Derseus

Začátek i celý nápad filmu super, ale čekal jsem o dost víc. Ve výsledku je to spíš John Wick/Rambo styl akčního filmu kde hlavní hrdina nepozná konkurenceschopného protivníka... škoda nevyužitého potenciálu filmu. ()

Šak

Zajímavý děj, skvělá akce, výborní herci a atmosféra by se dala krájet. Prostě nečekaně 100% sci-fi, která se hravě vyrovná Matrixu, i když se na něm přecejenom trochu veze. ()

halo

Vyborna sci-fi s hlubokou myslenkou o nasi spolecnosti. Pokud vas zajima obsah a skvele originalni akcni sekvence, bezte na Equilibrium. V opacnem pripade se podivejte na tupy, vysoce neoriginalni a nicim vyjimecny Matrix Reloaded. ()

retrix

Mám rád sci-fi, a mnohé chyby v tomto žánru přehlédnu, ale jsou určité hranice, které v tomto filmu nelze přehlédnout. Téma je zajímavé a zaslouží vysoké ohodnocení, scénář a režie jsou však prabídné a nic na tom nemění ten fakt, že to je nízkorozpočtový film.Vyložené naivity a zápory tady jsou : 1. Již v polovině filmu jsem měl pocit, že to dopadne super, 2. Děj není nijak závratný s ohledem na vyvrcholení konce., 3. Nesnáším filmy, kde záporňáci mají na začátku neomezenou převahu a film to i dává najevo, a najednou ke konci, jako mávnutím kouzelného proutku, střílejí žaludy a hrdinný porobený lid je přemůže v jedné sekundě /připomíná mi to VŘSR, akorát výstřel z Aurory tam chybí/ ()

Elemmírë

Ne moc výrazný film. Námět je více než klasický kdy máme budoucnost Světa, která je naprosto nesmyslná a máme hrdinu hájící tento Svět , který samozřejmě pozná že to tak být nemá a přidá se na druhou stranu :-) ale dalo se na to dívat. ()

vlada-xxx

Tomuto filmu jsem se dlouhou dobu vyhybal obloukem, protoze mi pripominal jakysi trapny klon Matrixu....nakonec jsem se odhodlal...a byl jsem velmi mile prekvapen....Wachowsti by se mohli ucit jak vypada atmosfera a hlavne co je to paradni AKCE- protoze GUN-KATA v podani Ch.Balea je choreograficka lahudka...velmi povedena zalezitost i po herecke strance. ()

Sekel

Tenhle film stal v kine za to. Nikdo o nem nic nevedel, nikdo nic necekal a ejhle. Nejprve pocit, jeje zase Matrix, ale po par prvnich bitkach a prestrelkach, po poprave Emily Watsonove, po vysvetleni funkcnosti choreografie tzv. Gun Kata a po nadherne stylovem a originalnim konfliktu ve finale jsem byl velmi potesen. Originalni a zabavny film. ()

Romulus007

Ač se jedná o často omílané téma „záchrana utlačované společnosti před tyrany“, tak se Kurt Wimmer shostil tohoto tématu s grácií. Celý film má od začátku až do konce jasný a souvislý děj a v něm je dle mého názoru skvěle vyobrazena sociální společnost, kde si má být každý rovný ovšem s diktaturou typu nacionalistického Německa či Sovětského svazu tomu tak prostě není. Celý film se odehrává v duchu „Velký bratr tě sleduje“ („1984“ – Georges Orwell), některé scénky mohou působit trochu jako z „Matrixu“, ale opravdu jen trochu, jsou něčím zcela jiné, řekl bych že jsou mnohem živější a nápaditější (nikdo nelétá vzduchem pokud není donucen nějakou silou:-)). Dokonce i vymyšlené bojové umění GunKata, jak se ve filmu nazývá má mít nejspíš podle scénáristů jakýsi racionální základ, který se střihačům v pár střizích podařilo vcelku dobře zachytit na plátno. Řekl bych, že se Wimmer snažil ve svém filmu varovat před možností zneužití moci vládnoucích lidí, jako se tomu stalo už v mnoha případech v historii. Jedná se o opravdu skvěle ztvárněné dílo, jak hudebně a vizuálně. Při hudbě od Klause Badelta vás opravdu zamrazí v zádech. Jedná se o naprosto dokonalé podbarvení scén, tak že přehlídnete i město hrubě vytvořené na počítači, nebo pár špatných střihů. A abych nezapomněl tak Christian Bale si zde podle mě zahrál jednu ze svých životních rolí Nemůžu jinak než dát plné hodnocení. Je to převážně za slazené vizuální, hudební efekty a herecké výkony. ()

norbu

Asi po třech minutách jsem to chtěl vypnout, po pěti jsem to opravdu málem udělal, po deseti mi to nedalo, půl hodiny pryč a ještě pořád sedím u obrazovky...něco na tom je! Netvrdím že to dokoukám, ale . . . Příliš mnoho odkazů na 1984, Matrix a ano, i na THX....no uvidíme. ()

rochelka

Nadupaná sci-fi jízda v lecčems sice zavánějící Matrixem, ale to mi kupodivu vůbec nevadí. ( Které sci-fi s muži v černých pláštích by vám Matrix nepřipomnělo?:o) Originální myšlenka a její zpracování, k tomu skvěle chladný Christian Bale...z bojových scén jsem byla naprosto unešená a celkově tomu nechyběla šťáva...ikdyž v některých momentech tam přeci jen bylo toho emotivního kečupu až moc a občas tvůrci smočili kotníky do klišovitosti a divák mohl snadno uhodnout, kam se děj bude ubírat. Takže za to šlápnutí do kalůže za čtyři:o). ()

jukyn

Není co řešit,hloubka myšlenky je velká,a hodlám sii tvrdit že po Matrixu je tu další film,který si říká o zlatý fond sci-fi. Děkuji za skvělý zážitek,který si člověk může opakovat stále dokola,mě to předvídatelné nepřišlo,a zvraty v tomto filmu byly. ()

Teron

Elegantní ukázka toho, že i relativně schematický a předvídatelný model se dá podat s grácií a mrazivou monstrozitou. Od dvou hranic, Orwella a Matrixu se odrazil výboj, aby se někde uprostřed spojil s ideální mírou od obojího. Jistě, zápletky a scény, které tu nutně musí být. Jistě, některé nelogické situace. Ale na druhé straně leží čistota momentů jako souboj v chodbě, probodení pochvou od katany, detektor lži nebo závěrečný souboj pistolí na blízko. Od tohohle filmu přistupuju k bokkenu s větší úctou a byl jsem v pokušení narvat si kuličkovýho glocka do rukávu:-) A od totohle filmu mám taky rád Christiana Balea ()

Petriver

Hodnocení je hodně ovlivněno Balem samotným, protože od dob nového Batmana se stal mým favoritem v oblasti akčních sci-fi. Nicméně i tak bych řekl, že kromě atmosféry, hudby mě asi hlavně dostaly poměrně vychytané akční scény. No a nápad s "katou střelce" byl solidním přízpěvkem na pole tohoto žánru. Takže : neviděl jsem jednou, neviděl jsem naposledy. Jako solidní, oddechové béčko rozhodně doporučuju. ()

Nefe

na chvíľu zavrite oči a započúvajte sa iba do soundtracku tohto filmu, potom si pustite scénu, kde Preston suverénne zabije každého v miestnosti a neskúste mi povedať, že tento film je slušné b-čko ...má toho totiž veľa na čo sa dá pozerať, a vychutnávať si znova a znova...a keďže ja mám úchylku na kvalitné soundtracky musím mať tento film v zásuvke s tými najobľúbenejšími... ()

Loki137

Samotná myšlenka tohoto filmu se mi zdá geniální. V úvodu filmu jsem byl naprosto ponořen do světa, kde každý člověk musí brát prozium a ten kdo ne --- no - na toho si příjdou klerici. Bohužel postupem času se film hlouběji a hlouběji ponořuje do sekce mlátička alá MATRIX, což mi na filmu trochu vadí a nebyla by škoda kdyby této části bývali trochu ubrali. Nicméně i tak podivaná, ve které Christian Bale v roli klerika první třídy mlátí cituschopné a vlastně všechny kteří na něj jen zamíří je velmi napínavá. Konec filmu mohl být protažen ještě minimálně o půlhodiny. Celkově vzato tento film měl spoustu potenciálu, který nebyl využit, ale hlavně kvůli scéně, kdy Bale příjde zabít svého prvního parťáka musím tomuto filmu dát 90%. To byl opravdu jeden z nejintenzivnějších zážitků který jsem u filmů zažil. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda