Jay a mlčenlivý Bob vrací úder

• USA Jay and Silent Bob Strike Back (více)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

B!shop

Tak tohle je hodne vostry. Jay a Tichej Bob jsou tu po celou dobu filmu, takze je to neco jineho nez ostatni Smithovo filmy, kde byl nejakej pribeh a do toho vzdy na chvilku vpadli a hodily nakou hlasku. Kvalit Flakacu to sice nedosahuje, ale presto to je vynikajici zabava, hlavne dokud se oba hlavni hrdinove nedostanou do Hollywoodu, pak uz to takova rezba neni, ale presto si tech 5* zaslouzi. ()

movie

Ačkoliv Smithe miluju, tohle je to nejhorší co jsem od něj kdy viděl. Snímek tak na úrovni Scary Movie! ()

RHK

"Dosť bolo takých Švýkov."- jsem zaslechl kdysi na vojně. No a mi tahle pokleslá a sprostá parodie přišla zoufale nevtipná a nudná, burany a feťáky a Kevina Smithe já nerad, zajímavé narážky na parodované filmy jsem tam nenašel za prvních 30 minut žádné :(, tak jsem to vypnul. Od toho máme dálkové ovládání, že? K pobavení by Vám mohl stačit trailer, jsou tam asi všechny fóry, tedy ten jeden, Spielbergovo logo: http://www.csfd.cz/film/10220-jay-a-mlcenlivy-bob-vraci-uder/videa/ ()

Jara.Cimrman.jr

"Až se dostaneme do Hollywoodu, najdeme všechny ty svině z Miramaxu, co chtějí točit ten film, přinutíme je sníst naše sračky, pak ty naše sračky vysrat a sníst ty sračky, který vysrali z našich sraček." Tak základy internetovejch diskuzí byly právě položeny a já jsem rád, že se toho ujali ti nejpovolanější - dva registrovaní dealeři drog Jay a Bob. Já mám jejich anální, fekální a ve slušný společnosti nepublikovatelnej humor docela rád, ale tady mě ještě víc bavily štěky jejich slavnejch kamarádů. A že to byla slušná sestava. A nerad bych zapomněl na zlobivej holčičí gang, protože na ten se mi koukalo o dost líp, než hlavní duo zhulenejch "krasavců". ()

H34D

Film, který vyloženě stojí a částečně i trochu padá na sledu všemožných vtípků, gagů a parodií, jinak se v něm nic moc důležitého neděje... Tedy samozřejmě kromě toho, že Jay a Silent Bob se vydali směle nakopat prdel všem online geekům, kteří si dovolili mít na internetu nějaké nemístné poznámky na jejich adresu! Vzhledem k předchozímu Dogma lze v humoru zaznamenat jisté "přitvrzení", perverzními hláškami a všemožným fuckováním se rozhodně nešetří a to je jen dobře. Přestože skryté hloubky, nebo hodnotnějších dialogů (viz Clerks, Chasing Amy apod.) se nedočkáme, rozhodně nelze tento film degradovat na úrveň prciček a jim podobným, je z něj cítit typická "Smithovina", tedy bezkonkurenční styl humoru + láska k popkultuře. 7/10 ()

xxmartinxx

Přestože podobný humor obvykle nevyhledávám, u tohoto volného pokračování Clerks bych udělal výjimku. Nekonečná záplava cameo roli spolu se skvělými parodiemi zaručuje zábavu prakticky po celou dobu filmu. Některé skvělé hlášky si budu určitě pamatovat. ()

Skejpr

Velmi originální a místy k dokonalosti dotažená parodie. Bohužel místy kapičku roztříštěná. Nicméně místy opravdu brilantní :)) ()

Shit

Tohle je neskutečná jízda od začátku do konce, Jay neustále vykřikuje jednu krutou hláškou za druhou do toho spolu s tichým Bobem všude pobíhaj a všechno řešej tim nejdementnějším způsobem. Já se bavil fakt královsky ()

gudaulin

Kevin Smith je ztělesněním amerického nezávislého filmu, má svou věrnou obec fanoušků i své zaryté nepřátele. S hodnocením tohohle filmu je problém: kdysi v polovině 80. let jsem byl na představení divadla Járy Cimrmana ve venkovském kulturáku a rodina přede mnou se dlouho nespokojeně vrtěla, načež matka, coby hlava rodiny, rozladěně utrousila: "Tak kdy už přijde ten pan Cimrman?" Za další čtvrthodinu s poznámkou, že si z nich udělali blázny, ona rodina odešla. Tím chci říct, že bez znalosti kontextu je Jay a mlčenlivý Bob je obtížně konzumovatelný nebo se přinejmenším pronikavým způsobem sníží schopnost vychutnat všechny ingredience, které Smith do tohohle snímku přimíchal. Režisér natočil film především pro sebe a své věrné, protože spoustu fórků funguje jen u dobrého znalce Smithova díla a některé nejsou ani v pravém slova smyslu fórky. Jsou to pouhé připomínky některých filmových postav nebo situací z předchozích filmů. Na podobném principu koneckonců fungují některé divadelní scény, které mají své vyhraněné fankluby, jako třeba divadlo Sklep. Zároveň Smith tak trochu experimentoval s tím, kam až lze zajít v jeho stylu humoru a práci s popkulturními odkazy. Některé vtipy a narážky jsou na hranici trapnosti a vkusu. Jestliže pro evangelikály a příslušníky americké náboženské pravice platil co do obliby následující žebříček činností: 1. atentáty na potratové kliniky, 2. útoky na homosexuály, 3. útoky na Kevina Smithe, pak je vcelku pravděpodobné, že po premiéře se Kevin u mnohých dostal na první místo. Problémem snímku je nevyrovnanost, protože vynikající momenty střídají ne snad hluchá, ale příliš ujetá místa. Film určitě ne pro každého a do každé společnosti. Celkový dojem: 80 %. ()

Dudek

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder je natolik zvláštním snímkem, že jeho hodnocení se nutně musí vymykat všem kategoriím. Pohyboval jsem se snad všude, chvíli jsem myslel na ten nejdrvrdší odpad, ale za okamžik jsem si říkal, že pět hvězdiček je málo. Musím uznat, že tomuhle Smithovu dílku jsem se hodně smál, neboť popkulturní odkazy tak číší z každého záběru, ale zároveň jsem byl hodně rozladěn hereckým projevem Jasona Mewese, který je v záběru bez mála celý film. Abych napsal pravdu je třeba uznat, že jsem obdivoval scénář, ten byl báječný, skvělé dialogy a hlavně neotřelé a originální nápady, které ač parodují mnohé filmy, působí svěžím dojmem. Na druhou stranu mi neseděla režie, ale to je kapitola sama pro sebe. V každém záběru byl zároveň punc geniality a zároveň z něj byla cítit jistá amatéričnost, hodně špatně se to vysvětluje, ale snad tomu někdo rozumí. Stejně tak je škoda toho někdy až fekálního smyslu pro humor, se kterým to tvůrci mnohdy až přehání. Jay a mlčenlivý Bob vrací úder je jednoduše řečeno jeden z těch mála snímků, které se zaseknou mezi naprostou genialitou a s*ačkou nejvyššího řádu. "80%" ()

Lynn

Tolik vtípků a parodií známých hollywoodských fláků to se jen tak nevidí! Záhadou pro mě ovšem zůstává, že se tu dobrovolně parodují ony hollywoodské hvězdy a hvězdičky (Affleck, Damon, Biggs, Doherty, Scott, Ferrell, Van Sant a já nevim, kdo všechno ještě...). Kevin Smith je prostě ďábel. ()

genetique

Smithov veľmi kvalitný štandard! Možno som ale prišiel na to, prečo táto filmová brutalitka dostala také nízke hodnotenia. Na totálne pochopenie všetkých vtipov a narážiek je totiž potrebné poznať a vidieť celú New Jerseyjskú ságu od Kevina Smitha, a tým sa určite všetci pochváliť nemôžu, takže im aj uniká genialita všetkých gagov a hlášok. Bál som sa síce, či film postavený na Jayovi a Bobovi vydrží udržať si atraktivitu, no napriek tomu nesklamali. Prvé dve tretiny sú na smiechový záchvat, potom sa tempo zvoľnilo, no stále to bola pecka. A toľko filmových hviezd, koľko si sem Smith zavolal len na blbé, niekoľkokrát len minútové role som ešte nevidel. 80%. ()

LihO

Trochu mi vadil stupídny koniec, ale inak som sa dobre pobavil. Potešilo ma, keď som videl, že obsadili aj Elizu Dushku. A scéna so Shannon Elizabeth vo dverách to zabila :D ()

Hellboy

Mě se to líbilo:) Po tom, co Jay a Tichej Bob předváděli v Mallrats jsem si říkal, že si vlastní film fakt zaslouží. Škoda, že Smithovy nápady už nejsou tak geniální a nebudu nijak zastírat, že stejně jako tu jsou skvělé fórky, tak jsou tu i trapný fóry. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2