúce vtipy... Scény, ktoré si zrejme človek ani nevie predstaviť... (Naháňačka s autom po rebríku)... Hlášky a vtipy... Ja ako potencionálny gamblér by som ocenil viac hlášok zo zákulisia od tipujúcich... Film obsadený hereckými hviezdami... Trochu by som vyčítal prílišnú klišovitosť... : )) Kvalitná zábava ()

rodo

Milionový závod je přesně ten typ filmu, který balancuje na pomezí vtipnosti či trapnosti. To co je pro jednoho trapné, může být pro jiného vtipné. Já jsem se u této komedie hodně bavil. Nic jsem od ní nečekal, ale bylo tu opravdu dost vydařených frků. ()

lennyd

Excentrický milionář Donald Sinclair (John Cleese) je bláznivý sázkař. Se svými podobně postiženými přáteli vymyslí závod, kde účastníci jsou náhodně vybraní návštěvníci kasina (znovushledavší se matka s dcerou, obyčejná rodina, dva zlodějíčci, vcelku normální chlápek, atd) a výhrou? 2 miliony dolarů kdesi uprostřed Nového Mexika. Kdo první dorazí, bere vše. A jediné pravidlo zní: "Nejsou žádná pravidla"... Ztřeštěná komedie z dílny Jerryho Zuckera nabitá hvězdami (Whoopi Gooldberg, Cuba Gooding Jr, John Cleese, Rowan Atkinson) bohužel nesahá ostatním Zuckerovkám ani po kotníky. Většina vtipů je až trapná (i když leckdy jsem se smíchu neubránil - scéna s oblíbenou Zuckerovou krávou, usínání Rowana Atkinsona uprostřed akce, atd).. Podívat se na to dá, i bavit se možná budete, ale po shlédnutí založíte film na spodek skřiňky .. jednou stačí... ()

majxik

Uff, tak tahle bláznivá komedie mě místy dostala! I když nemůžu říci že jsem se celou dobu bavil stejně, občas velmi povedené scény nahrazovali méně záživné, ale v průměru těch dobrých byla drtivá většina. ()

!Malak-11!

Hodně mě to překvapilo, čekal jsem katasrofu, ale to hlavní, humor, tam byl.! Kamera trošku pokulhává, herci také nejsou opravdu špičkový, ale mě se to prostě líbilo. Celkové hodnocení: 70% ()

sskrblik

Spousta hvězd, ale film velice přímočarej, jasně je to docela sranda - ale spíš takovej ten typickej americkej humor, kde se rozbijí držky... ()

VanTom

Fajn bláznivá komedie zlatého hollywoodského střihu. Trestuhodná škoda, že jenom "fajn", minimálně vzhledem k hvězdnému hereckému ansámblu. ()

JohnSmith

Původně jsem chtěl dát horší hodnocení, ale ono to ve finále nebylo tak zlé a hlavně to není plné zvracení a úchyláren. Slušně jsem se bavil, ale jednou stačilo. ()

hroubek

Když, jsem byl dítě, tak jsem si tento film užíval vždycky, když jsem na něj koukal. Teď jsem si ho dal po letech, a už to není, tak dobré jak jsem si to pamatoval. Pořád to má geniální momenty - veteráni, muzeum Barbie, veverky, ale jiné věci tolik už nefungují. Nicméně musím vyzdvihnout kaskadérské kousky a sympatický obsazení, které film podrží ve slabších momentech. ()