Tři mušketýři: D'Artagnan

• Francie Les Trois Mousquetaires : D'Artagnan (více)

V království rozděleném náboženskými válkami a pod hrozbou britské invaze, hrstka mužů a žen zkříží meče a spojí svůj osud s osudem Francie… Temperamentní mladý gaskoněc d‘Artagnan, neohrožení a věrní královští mušketýři Athos, Porthos a Aramis, křehká Constance, ďábelsky prohnaný kardinál z Richelieu či krásná a tajemná Milady de Winter jsou hlavními protagonisty nesmrtelného vyprávění o odvaze, lásce a cti. (Bioscop)

E lan

Tak nakonec toto moderní, ale přitom klasické, zpracování docela ušlo. Přiměřeně akce, držení se námětu a slušné herecké výkony docela bavily. Takže proč ne další díl... ()

Likan7

Solidně nasnímaná, pěkně vypadající nuda. Je mi to příjemnější než klasičtí mušketýři. Tady je víc akce, tmy, špíny, vážnosti, jede se bez humoru, ale já se za ty 2 hodiny neskutečně nudil a jen čekal na akci. Za mě málo, dvojka bude předpokládám stejná a vůbec se netěším, zklamání. ()

Fidsta

Atmosféra, kamera, výprava a choreografie na jedničku. Některé záběry a scény byly vskutku až spektakulární. Kéžby to nemělo mouchy a já mohl s klidem udělit plnou pětipalbu za tohle řemeslně poctivé dílko, které si vzali na triko díkybohu sami Francouzi a s klidným svědomím tak můžeme postrádat hollywoodské vybuchující transformery a latexové oblečky. Ze řetězu se trošku utrhli pravděpodobně ve střižně nebo někdo omylem ztratil pár stránek scénáře, protože to bylo bohužel hodně zmatené, mnohé postavy ploché (Aramis a Porthos byli na obrazovce asi 20 sekund, což některým mušketýrům k uspokojení stačí, mně nikoliv) a celé to působilo hodně osekaně, že by si to snad zasloužilo o hodinu delší director’s cut s rozpracovanějším - vším. Film asi sází na to, že stokrát odvyprávěný příběh již každý divák alespoň zevrubně zná, vzhledem k potemnělé noir atmosféře a dost podobným a mnohdy splývajícím postavám (a jejich hereckému obsazení) jsem ale častokrát tápal komu patří tři prsteny, proč někdo střílí v kostele, co vlastně chce králův bratr, koho zabili v kočáru, kdo šéfuje mušketýrům, kdo je na čí straně, komu jde o krále, komu o Francii, komu o vlastní prospěch a tak dále. Na mušketýry z roku 1973 zatím stále nic nemá a zřejmě ani mít nebude, tento pokus o modernější a temnější háv staré dobrodružné romance však ocenění zaslouží. ()

Lenart

Príbeh je to jednoduchý a postavy len načrtnuté, ale ako pekne natočená dobrodružná šermovačka s premyslenými akčnými scénami D'Artagnan rozhodne stojí za to. Som zvedavý na Milady.         70 % ()

hrumsrt

Když už se někdo zhostí filmové adaptace nějakého literárního díla, myslím si, že by to měl dělat někdo, kdo má k autorovi, nebo samotnému dílu nějaký vztah či předpoklad. A i když nejznámější adaptace legendární knihy Alexandre Dumase z roku 1993 není vůbec špatná a jednu dobu jsem si ji, i při jejích častém televizním protáčení, vyloženě vychutnával.. Nicméně když se začalo šuškat o novém zpracování a že dokonce půjde rovnou o dva filmy, to celé v ryze francouzském provedení, projekt mě začal zajímat.. Ambice tvůrcům nechyběly.. Ale že půjde o takovou parádu, která tak věrně nasaje atmosféru absolutistické francouzské monarchie k tomu nemá potřebu nic romantizovat a naplno vás ponoří do špinavého období tehdejší doby, tak to bych nečekal... S očekáváním něčeho zajímavého se mi dostala podívaná, jaká tu už dlouho nebyla.. Fantastické pojetí představení hlavních hrdinů, které sice probíhá tou klasickou kličkou, jenže vypadá to prostě jinak.. Spojení zajímavých francouzských hereckých osobností vcházejíce do známého příběhu, který ještě nikdy nevypadal takhle líbivě. Film, který se rozhodl poskvrnit romantické vykládání si literárních klasik a jim podobným hrdinským eposům. Intrikářská francouzská společnost, která není jednotná ani v těch nejvyšších patrech.. I když pro znalce předlohy nejsou příběhové zvraty žádnou neznámou, tak i přesto se je tvůrci, co nejvíce snaží zahalit šedí. Odvaha přičichnout k detektivním prvkům jen podtrhuje napínavost filmu a zainteresovanost diváka. Současně. ale dokáží tvůrci uspokojit ve více rovinách a dostatečně se věnují nejen politice, ale i lásce nebo akci. A tohle všechno vypadá pořád elegantně. Skvěle vyvážené obsazení navíc dokáže v případě ryze konverzačních scén jen přidávat na poutavosti... I když si myslím, že mě druhý díl bude pro větší prostor Evičky Green bavit více, tak jsem spokojený a namlsaný, co v sérii ještě bude. A jako bonus jde o dvouhodinovku francouzštiny, kde i když nerozumím jedinému slovíčku, líbivěji to už podat nejde.. Nezbývá než se těšit na brzké pokračování. /viděno v kině/ 85% ()

Jan.Cada1

Nejlepší zpracování Dumasovy knihy, které jsem zatím viděl. Velice se mi líbily akční scény, jejich dynamika a žádný střih v nich. Ze začátku jsem se neorientoval v ději, a i po celém snímku mi pořád některé věci nezapadají. Skvělá podívaná, u které se nikdo rozhodně nudit nebude. Hvězda dolů za herce hlavní postavy, který mi přišel nesympatický. ()

RAFT

Tři mušketýři: D'Artagnan pěkně povedený film.Skvělá adaptace.Herci pěkně zahrály,film je zábavný,svižný.Humor ve filmu chybí ale,to vůbec nevadí.Film spíš si zde hraje vážně.Nevím jestli ke konci film asi tak,trochu neubral.Film je pěkně natočenej .Těším se na pokračování .Za mě 80% ()

mac000

Tvůrci měli tu odvahu zabalit starý známý děj a zápletky do nového hávu, mnohem temnějšího (jaký rozdíl od odlehčené Lesterovy verze !). Ale přitom dumasovský duch je stále přítomen a kdyby A.D. žil v 21. století, byl by byl s touto verzí asi spokojen. Kostky jsou vrženy a osudy hlavních hrdinů předurčeny, ale jak se naplní, to divák neví. S chutí se podívám na "Suite"--- P.S: Teprve následně jsem si přečetl některé zdejší recenze a jsem rád, že nejsem jediný nadšenec této nové verze! ()

P.H.

Neznat předlohu, tak se v tom na začátku celkem dost ztratím, to je asi jediné negativum. Od zatčení se to krásně rozjede a je to lahůdka. Tohle by měli v Hollywoodu povinně studovat, aby si vytáhli hlavy z prdelí. ()

ANTYCHRYST

Nové zpracování Mušketýrů ..Říkám rozhodně Ano! Zapomeňte na pěknou Francii a slušivé oblečky s křížem.... :) Tohle je špinavá pouliční rvačka s hodně sympatickou čtveřicí:) K tomu povedená hudba.. fesna zaporacka a nesmí chybět Hajzlík cardinal . Tohle drsnější provedení se mi líbí a jak jsme zvyklí... Mušketýři je záruka kvality a tady tomu není jinak! Už se těším na pokračování! 80% ()

shade000

Vedel som, že toto nebude a nemôže byť prepadák. Je to francúzsky národný poklad, tým pádom do toho išli na istotu. Niet divu, že sa jedná o najdrahší francúzsky film, všetko bolo krásne. Či interiér alebo exteriér, či hudba, či vynikajúce herecké obsadenie a lepšia Milady ako Eva Green skutočne neexistuje... ()

Brooks

Súčasnými trendmi akčného filmu ovplyvnená adaptacia. Obrazovo a hudobne ponurá, prakticky bez vtipu, s prehľadnými a adrenlinovo rozpohybovanými akčnými scénami. Mať vybrúsenejší scenár, ktorý by sa viac venoval postavám a vzťahom medzi nimi, na úkor všetkých tých neprehľadných intríg a prázdnych odbočiek, dám 4*. Obsadenie dobré, castingovou trefou je obzvlášť duo Cassel a Green. Vadil mi len nevýrazný Richelieu a absentujúci Rochefort. ()

LdaVinci

Moc moc fajn zpracování. Akční scény přímo špičkově zpracovány. Krásné jednozáběrové sekvence, krásné lokality, krásná kamera. Plus tu je moje milá Evička Green, i když ne zase tak moc. Jako velice povedený francouzský film. Na pokračování se těším. ()

alldo.raine

Už ani nevím, kolik verzí jsem Dumasovy klasiky viděl. A většinou to byla bída, a zas jen bída. Zde mne to příjemně překvapilo. Příběh upraven, ale nezměněn, dobovka skvělá, herci taktéž, navíc Eva Green to je vždy velké plus. Takže ano, pokud se budou staré francouzské klasiky remakovat takto, proč ne. Asi bych to přeci jen nechal frantíkům. ()

faraoon

Kdybych neviděl dříve vynikající a dosud nepřekonané Tři mušketýry z roku 1973 s tehdy hvězdným obsazením York, Reed, Chamberlain, Welch, Dunawayová, Heston, Finlay, atd. tak bych se jistě v hodnocení polepšil. Ale toto je slabota. Režijně, scénáristicky i herecky nepříliš zvládnutý remake. Na pokračování se již raději  do kina nevynesu. Zajímavostí je, že otec Vincenta Cassela - Jean Pierre si právě ve verzi z roku 1973 také zahrál. ()

Maniik88

Nemám rád miliónte prerábky starých dobrých filmov. Ja mám najradšej verziu zo 60tok z FRA. To bola geniálna trilógia. Ale musím uznať, že som sa nenudil. Priam naopak. Zaujímavé nové spracovanie s potvornou (čítaj skvelou) Evou Green a s pár Francúzskymi bardami. Stále sa niečo dialo a príbeh bol fakt dobrý. Jediné, čo mi prišlo trochu divné, že všetci vyzerali hodne staro, aj mušketieri a trochu aj Dartagnan. Niektoré bitky zaujímavo natočené a celkom fajnové. Teším sa na ďalší diel. ()

milwaukee

Constance Bonacieux a tohle? Děkuji, ale po půl hodině to už dál nešlo. Jednu hvězdu za Vincka Cassela, který ovšem vypadal jak bezdomáč, i když měl pěkně šedivej ocásek ()

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD