Česko Slovensko má talent 9

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní / Zábavný
Česko / Slovensko, 2021, 75 min

Česko Slovensko má talent (ČSMT) je nejúspěšnější světová talentová show, která se letos po loňské koronavirové odmlce dočká své už 9. řady. Složení poroty zůstává stejné – Jakub Prachař, Marta Jandová, Diana Mórová a ostřílený Jaro Slávik. Nově se vedle Davida Gránského představí jako moderátorka Jasmina Alagič Vrbovská. Porotci budou moci opět využít zlatý bzučák, který účastníka pošle rovnou do finále, a nebude chybět ocenění Zlatý Pátrovič pro nejzapálenější soutěžící. Na scéně se znovu objeví legendární postavička a účastník všech ročníků – pan Pátrovič. S jakou písní a náladou přijde tentokrát? Účinkující přijeli z celé Evropy, ale také z USA, Austrálie, Afriky, Brazílie, Japonska nebo Izraele. V minulých ročnících se hlásili kromě Čechů a Slováků nejvíce občané Ruska, Ukrajiny a Polska. Letos svůj talent chtěli z cizinců nejvíce předvést trochu překvapivě Španělé. Další novinkou na Prima online bude možnost nahlédnout do zákulisí show a podívat se na účinkující i porotu trochu netradičně, a to díky Marianě Prachařové. Tisíce lidí prošly předcastingem v českých a slovenských městech už v loňském létě a také online castingem. Tradičně se nejvíce přichází prorazit se zpěvem a tancem. V aktuálním ročníku se objevilo více silové akrobacie a podívaná to bude nejen parádní, ale i dechberoucí. Podaří se někomu z Česka konečně přerušit šestiletou nadvládu Slováků? (TV Prima)

Lukrecie

Pokud bych měla hodnotit porotu, musela bych dát 0  tedy ODPAD za její neprofesionální chování a nedostatek empatie (kromě Marty)! Kdy se věčně účinkujícím posmívají a pohrdají jimi jako by sami byli polobozi či co, je to trapné a nedůstojné. Ani neví, kdo před nimi stojí! Nejvíc mě baví, když jim to pak soutěžící natře. 🤭🥳😈😛😜 Dávám 2* kvůli soutěžícím. Na druhou stranu někdy jsou tam opravdu jedinci bez špetky talentu a soudnosti. Ti tam opravdu nemají co pohledávat. ()

Arsenal83

Ešte to nenarazilo na úplné dno, ale porota už púšťa kohokoľvek. Hlavne ak je to príslušník menšiny, vtedy sú standing ovations aj 10 minút a Slávik ohýba chrbát hlavne pred osadníkmi z Luníka, ako by to boli najtalentovanejší ľudia na svete. Rovnako tak veľmi vľúdny je aj k úchylákom, ale tu sa nie je čo čudovať, veď medzi nimi začínala jeho kariéra. O tuposti Mórovej sa rozprávať ani nemusíme. ()

Skuby47

Smutná záležitost. S různými typy reality šou se roztrhl pytel. Umělci nic nového nevymyslí a tak nás baví těmito pořady. V řadě z nich se jenom řeční a vymýšlejí se různé historky, které se nikdy nestaly,  jiné fungují jako seznamka, přehlídka kutilů, kuchařů, pekařů či cukrářů. V tomto případě jde o přehlídku amatérských talentů, no zkrátka, diváci bavte se sami, my na to budeme za vysoké honoráře dohlížet. ()

castor

Vážně? Pořád tolik talentů? Soudnost šla dávno stranou. Kdo posoudí, co je talent, co obyčejná píle a co prachobyčejné hazardování s vlastním zdravím? Každé dítě, ač předvede cokoliv, prakticky automaticky postupuje, kdokoliv se „silným“ příběhem á la umřel mi otec/teta/morče zrovna tak. Postup z castingových kol pro soutěžící nemá žádný význam, samotné vyvrcholení každé série je pak ohromný průšvih. Porota dál nepřirozeně huláká, máchá rukama a permanentně stoupá. Zůstává aspoň vtipně trefný Jakub Prachař. ()

Handle

Jako mazec. Absolutně nechápu, proč vlastně tenhle pořad ještě vzniká - vykopne se milion castingových dílů, kde se použije mraky soutěžících z xxx zahraničních formátů, dále vystoupí mraky netalentovaných soutěžících, kteří samozřejmě nesoudně dostanou 4x ANO, no a potom si zmáčknou 6 buzzery, kteří automaticky postoupí do ehm... "finále". Po tom, co totiž dokoukáte milion castingových dílů, tak proběhne "semifinále", což je jen o tom, že porota vybere (z těch xxxxxxxxxx soutěžících, kterým bůh ví proč řekla ANO) pár random soutěžích, no a diváci mají právo vybrat konečně alespoň 2 z nich do toho "velkolepého finále" s 6 buzzery. :D Takže 1 večer a 8 čísel, které si vlastně zvolila porota (produkce), diváci si to teda odhlasují a šlus. Nechápu, koho tohle vůbec může bavit a jak to vlastně může splnit licenci Got Talent. Je to fakt ztráta času v té nejčistší podobě a vlastně mi je i dost líto soutěžících, kterým za současného konceptu tato soutěž nemůže nic přinést. ()

• V 9. ročníku Talentu, jako nikdy předtím, padl zlatý bzučák celkem šestkrát. Kromě toho, že ho zmáčkl každý porotce zvlášť, a dokonce i oba moderátoři, byl zmáčknut ještě všemi porotci najednou. Rozhodl o tom Jaro Slávik, který řekl, že pravidla jsou od toho, aby se porušovaly. (SONY_)
  • Vítězem 9. řady soutěže se stala taneční skupina Diamonds a domů si odnesli peněžitou výhru v hodnotě 40 000 eur. (SONY_)