Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

Recenze uživatele heyda k tomuto seriálu (36)

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Naprosto ukázková série, jak hrát tuto hru. Úžasný průběh, vtipný Phillip a nejlepší hráč survivora všech dob. Tuto sérii řadím k nejlepším vůbec. Chápu ale, že pro mnohé byla nezajímavá. Já jsem si ji užil. ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

Jen Cochran a Ozzy tomu dali šmrnc, jinak PRŮMĚR a vítěz měl být drakobijec, protože on se pasoval na náboženského vůdce a všichni ho poslouchali! Vy, co milujete Ozzyho určitě zjistíte, že sociální hra mu absolutně nic neříká. Naproti tomu vy, co Ozzyho nesnášíte, si zase polibte prdel, páč bez něj by tato série byla ještě mnohem nudnější. ()

Jeden svět (2012) (S24)

Konec dobrý, všechno dobré? Tato série mě ve svém průběhu srala takovým způsobem, že jsem tady chtěl vysolit suverénně odpad. Nakonec jsem si ale oblíbil alespoň Troyzana a spokojený jsem byl i s vítězem/vítězkou, takže s chladnou hlavou můžu říci, že horší jak Nicaragua to není. Série měla pár zajímavých individualit, avšak většina těch exotů a hlupáků mě doháněla k šílenství. Velkým plusem série jsou záběry z Ponderosy, kterými nás borci ze survivorweb.cz neustále zásobovali. Jinak jsem zklamaný z této série, myslím, že by nebylo od věci přesunout zase Survivora někam do vnitrozemí, zkusit třeba vnitrozemí Austrálie, trochu jim zpřísnit podmínky (zrovna jsem dokoukal první All Stars a tam si skutečně hrábli na dno svých fyzických i mentálních sil). Tady to bylo mírné a po odchodu Coltona nudné. Škoda, že další série budou na Filipínách... ()

Filipíny (2012) (S25)

Konečně to sem nahodili. Pro mě je to jednoznačně jedna z TOP sérií, pravděpodobně bych ji zařadil mezi mojí TOP 5. Důvodů je pro to mnoho. Zaprvé skvělý nápad opět rozdělit soutěžící na 3 kmeny, čímž vzniklo víc vztahů a aliancí. Zadruhé velmi dobrý cit pro výběr navrátilců, i když já bych si přál místo bláznivého Russela raději šikanátorského Coltona z One World. Ale co bylo myslím nejsympatičtější na této sérii, je technický posun. Jedna lepší soutěž než druhá (žádné trapné opakování jako v Heroes vs Villains), výborná kamera, Landau s Vanacorem na nás tasili jednu lepší melodii za druhou a množství detailů, které dali Survivorovi úplně nový kabát a styl. Samotný vývoj byl až na poslední asi 4 díly dobře nepředvídatelný a vítězka jednoznačně zasloužená, i když nepatřila k mým favoritům. Oblíbení hráči: Penner, Malcolm, Skupin....neoblíbení hráči: Lisa (brzké vypadnuvší nepočítám) ()

Caramoan (2013) (S26)

Tak jedna z nejslabších sezón je za námi. Vítěz nakonec vcelku zasloužený, i když v porotě bych našel víc adeptů, kteří by si to zasloužili. Bída této série začala už s castingem a rozdělením kmenů (proč proboha nepromíchali fanoušky s oblíbenci hned na začátku???) a vlekla se vlastně až do konce. Veškerý vývoj byl ve smyslu: dobří stratégové se mezi sebou navzájem vymlátí a zbydou jen emočně labilní nesympatičtí nehráči. Jeffova snaha stále tlačit na emoce ho úplně zaslepila a na obrazovce tak máme možnost vidět jedno emoční zhroucení za druhým, furt někdo bulí, soutěže jsou nudné a okopírované z předchozích sérií a ani odměny nemají žádnou kloudnou úroveň. Fyzicky to byla pohodička, skoro jim tam nepršelo, brzo dostali nejrůznější komfort, soutěže dost snadné (kde jsou doby náročných vodních soutěží jako v Cook Islands)...no prostě jedna velká nuda._____Zklamání: fanoušci (jediný schopný byl Reynold), Brenda (totálně mimo dění), Erik (dobrák, ale jako hráč jalový), produkce + Jeff (těm připisuji největší podíl na dojebání této série). Co tato série přinesla naopak pozitivního? Malcolm a Andrea si řekli o místenku v případné superhvězdné závěrečné sérii. Toť vše... ()

Krev není voda (2013) (S27)

Tak série nám skončila. Určitě se dá konstatovat to, že po otřesném Caramoanu přišlo viditelné zlepšení. Nicméně s Filipínami a ostatními top sérkami je to stále nesrovnatelné. Klady série: Brad, Vytas, Hayden, Ciera, Laura.....tahle pětice se starala asi nejvíc o to, aby se tam vůbec něco dělo a bavilo mě to. Samozřejmě redemption island se znovu ukázal jako nefunkční a doufám, že mu bude navždy konec. Celkově se v mém žebříčku BvW zařadí někam do lepšího průměru mezi série, které mají důstojného vítěze, pár zajímavých zvratů, ale které na ty nejvyšší mety koukají pořád ze slušné dálky. 75% ......PS: Nemůžu se dočkat nové série. Konečně série se samými nováčky, navíc to vypadá, že budou rozděleni do 3 kmenů, což vždy přináší množství variant a aliancí. Těším se :) ()

Cagayan (2014) (S28)

Od začátku do konce napínavá podívaná bez zbytečného patosu, bulení, ale jen agresivní hra, podrazy, dobré soutěže a krásná příroda Filipín. Finálový díl sice srazil moje nadšení trochu dolů svým zpracováním, přesto se celá série bez problému udržela na 5 hvězdách. PS: Vítěz naprosto zasloužený, ikdyž Spencer byl taky sympaťák :))) ()

San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (S29)

Po závěrečném dílu přece jenom jednu hvězdičku dám. Zaprvé zcela zasloužený vítěz, zadruhé velmi povedený finálový díl (až na ty živé vstupy!!!!), zatřetí super rozhovor s kloučkem, který vymyslel několik soutěží. Nutno uznat, že soutěže jsou oproti minulým sériím skutečně podařené, drtivá většina z nich byla k vidění úplně poprvé a pokud bych na této sérii měl najít nějaké pozitivum, tak jsou to právě ony soutěže. Nejvíc mě dostal jeho komentář ve smyslu: I just wanna help. You are welcome! :D Prostě ten jeho zaseknutý obličej ve stylu, nechte to dělat mě a hned uvidíte, jakou budete mít sledovanost. :D Takže za soutěže a vcelku vydařené finále, dávám tu jednu hvězdu. Jinak casting a průběh byl naprosto děsnej a proto se bohužel tato série zařadí po bok těch nejhorších jako je Nicaragua, Caramoan či Thajsko. ()

Worlds Apart (2015) (S30)

Osekaný Reunion, který se zvrhnul vlastně jen v řešení sprostých slov, ještě nekazí pohled na tuhle sérii. Jednoznačně jedna z nejlepších od dob Samoy. Dal bych jí asi těsně pod úroveň famózních Filipín nebo Cagayan, ale určitě si zaslouží vysoké hodnocení. Nenudil jsem se ani trochu, bezvadný byly soutěže a všichni tři finalisti měli něco do sebe, což už jsem dlouho nezažil. BTW: Casting do Kambodži vypadá doooooost dobře !!! A konečně nová lokalita, jupí !!! 90% ()

Cambodia – Second Chance (2015) (S31)

Dám 5 hvězd, ale rozhodně mám dalších minimálně 8 sérií, které jsou mi bližší a zaryly se mi víc pod kůži. Jde o to, že tato série je hodně kvalitní zejména díky výběru hráčů, kteří naštěstí netrpí demencí, jak občas vídáme v nováčkovských sériích. Pár zvratů je docela fajn, lokalita v zásadě taky pěkná, chvíli si soutěžící sáhli na dno, když lilo pár dnů v kuse a pozitivní tečkou je i skvělý a zasloužený vítěz....vůbec finálová čtveřice už dlouho nebyla tak kvalitní jako v této sezóně. Dost možná to byla nejsilnější finálová čtverka vůbec v dějinách této show. Nicméně zklamaly mě soutěže a opět živé vstupy během finalového dílu. Tak či onak se přidám k ostatním s maximálním hodnocením, protože je to zasloužené, akorát pochybuju, že by se z této série stala moje srdcovka. ()

Kaôh Rōng (2016) (S32)

Jedna z těch sérií, která patří do té lepší poloviny, ale určitě se z ní nestane moje citovka. Docela mě překvapilo, že se vítězi v tomto případě nejde vůbec na ruku a větší prostor před kamerou mají jiné postavy, přitom vítězná trojice mi přišla celkem dobrá a vyhrát to mohl asi kdokoliv a dalo by se to zkousnout. Každý měl něco do sebe, ale asi ani jeden mi nepřišel úplný megaborec, ale tak o tom to v téhle sérii nebylo. Prostě v každé sérii nemusí být Tony, Mike, Boston Rob, Malcolm nebo Russel, který by tomu šéfoval od začátku do konce. Tady se ta herní moc neustále přesouvala z jednoho na druhýho a to mi bylo sympatický. Líbilo se mi, že to byla jedna z nejtvrdších sérií, hlavně to vedro tam muselo být brutální. Každopádně ten casting asi mohl být o něco lepší. Hlavně výběr chlapů až na Taie a Jasona byl katastrofální. No nic. Nebudu tady vypisovat všechno, určitě je to dobrá série a můžu ji doporučit, ale má i svoje ALE. ()

Millennials vs Gen X (2016) (S33)

Né tak hrozná sezóna, zasloužený vítěz, ale taky nic úžasnýho...lepší průměr ()

Game Changers (2017) (S34)

Nebylo to nejhorší, ale ani to nebylo nejlepší. Prostě takový průměr, bohužel sympatické postavy se brzo pakovaly a tak už pak nebylo moc na co koukat.Vítěz zasloužený, produkce zaslouží opět nakopat do zádele. ()

Heroes vs. Healers vs. Hustlers (2017) (S35)

Děsná manipulace ze strany produkce, až to do očí bilo. Spolu ještě s pár dalšíma sezónama (One World) nejtrapnější sezóna vůbec. Přemýšlím, jestli vůbec ty 2 hvězdy ponechat, ikdyž pár zajímavých postav tam bylo no. ()

Ghost Island (2018) (S36)

Řeknu to asi takhle. Začalo to dost průměrně, někteří hráči však zaujali, o to horší byl scénář plný zbytečných umělých zvratů, výhod a dědičných kravin. Prostě byl z toho jeden velký galimatyáš. Nicméně pak přišly poslední díly a finálový díl, který byl naprosto fantastický a hodně zvedl celkový dojem. Pak ale přišlo reunion, které bylo tak hloupé, zesměšňující a nevkusné vůči účastníkům, že by to snad už měl Probstovi někdo říct !!! ()

Winners at War (2020) (S40)

Úžasná série, která vrátí do hry spoustu famózních hráčů. S vývojem jsem sice nebyl spokojený (měl jsem radši oldschool players), ale závěrečné díly šly až na dřeň a vygradovalo to nakonec zcela zaslouženým vítězem. Je fakt, že si občas pobulím u nějakého filmu, ale tolik slz dojetí i radosti (z různých momentů), co jsem tady vyronil, to se mi asi ještě nestalo. Potěšilo mě i rozdělení vývoje na dvou frontách - Edga a klasika. Naprosto dokonalé bylo, jak nosily ty klády a ořechy. Trochu překombinovaně působily ty tokeny a různé pseudovýhody a nevýhody. Ale jinak famózní sezóna! Od 30. série byl citelně znát pokles kvality, překombinovanost, produkční fópá, ale tady jsem dost věcí odpustil, protože se mi vrátily pocity z dob, kdy jsem fandil Ozzymu na Cook Islands nebo Rupertovi na Pearl Islands. Kéž by se podařilo celý projekt restartovat a od nové série tomu dát zase ten oldstyle scénář bez zbytečných twistů, hromady skrytých idolů a podobně. Prostě si zažít něco jako byly řady z první desítky. Chtěl bych vidět ty výrazy hráčů, jak by všichni hledali skryté idoly a nic by tam nebylo :D :D :D Ale to už jsem trochu odbočil. Byla to úžasná a dojemná série - alespoň pro mě jako fanouška, který na tom vyrostl. ()