Tři mušketýři: D'Artagnan

• Francie Les Trois Mousquetaires : D'Artagnan (více)

V království rozděleném náboženskými válkami a pod hrozbou britské invaze, hrstka mužů a žen zkříží meče a spojí svůj osud s osudem Francie… Temperamentní mladý gaskoněc d‘Artagnan, neohrožení a věrní královští mušketýři Athos, Porthos a Aramis, křehká Constance, ďábelsky prohnaný kardinál z Richelieu či krásná a tajemná Milady de Winter jsou hlavními protagonisty nesmrtelného vyprávění o odvaze, lásce a cti. (Bioscop)

zekon

Že vzniknou Tři mušketýři jako reálný historický film jsem teda nečekal. Třásl jsem se kdy se objeví nějaký pohlavně nevyhraněný a to se naštěstí nestalo. Uff. ()

Thalin

Další adaptace, v trošku blátivé hávu. Doslova, protože barvy tenhle film prakticky postrádá. Což by dávalo jistý punc uvěřitelnosti a reálnosti, s ohledem na tu dobu a špínu kolem, ale taky to celé působí značně ponuře a zkrátka až moc tmavě. Základní příběh zůstává víceméně stejný, je tu jen několik odchylek. Ze začátku mě to i docela bavilo, mělo to atmosféru, i nějaký ten humor, ale postupně mi přišlo, že to ztrácí šmrnc a já se začala nudit. Zkrátka takový průměr, který diváka nějak extra neodpálí. ()

JB001

Vizuálně je toto zpracování určitě nejlepší. Scénáristické odchylky od Dumasova románu mne však nenadchly. Naopak. A nelíbil se mi ani samotný D'Artagnan na rozdíl od Athose. Nejlepší však byla Evička Green a těším se na pokračování... ()

Annaroz

Tak špatné to nebylo, ale nijak výjimečné též ne. Tvůrci se zaměřili především na vizuální stránku, v níž bez příkras ukazují dobu 17. století. Je to sice fajn, ale zas koukat na zválené, umaštěné mušketýry v totálně špinavých hadrech, taky není žádná pastva pro oči. A přišlo mi, že ač film trvá víc jak dvě hodiny, tak tam bylo nějak málo děje... ()

motyka52

Hezká trojka. Typické francouzské historické drama, kde jsou pěkné kostýmy, Paříž a Vincent Cassell.  Strhující bitky se skoro johnwickovským feelingem, sympatické postavy a k zulíbání Lina Khoudri. Bohužel mě to ale i přes tyhle propriety úplně nevtáhlo, takže to spíš zůstává v kategorii "dobrý film jako kulisa k jiné činnosti". ()

DeJiF

Páni a dámové, byl jsem blahoslaven! Ukázalo se, že žabožrouti od éry Louise de Funès a pak pár moderních výjimek skutečně umí chodit v řemeslu kinematografu a v plné palbě mi na kinoplátno (ačkoliv rok později) naservírovali "Spécialité à blockbustér". Je až překvapivé s jakou ladností byli tvůrci schopni se se svými Třemi mušketýry s přehledem překonat či se aspoň vyrovnat kdejakému Marvel filmu či Mission Impossible. Akční scény se střídají jedna za druhou se špičkovými jednozáběrovkami, za které by se nemuseli stydět ani třetí Strážci Galaxie. Skvěle vybraná a úchvatně natočená prostředí evropských lesů a měst lahodí oku a dodávají filmu nádhernou až téměř fantasy atmosféru, která mně sedla mnohem více než u typického středověkého krváku, kterých se tady v Evropě točí mraky. K akci se přidává taky skvělý humor, který je pravděpodobně z velké části převzat z předlohy, ale i na stříbrném plátně funguje parádně. Herci, kteří až na pár výjimek nejsou nějací Holyvůdem profláklí, přesto mě velmi překvapili a ztvárňují své role opravdu bravurně. Funguje překvapivě i hudba u které si možná někdo vypůjčil někde trochu z nějakého Hanse Zimmera, ale na podkres je dostačující a dokáže občas z pozadí i vystoupit. Jediné, co bych možná úplně nepochválil je ústřední romance mezi D'Artagnanem a tamtou slečnou, jejíž jméno jsem úspěšně zapomněl. Dost možná to tak bylo psáno schválně, ale dialogy působily hrozně zvláštně a někdy krapet nepřirozeně. Tolik však k negativům, jinak jsou Tři mušketýři výborně zvládnutým filmem, který kombinuje odlehčený humor s našlapanou krvavou akcí a je to kombinace, která obzvlášť v tomto případě funguje skvěle. Francouzáci zkrátka umí překvapit. ()

pavlosji

Jako jo, film je skvělé dílo. Jen nerozumím tomu, proč musí být jeden z mušketýrů homosexuál. Ovšem Eva Green, Eva hrát mrchy prostě umí. :) ()

Belphegor

Původní filmy si pamatuji jen zkratkovitě, ba dokonce mám pocit, že jsem je viděl po částech, když se na to koukali doma. Srovnání s originálem si tedy rovnou odpustím. Když jsem usedl v kině a film začal, vyděsilo mě, že v originále bylo napsané francouzky 'část první', a už od té doby jsem se obával, jak bude film veden. Noví Tři Mušketýři nabízí opravdu krásné kulisy a kostýmy, ze kterých atmosféra první poloviny 17. století vyloženě srší. Všechno je to tak pěkně nasvícené. Na záběry mě bavilo koukat asi z celého filmu nejvíce. Souboje byly dostatečně surové, většinou točeny roztřesenými záběry, při kterých jsem se hlavně v temných scénách ztrácel a nevěděl, kdo je kdo. Obecně bych uvítal víc akce, respektive kromě úvodní bitky a honbě na koních mi jinak neutkvěla v paměti. Říká se ovšem, že tito mušketýři jedou víc na příběh, což je asi pravda. A ačkoliv se mi obsazení líbí a postavy mi přijdou sympatické, nemám vůbec pocit, že bych je poznal, a to se týká kladných i záporných postav. Budování bratrství je vesměs zrychlené a film se mohl soustředit víc na to. Eva Green je fajn, ale přál bych se o její postavě něco dozvědět, přišlo mi to takové odtažité. Hlavní dějové zvraty mě navíc nijak neoslovily. Je to ovšem rozporuplné, myslím si, že to je spíše osobním nastavením. Nemohu ovšem říct, že bych z toho byl unesen a těšil se na druhý díl, nechává mě to nějako chladným. Hodnocení je tedy trochu oříšek, protože je to jinak velmi dobře zvládnutý film a věřím, že fanouškům se noví mušketýři budou líbit. Ja osobně potřebuji ještě jednu projekci, ale zatím s odřenýma ušima 4 hvězdy. ()

momomoo22

Francúzka klasika rukami Francúzov. Vidieť že si dali záležať. D'Artagnan dobré obsadenie a vlastne všetci aj keď by som si u niektorých postáv vedela predstaviť iných hercov, ale nakoniec to zahrali fajn a majú ten svoj francúzsky šarm.  Hudba veľmi pekná a dopĺňala dobre film.  A to najlepšie na filme je že to pôsobí tak autenticky. Ako fakt to prostredie, kostýmy skvelé. Určite stojí za pozretie. ()

Estadra

Ten dabing to totalne zabil... Davam tomu zatim 3*... Az to zhlidnu v puvodnim zneni s titulkama tak to mozna zmenim. Co urcite nezmenim nazor na scenu odhaleni nahrdelniku. Je to dulezita scena ktera byla velmi spatne zpracovana.. Ja vim ja vim.. Kazdy fanousek tri musketyru vi ze nakonec kralovna prichazi s nahrdelnikem na krku ... I tak to mohlo byt natoceno napinaveji.. Prislo me to jako "prisla jsem, ty jsi videl a muzeme jet" ...  Skoro vsichni herci byly fajn, kdo opravdu nebyl fajn, tak herec co hral kardinala. Hlavni zaporna role a mit tak malo prostoru a jeste jsem mu to neverila. Mohl to byt vetsi slimak. Takze 3* ()

Geon

Nebudu hodnotit jak moc se to liší od knižní předlohy, případně předchozích filmových zpracování, protože Tři mušketýři byli, jsou a budou populární, a proto je pro některé režiséry výzva to zpracovat nově a po svém.  Jedná se o milé překvapení, z traileru vše působilo tak nějak povrchně a neutrálním dojmem, nicméně opak je pravdou co se týče celého dojmu z filmu. Dočkáme se nějakých těch klasických klišé, některých si tvůrci byli vědomi a vybruslili z nich s humorem, ovšem některé byly do očí bijící, ale šlo je odpustit. Vyprávění mušketýrského dobrodružství odcípá svižně a přímo, nepouští se do žádného větvení příběhu, což je v tomto případě asi správné rozhodnutí. Přestože se nikam moc neodbočuje, D'artagnan celé 2 hodiny drží tempo, nepolevuje a baví, nejen vytříbenými dialogy, ale také šermířskými scénami za doprovodu symfonie z bambitek. Měly být tři, ale budou čtyři ★★★★ ()

Zeman007

Historickeho zanru je vzdy malo.Toto zpracovani ma sve temne kouzlo a zvlastni vyusteni nekterych jinak notoricky znamych sekvenci filmu.Bohuzel nevyrazni herci celkovy dojem kazi.Nebyt jako vzdy skvele Evi Green,musel bych hodnotit daleko mene. ()

klidas_pk

pri tomto filme som zistil aka stupidna (tolko nahod sa len tak nevidi, ako priklad uvediem...aka je sanca, ze  v noci najdete niekoho v obrovskom lese) je knizna predloha ()

Hexx

NADvelkolepě zpracovaní tři mušketýři! A vlastně... asi the best ever. Opravdová paráda a bravo tvůrcům a zejména výpravě, zvládnuté na jedničku s hvězdičkou! Temná stránka nechybí, vyobrazení tehdejší doby do nejmenšího puntíčku prožene každého diváka skrz kompletně celé smyslové jednotky. Herec ztvárňujícího Dartagnana se snad pro roli narodil, ten se mi opravdu zamlouval. Tak snad se dočkáme druhého dílu příští rok! Amen. ()

biscuit

Myslím, že je to tak dobře natočené, že jsem si při sledování uvědomil, jak přespříliš romantické dílo to je. Snaha o větší realističnost mi s tou příběhovou pohádkovostí tak kontrastovala, že mi to chvílemi přišlo až přitroublé. Za ty (pouze) tři hvězdy tedy může nepřímo přímo A. D. - paradox. ____ Jo a ještě jízlivá k dabingu: Když jsem se hned v úvodním proslovu dozvěděl, že "mnozí ctižádostivého kardinála podezřívají, že se snaží zmocnit moci... ", kladl jsem si dost dlouhou dobu otázku, jak je, proboha, tohle vůbec možné. ()

holtis

Celkem pěkné zpracování pěkně postaru bez marvelovských kousků (teda pokud opomenu d‘Artagnanovu nesmrtelnost). Trochu upravený starý příběh, který ale neztrácí známou linii a nechá diváka nad budoucím dějem přemýšlet. Herecké obsazení nenápadné, ale vcelku pohodové a zapadá představy příběhu. Celkem se těším na pokračování....za mne 60%. ()

majorzeman13

Nadprůměrné dobrodružství. Povedený,kvalitní snímek od frantíků. Těším se na pokračování !  PS: Eva Green je vskutku skvělá záporačka.  7/10 !!! ()

jarkametelka

Nejnovejsi zpracovani Dumasovy klasiky je natoceno v modernim temnejsim styly,tak jak se dnes filmy toci.I hudebni doprovod je tomu prizpusoben,takze co slysime je ve stylu Zimmerovych nadupanych "arii" alá Batman.A k tomu je ve filmu vsudepritomna spina,bahno,dest...Nic proti tomuto stylu,libi se mi,ale myslim,ze v tomto filmu mohlo byt vice "svetla"...Prvni pulhodinka se odehrava az na male vyjimky klasicky jak to zname.Po pulhodince se vsak snimek od predlohy odchyluje a sledujeme puvodni napady scenaristu,ktere do klasiky bodaji jako musketyrske kordy do kardinalovych vojacku.Me osobne to nevadilo,protoze vsichni ten pribeh zname,teda skoro vsichni,jak to pokracuje,ale takto nas tvurci matou a svadi nas na jinou neokoukanou cestu,kde primichavaji zname igredience.Coz je dobre,protoze nevime jak to bude dal,i kdyz vime jak to bude dal.Ale jak sledujeme cim dal dele jejich nove pojeti zapletky,tak se z toho nejak vytraci duch Tri musketyru,mam na mysli,ze hlavni ctyrka je tak nejak herecky bezbarva.Porthos je nezazivny a Aramis neni citlivy elegan,ktery by mel pusobit jako budouci knez.Dartagnan neni spatny a urcite se v nem skryva potencial,ale je plne nevyuzit.To same se tyka hlavne postavy Athose v podani Cassela a na ktereho scenaristi pravem sazi a priklani ji dulezitost,coz je dobre,protoze jeho postava tomu dava hloubku.Ale i on je potlacen v ramci moderniho vypraveni,ktere se soustredi spis na to jak nenechat herce vic rozehrat,ale nutit je chovat a snimat je spis jako v Nolanovskem Batmanu ze ktereho Nolan vytezil aspon Jokera...Prave Cassel je ve snimku nejvyraznejsi a byl by jeste vic vyraznejsi,kdyby...Eva Green nejak nezari a jeji postava zrejme dostane vic prostoru ve druhe casti.A ve snimku neni vubec pan Bonacieux!Souboje jsou snimany tak,aby pusobily,ze jsou natoceny na jeden zaber a pusobily tak realneji.Film ma slusny rozjezd,ale cim dal vic mu ubyva sil a ke konci uz ztezka dycha a vysilenim pada.Takze finale me zklamalo.Ale myslim,ze sve divaky si to najde,rozhodne to neni spatny film,ale nejedna se o lepsi verzi nez s Gerardem Barrayem. P.S.Porthos lezici v posteli jak se zenou,tak s muzem,hosi,tak to bylo opravdu trapne a stydte se takto nicit popularni dilo!Davam filmu 70 procent. ()

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD