sepp

Zajimave a zpracovanim netypicke nizkorozpoctove sci-fi drama, se spousty efektnich souboju a vystrilenych naboju. A i pres zvraty v pribehu v posledni pulhodince se nedokazu ubranit pocitu jakesi polochosti pribehu a snahy co nejvice se priblizit kultovnimu Matrixu, coz se Equilibriu nedari. Presto preze vsechno ale velmi dobra podivana. ()

-bad-mad-wolf-

451° Matrixu. Zhruba z poloviny tak chytré, jako to první, zhruba z poloviny tak efektní, jako to druhé. John Preston bohužel není ani Neo, ani Guy Montag, i když by chtěl být obojím. Stejně kočkopsovitý je celý film a když dojde na extrémně debilní závěrečné stříleníčko, byl bych si radši vážně nechal potlačit emoce. Jinak docela zábavné dílko. ()

lesumir

Ze začátku jsem se s dirty scifárnou o nové společnosti bez emocí nemohl stotižnit, nějak mi nešlo proplout do příběhu, ale jakmile se začal Bale proměňovat z bezcitného zabijáka na pociťujícího člověka, šlo hodnocení i film pořád a pořád nahoru a vyvrcholilo to opravdu v ultracoolovým finále, ve kterém to nápady jen srší. Druhej Matrix z toho není, i když se o to ukrutně snaží. Béčko, které si (ne)hraje na áčko. ()

kinej

Poměrně dobré sfi-fi, které svou kvalitou převyšuje řadu soudobých vědecko-fantastických filmů. Některé akční scény jsou dobré, některé zase špatné. Bale je zde dobrý, i když vlastně ani moc nehraje. Vizuální stránka je nadstandartní. ()

LiVentura

Velmi dobře vymyšlený snímek....dobré herectví se snoubí s dobrou hudbou a děsivě chladnou atmosférou "bezcitového" světa, kde vládne autoritářská sekta vybraných a proti kterému se postaví neohrožený dobře vycvičený Bale, jenž procitne a pochopí.... nikdo pak již nemá šanci.... jako jeden z kleriků, jež jsou pověřeni vymýtit poslední zbytky "světa citů", jde proti svým a přes mrtvoly.... ()

cheyene

Ačkoliv bych to zpočátku do Equilibria neřekl, vtáhlo mě to do svého děje i zpracování, které se veze na úspěšné "matrixovské vlně", což i v dnešní době ještě stále působí svižně a nikterak zastarale. Scény jsou podkresleny dobrou hudbou, ať už dynamickou u akčních sekvencí či Beethovenem nebo chorálově znějící melodií. Christian Bale se do zajímavého příběhu post válečného světa s nastoleným novým a přísným řádem hodí a je dobré sledovat jeho měnící se výraz tváře od strojově kamenné, když je stále ještě pod vlivem denních dávek drogy, po tvář vyjadřující emoce v celém jejich spektru. V některých pasážích mi snímek připomínal různé postapokalyptické filmy, např. Potomci lidí, ale také 1984 nebo THX 1138, ovšem to je pouze má osobní asociace. 4* ()

paascha

Uááá, to byla nuda! To že má být budoucnost? Trochu fantazie, páni umělci, a špetku nasazení. kung fu shit ovoněný kravinami o temném budoucnu bez Mony Lisy, to se musely buňky v hlavě protáčet, když to vymýšlely:-( ()

Fiftis

Super zaujímavý nápad. Prejavy emócií sú veľmi prísne zakazované a ich prítomnosť - teda prejavovanie akýchkoľvek citov, je posudzované ako trestný čin. Réžiu a taktiež scenár tejto snaživej a veľmi kvalitnej sci-fi akcie má na svedomí u nás málo známy Kurt Wimmer. Okrem slušných hereckých výkonov, profesionálneho soundtracku Klausa Badelta a excelentnej kamery Diona Beebeho, treba režisérovi Wimmerovi uznať snahu o udržanie neutešenej atmosféry sveta ľudských otrokov, a napriek občasným nelogickostiam aj scenáristickú a dialógovú obratnosť. Dialógy v Equilibrium neskĺzajú k zbytočnému filozofovaniu a pátosu. Postavy sa vďaka hercom ako Sean Bean, William Fichtner či Emily Watsonová stávajú motivačne uveriteľné a charakterovo prepracované. Equilibrium je citeľne nízko rozpočtová ale za to super sci-fi dráma, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. ()

burina

Vyborne sci-fi. Najviac sa mi pacila cast prechodu "bezcitneho " Balea k "citiacemu". Zaverecna akcna scena bola bezchybna. ()

ajuska

Dobrý námět, který je ale tak absurdní, že brání vytvořit příběh bez drobných logických děr. Plusem filmu je rozhodně jeho atmosféra a skvělé vykreslení šedého totalitářského světa bez emocí, mínusem pak trochu přehnaný konec. Celkově mírně nadprůměrný akční film vynikající hlavně neobvyklým námětem. ()

lamps

Dnes již skoro kultovní záležitost, která maximálně těží z vynikajícího námětu světa oprostěného od emocí a z hereckého projevu Christiana Balea, jenž je ve své roli neskutečně cool a s jehož chladným pohledem může soupeřit jen malá hrstka herců. Akce ve stylu Matrixu, jakkoli přehnaná a hloupá, je úžasně zábavná a svižná, příběh je bleskově rozvinutý a jeho tempo nepolevuje ani na chviličku. Samozřejmě že pojem vizuální orgie se sem hodí více než ke kterémukoli jinému sci-fi, ale režisér Wimmer odvedl velký kus práce i co se týče zpracování děje, které určitě Equilibriu žádnou ostudu nedělá, spíše naopak-) V mém žebříčku sci-fi filmů je tento postaven hoodně vysoko. ()

Shakers

Slušný príbeh, dobrý herci, dynamické tempo, skvelé akcie a la Matrix, brilantná kamera, bombastická hudba Badelta a precízna réžia Wimmera, v ktorej je zabalená ešte aj bezcitná atmosféra plná nečakaných zvratov. 75% - 4* ()

Jacinda

Nezbývá mi, než reagovat na Golfistův komentář. Nápad je originální a vize, že si někdo píchne dobrovolně drogu není nesmyslná, pokud si uvědomíme, že obyvatelům drží za hlavou někdo pistoli, popř. meč. Navíc ne všichni si ji berou, jak můžeme vidět na Undergroundu. Je to stejné jako s komunismem v ČR. "Všichni" ho poslouchali, dělali to co měli a byli zticha. To, že byl režim nesmyslný vědělo taky dost lidí a nikdo se tomu dost dlouhou dobu prakticky nepostavil. Co se týče filmu, výborný vizuální zážitek, skvělá hudba a hlavně dobrá volba při obsazení Christiana Balea. Některé přestřelky a boje jsou famozní, u závěrečného boje se scénáristé uchýlili ke stejnému řešení jako v Indiana Jonesovi. S hlavním záporákem (nepočítám-li Otce, kde se předvedl skvělý boj s pistolemi) se Preston moc nemazlil. Film působí zároveň i na city (nemůžu si pomoct, ale scéna kde hoří Mona Lisa mě vždycky zasáhne, stejně jako kremace Prestonovi vyvolené). Pro mě jednoznačně čtyři hvězdičky a pátá za Baleho a Beana. ()

Big Bear

Už jsme to tu vše měli jinde. Ale za ten vizuál a Christiana Bale to pořád má na průměr. Nicméně jak říkám, agent, který procitne a pochopí, to už tady bylo. Škoda té nelogičnosti. Tři knihy. * * * ()

Jhershaw

Equilibrium velmi okatě vykrádá 1984 a Matrix. Příběh není z nejlepších a samotný princip společnosti, která díky přípravku potlačuje emoce, je velmi.. hloupý a nedomyšlený. Ovšem jinak to je velmi cool akce s pár opravdu skvělým scénami. 70% ( ty 3* jsou kvůli celkovému ČSFD průměru) ()

Boogeyman

Velmi zajímavé, ale až příliš okaté kopírování akčních scén z Matrixu. Jinak celkem příjemné překvapení, ale kdo neuvidí o nic nepřijde. ()

kyselina

Celý film je jako na houpačce. Chvilku jsem si myslela, že tak dobré sci-fi jsem snad ještě neviděla a někdy jsem měla pocit, že jsem se ocitla v "Kameňákově". Christian Bale se mi tu velmi líbil, slušelo mu snad všechno, co mu natáhli na tělo. Akorát mně vadila ta průhledná inspirace v mnoha filmech. ()

Rover

Když se spojí více komponentů, nemusí vždy vzniknout kravina, a Equilibrium to plně dokazuje. Christiana Balea jsem doteď neznal a moc se mi zalíbil. HUDBA: Klaus Badelt - bohužel hodně slabá a zoufale neoriginální.... ()

sheen

Precizní, brilantní, originální scifárna. Vizuální a akční orgie. Christian Bale aka klerik Preston opravdu září, touto rolí se dostal do síně mých oblíbených herců. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda