Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 3
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

Recenze uživatele Djoker k tomuto seriálu (43)

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Spoilery. Nic velkolepějšího už Survivor nenabídne, bohužel. Při úvodním příletu jsem si připadal jako na lavičce Barcelony. Na plac nastupovala jedna hvězda za druhou a pošťuchování zúčastněných nebralo konce. Za geniální považuji rozdělení na Heroes a Villains, protože každý dostal jasnou nálepku a bylo na něm, jak dobře se s ní vyrovná. Chápu, že všichni pozvaní nemohli a došlo na zalepování míst, ale účast některých (Candice, Cirie) mě nepřestávala zarážet. Stále se však jednalo o nabušenější sérii než byly třeba All-Stars, kde byly velké legendy, ale už za zenitem a Mikronésie, kde proti hvězdám stáli naprostí klauni v čele s Erikem. Jelikož mě Samoa velice bavila, tak jsem byl rád, že se i tady objeví Russell, ale neradoval jsem se dlouho. Hrál totiž to samé a navíc mu to vycházelo tak dobře, že brzy vyprovodil Roba, do té doby mého největšího oblíbence, který s věkem evidentně dospěl. Začal jsem mít trošku obavy, protože jsem na Samou 2 nebyl zvědavý a jako každý naivka držel palce Heroes. To mě však brzy přešlo, když se ukázali jako skupina neschopná spolupráce a jediné, co jim šlo, byly hádky. Jamesovo chování mě hodně zklamalo. Ještě víc mě naštvalo brzké vyřazení Steph, která vyčnívala i v této kvalitní konkurenci. Po první polovině jsem byl tedy trošku rozčarován. Boston Rob i Stephenie venku, hrdinové na dně v čele se směšnou karikaturou Colbyho, Russell si jede to svoje u Villains a vyřažuje moje oblíbence. Naštěstí mě velice překvapil Coach, který se začal chovat jako člověk, a když jsem ho viděl slintat kolem Jerri, tak se dokonce zařadil mezi mé oblíbence. Stejně tak Jerri, která si konečně přestala hrát na největší svini a ukázala i lidskou stránku. Mohlo by se zdát, že tato série na úplný vrchol nepatří, zvlášť když nemáte rádi Russella, jenže tolik šílených kmenovek to vše bohatě vynahradí. Kromě Russella se ukázala i Parvati, která sama předvedla to nejlepší a nejodvážnější, co jsem na kmenovce viděl. Rázem se tak stala mým jasným favoritem. Vše má samozřejmě ulehčeno tím, že se narodila s obličejem, na který když se chlap podívá, tak si hned myslí, že mu ho chce z fleku vyhulit. Dalším významným okamžikem byl dementní tah, který předvedl J.T, a jenž jen potvrzuje následky známého "já myslel". Heroes to mohli ještě otočit, ale Sandru nikdo neposlouchal, Candice tradičně přeběhla a J.T. si alespoň vysloužil titul nejhloupějšího tahu Survivora. Co říct k závěru. Dal bych to raději Parvati, Russell pobavil, ale tomu už z principu ne, aby zase brečel na Reunionu. To byla zase dobrá hlína. Sandra možná hraje tím nejefektivnějším stylem, jenže pro mě málo atraktivním, i když hláškuje pořád skvěle. Favorit: Parvati, Oblíbenci: Boston Rob, Rupert, Amanda, Stephenie, Danielle, Russell, Coach, Sandra, Jerri, Randy. ()

Nikaragua (2010) (S21)

Spoilery. Souboj mladých a starých dává vzpomenout na slabé série jako Vanuatu a hlavně Thajsko. I v tomto případě naprosto selhal casting a vyklubala se z toho druhá nejhorší série Survivora. Teprvé podruhé se mi stalo, že bych si za celou dobu nevybral favorita. Oblíbenci by se i našli, ale chtělo to opravdu hodně času. Jedním z nich byla určitě Kelly B. Krásná holka, která musí žít s velkým handicapem. Obdivoval jsem její odvahu jít do tak náročné show, a když si na ni ještě lidský odpad jakým je Naonka zvyšoval ego, měl jsem skoro slzy v očích, ale ona to stejně dokázala ustát. Kelly S. byla nehorázně sexy a nejspíše by byla ona mým favoritem, jenže to by musela jít proti stereotypům, pořád nebrečet a hlavně to pár dní před koncem zbaběle nezabalit. Nemohl jsem si nevšimnout ovací, které doprovází Brendu, jenže pro mě to byla hlavně skvělá hráčka a ne sexuální symbol. Milovníci asian teen porna mi jistě prominou. Muži byli úplně k smíchu. Chromý mafián Dan, vyklepaný Chase i rádoby heterák Sash měli jít do prdele už před sloučením. Částečnou záplatou jsou silné osobnosti jako coach Jimmy J. nebo bojovná babča Jane, která to ke konci bohužel trošku neunesla. Fabio byl z finálové trojice jasně nejlepší, ale plácat ho po ramenou nepotřebuji. Tato vyhulená generace, která je úplně mimo, a proto je k smíchu, mi nic neříká. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Brenda, Kelly B., Kelly S. ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Spoilery. Z objektivního hlediska to není nejlepší série ani zdaleka. Minimum výrazných hráčů, málo inteligence, absence většího napětí a zbytečný pokus o oživení hry v podobě Redemption Islandu. Jenže návrat Boston Roba a Russella by byl dostatečným kořením pro sebetragičtější sérii. Po Heroes vs Villains jsem měl na Russella docela pifku, protože z toho udělal Samou 2 a vyřadil Roba, takže jsem byl rád, že mu bylo konečně naznačeno, že tímto stylem prostě nevyhraje nikdo a pakoval se brzo ze hry. Pokud se u nějaké série dá spekulovat o zásazích produkce a směrovaní hry k požadovanému cíli, tak je to bezesporu Redemption Island. Přišlo mi, že Ometepe bylo poskládané Robovi přímo na míru. Kdyby byl v Zapatera, tak možná nevydrží o mnoho déle než Russell. Oba však losovali, takže musím věřit, že Rob měl štěstí, i když to složení (silák, exot a bárbíny) bije stále do očí a nedivil bych se, kdyby šla produkce štěstíčku trošku naproti. Všechny tyto spekulace mi ale stejně nezkazili velkolepou jízdu Boston Roba za vysněným titulem Sole Survivor. Všechno do sebe zapadlo, všechny ovládal, makal v soutěžích i v táboře a charisma z něho sálalo na sto honů. To, jak k němu všichni vzhlíželi, bylo neskutečně působivé. Definitivně je mým největším oblíbencem. Bavil mě i special agent a další platonickou láskou ze Survivora se stala Natalie. Favorit: Boston Rob, Oblíbenci: Natalie, Grant, Phillip, Sarita, Stephanie ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

Spoilery. Návrat dvou hvězd mě znovu potěšil. Ozzy patří mezi moje nejoblíbenější hráče vůbec a na Coache jsem zase změnil názor v Hereoes vs. Villains, takže jsem byl zvědavý jakou cestou se vydá tentokrát. Ozzy podle očekávání znovu dominoval v soutěžích i táboře. Byl jsem také zvědavý na jeho údajnou aroganci. Nebudu tvrdit, že jsem ji neviděl, ale zrovna on si to opravdu může dovolit a nebylo to nic strašného. Bohužel nejdůležitější soutěž projel, takže se neopakovalo velkolepé vítězství z minulé série. Na druhou stranu je nutno dodat, že soutěže, šité jemu přímo na míru, také nechyběly. Coach sice pokračoval na náboženské vlně a v kecech o poctivosti, ale bylo vidět, že si to znovu neskutečně užívá a stmeluje kmen. Když pak v nejdůležitější fázi přiměl Cochrana přejít, tak bylo jasné, že hraje svou nejlepší hru a vítězství není daleko a taky nebylo. Bohužel se ke konci trošku sesypal, hrál zoufale na všechny strany, krmil Ozzyho soubojem titánů ve finále, místo aby vyloučil šedou myš, která neměla žadné nepřátele v porotě. Shrekova nevěsta je snad tím nejhorším vítězem. Celá finálová trojice to slušně schytala. Zásluhu na tom měla drsná porota, která si nebrala servítky a málem z finále udělala slzavé údolí. Mezi zajímavé hráče bych zařadil klauna Cochrana a také Brandona, který sice hrál naprosto tragicky, ale jeho vnitřní souboj dobra se zlem byl epický. Favorit: Ozzy, Oblíbenci: Coach, Whitney, Cochran. ()

Jeden svět (2012) (S24)

Spoilery. Možná za to může řada negativních ohlasů, která mě připravovala na nejhorší sérii Survivora, ale paradoxně mi One World nepříjde tak špatný a nemůžu si pomoct, ale v konečném zúčtování se mi zdá dokonce jako jeden z nejlepších zástupců Survivora. Slyšeli jste vůbec o Thajsku? To je skutečný humus, tam se mi z hráčů i průběhu hry zvedal kufr a ne tady. Rozdělení na může a ženy znovu pobavilo. Nevím proč, ale sledovat, jak chlapi dostanou na prdel od ženských, mě prostě nikdy neomrzí. Cast působí sice jednotvárně (playboys + playmates), jenže přináší neskutečné množství zábavných situací (demence namakanců, Coltonovy ponižující komenty, gradující women power). Z chlapů jsem fandil Troyzanovi, který svým nasazením připomínal ty největší hráče Survivora, pak už nikomu, protože namakanci byli spíš pro pobavení, Tarzan rádoby intelektuál, Leif sice bojovník, ale hrozně hloupý a Colton až moc rozmazlený spratek, i když pobavil. U holek bylo favoritek hned několik, protože tak dobře poskládaný tým jsem dlouho neviděl. Vyzdvihl bych tři. Tou první je samozřejmě Kim. Naprostá dominance od začátku až do konce. Zpočátku to řídila z povzdálí, ke konci už jasná favoritka v čele všeho dění, z které šek na milion přímo zářil. A její dokonalé oči už rozebírali jiní. Jeden z nejzaslouženějších vítězů. Já bych to ale klidně dal Chelsea, nejkrásnější holce v Survivorovi ever. Měl jsem sto chutí sednout za pokladnu a ten meloun pro ni vydělat. Pak jsem si ale uvědomil, že se 200 let těžko dožiju a práce za 8 hrubejch mě nikdy nebrala. Mým novým ženským ideálem však zůstává i nadále. Další v pořadí je sympatická Sabrina. Těžko se pak divit, že finálová kmenovka je pro mě tou nejlepší ze všech a hlavně bez jediného mamlase, který tam nemá co pohledávat, což se stávalo skoro pořád. Právě tam mi došlo, že těch pět hvězd prostě dám, pro mě nejpodhodnocenější série. Favorit: Chelsea, Oblíbenci: Kim, Troyzan, Sabrina, Monica. ()

Filipíny (2012) (S25)

Spoilery. Hned na začátek říkám, že Filipíny pro mě nejsou nejlepší sérií od Heroes vs Villains a nadšení komunity mě překvapuje o to víc, když se tak vyřádila na One World, který třeba mně vůbec nevadil. Shrnu základní body. S fanoušky se shodnu na tom, že rozdělení na tři kmeny bylo dobrým krokem, stejně tak šance pro tři evakuované a mnoho nových soutěží. Cast na první pohled zajímavý a hlavně různorodý, ale ty vaše skvělé hráče opravdu nevidím. Matsing tragédie. Nepoučitelný a neschopný Russell, tupec Zane, pánbíčkářka Roxy, přefouknutá Angie, z které mi fakt nestál, narozdíl od naprosto božské RC. Tantang taky nic moc. Michael je pro mě stále ikona Survivora a RC byla kouzelná, ale nechutné trio Abi, Pete, Artis bylo na zabití. Vrcholem je pak uřvaný příběh jedné televizní hvězdy, která měla hrozně těžký život. Kalabaw tak jasně nejlepší. Jonathan baví a vypráví, Carter ne tak slizký, jak vypadá. Jeff mohl být za borce, bohužel řešil navrátilce, tak je za blbce. Dawson a její skoky na Probsta jsou už teď legendární. Malcolm a Denise těžce efektivní duo. Denise je určitě jedna z nejlepších žen ve hře vůbec, bohužel sympatie na bodu nula. Malcolm je možná svěží vítr, ovšem ikona ani zdaleka ne. Kmenovky díky mini aliancím bláznivé a zajímavé, ale kvůli nesympatickému osazenstvu nijak nervy drásající. Favorit: RC, Oblíbenci: Michael, Jonathan, Malcolm, Dawson. ()

Caramoan (2013) (S26)

Spoilery. Hlavní problém Caramoanu spočívá v tom, že fans nejsou skuteční fans a favorites nejsou skuteční favorites, i když se to Probst snažil stále trapně zdůrazňovat. Přišlo mi, že polovina fans viděla Probsta podruhé v životě. Erik a Cochran jsou skuteční fans, ale rozhodně nejsou favorites, stejně tak Brandon a Dawn. Procpání Fran kvůli Phillipovi je pak ukázkou naprosté demence pana Probsta. Jinak by se celkově nejednalo o úplně špatnou sérii. To, že se ke konci dost zvrhla, je věc druhá, ale k tomu se dostanu. Dalším velkým selháním (Probsta) je ženský cast fans. Milf + čtyři mladé holky, z toho tři blond. WTF? První polovina opravdu nebyla špatná. Favorites začali drtit fans, Phillip jel podle BR rules a začal šaškovat se svým týmem. Malcolm se připravoval převzít otěže hry a Corinne se to chystala rozjet ve svém bitch stylu. U fans mě bavil sice jen Reynold, ale to jeho ego mi někoho připomínalo, takže jsem mu začal fandit. Jak jsem Corinne nesnášel v Gabonu, tak tady uznávám, že její vypadnutí zapříčinilo tragický úpadek celé série. Pár bláznivých kmenovek mě sice zkusilo přesvědčit o opaku, jenže pravidelné vypadnutí osoby, která měla charisma a snahu hrát místo osoby, která je na přes držku, mě zase pomalu utvrzovalo v tom, že to skončí hodně špatně. Posledním hřebíčkem do rakve bylo vyřazení Brendy. Nic nechutnějšího jsem od pověstné ukázky, jak negr umí držet slovo na Fidži, neviděl. Dawn si veškeré urážky a ponížení zasloužila, a jelikož finálová pětka byla celá k smíchu, tak jsem za Cochrana vlastně rád. Jeho sebeshazující kecy, které používá jako obranu proti okolnímu světu, mě zase bavily, i když jeho údajná geniální znalost hry byla už dost otravná, stejně tak jeho lezení do prdele Probstovi, který si to jako správný egomaniak užíval. Kvůli kamarádíčkování s Probstem je Cochranovo vítězství sice podezřelé, o nadržování režie ani nemluvím, ale je rozhodně lepším vítězem než ta držka, která schovává svou nechutnou povahu za rámec hry. Favorit: Brenda, Oblíbenci: Phillip, Reynold, Cochran, Sherri, Hope. ()

Krev není voda (2013) (S27)

Spoilery. Asi málokdo čekal, že série postavená na citovém vydírání, strčí do kapsy nejen Caramoan, ale i mnoho starších sérií. Jeffova úchylka v podobě sledování ubulených loučení a odchodů získala s novým formátem ještě nesnesitelnější podobu, naštěstí byla jedním z mála mínusů a hlavně se na ni dalo připravit. Větším zklamáním je nepochopitelné vyřazení úvodní znělky, která k pořadu patří více než současný Probst. Samotný průběh mě však nenechal klidným, RI neurazil, i když vidět ho už také nemusím, kmenovky byly neskutečně bláznivé a hlavně po čase zase vyhrál můj favorit, který si zároveň trošku očistil jméno po trapasu v HvsV, kde navíc zkazil hru Boston Robovi. Tyson konečně kromě hlášek přidal do hry i strategii a byl jasně nejlepším hráčem série. Jistě nejsem sám, kdo očekává návrat Ciery, Vytase a Haydena, ti všichni totiž okořenili BvsW více než většina navrátilců. Favorit: Tyson, Oblíbenci: Ciera, Vytas, Hayden. ()

Cagayan (2014) (S28)

Spoilery. Po několika šlápnutích mimo se Survivor znovu hlásí o pozici krále všech reality show, 28. série a ono to pořád funguje. Po skvělé předchozí sérii s navrátilci znovu potvrdil, že zábava může být i s nováčky. Rozdělení na tři kmeny je takovou sázkou na jistotu, že nerozumím tomu, proč se to neděje častěji. Uměle vytvořený souboj dvou největších hráčů jsem si užil neskutečně a dojít na jejich finálový duel, tak bych šel s hodnocením rozhodně ještě výš. Bohužel se tam až příliš dlouho držela nesnesitelná Kass se svými genitálními tahy a zbytečně narušovala bitvu dvou skutečných hráčů. Poslední dobou jsem celkem spokojený s vítězi a paranoidní bavič Tony není výjimkou. Spencerova závěrečná řeč jen potvrdila, proč bylo nutné divákům jasně ukázat, komu mají fandit a koho přehlížet, protože se v Survivoru už nikdy neukáže ani na Reunionu. Favorit: Tony, Oblíbenci: Spencer, Tasha, Alexis, Morgan. ()

San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (S29)

Spoilery. Poslední dvě série jsem celkem vychválil, takže rozhodně nepatřím mezi ty, kteří do této show kopou už jen z principu. Z kopce to s ní jde už hodně let, ale jako (Jeffova) dojná kráva pořád drží a občas ve mně vyvolá pocity, které jsem zažíval u starších sérií. V San Juan Del Sur není ani tak problém s příliš brzkým návratem ufňukaného twistu, ale s tragickým castem ovcí, které celou hru skoro nic nepředvedly, což vedlo k velkým čachrům ve střižně, kde musel vzniknout nějaký příběh. Nic proti, s většími či menšími zásahy se dávno počítá. Minule jsem si tu uměle vybudovanou bitvu dvou egomaniaků užil. Jenže tady se šilo tak horkou jehlou, že to celou dobu ani nedávalo smysl a třeba uměle vyhrocený souboj Joshe s Jeremym dostal zbytečně moc prostoru, když stejně vypadli tak brzo. Zato několik důležitých situací po jejich odchodu bylo odfláknuto tak diletantsky, že to snad muselo urazit každého fandu s mozkem. Ovce navíc pořád fňukaly, žebraly o jídlo, trapně si přenechávaly odměny a vůbec to celé nepřipomínalo Survivor. Skutečným znalcům show jistě chyběla klasická aukce a závěrečná pocta vyřazeným, což tady nezmínil skoro nikdo a to taky o něčem vypovídá. Dále mrzí absence krásných dívek. Ano, Jaclyn má tělo bohyně, ale bez make-upu je i v jejím případě nutno použit starý známý hadr přes hlavu. Baylor a hlavně její zadek doplácí na neduhy dnešní mladé generace a Julie je zase tak umělá, že si škrtá maximálně v lesbickém pornu. Vše zachraňuje uspokojivá vítězka Natalie, která předvedla jeden efektní tah pro diváky a duo klaunů vidlák Keith a pablb Jon. Od tragického Thajska tady horší série nebyla hlavně kvůli tomu, že nešlo komu fandit. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Jeremy, Natalie. ()

Worlds Apart (2015) (S30)

Spoilery. Jubileum asi nemohlo dopadnout lépe. Zatím poslední třetina největšího fenoménu v rámci reality show totiž přinesla mnoho zklamání a hlavně přesvědčení většiny fanoušků, že zlaté časy už jsou prostě pryč. Proto už ani nemá cenu řešit okaté předhazování hrdinů a padouchů ze strany režie a nad dalším kiksem v podobě chybného střihu, který však tentokrát svou hloupostí předčil úplně všechny, co jsme v Survivoru zažili, se můžeme jen v klidu pousmát. Když příběh vzniká až ve střižně, tak holt z obrazovky létají třísky do očí diváků. Nevadí, protože to mrazení, když vyhraje váš favorit, je stále dost intenzivní. Mike rozhodně nepatřil mezi nechytřejší hráče, ale to odhodlání a snaha všechny svoje chyby něčím odčinit nakonec přesvědčily i porotu, že on byl tím největším hráčem série. Cast se povedl, tolik výrazných charakterů ve hře dlouho nebylo. Trio buranů (Dan, Will a Rodney), jenž předvádělo různé druhy lidské malosti, bylo velkou školou pro všechny neurotiky. Škoda, že sympatická povalečka Jenn nenašla vnitřní sílu a ještě nezabojovala, závěr série mohl být s lepšími tvářemi. Rozdělení na tři kmeny znovu nezklamalo a límečkové třídění se ukázalo jako zajímavé oživení hry. Favorit: Mike, Oblíbenci: Jenn, Shirin. ()

Cambodia – Second Chance (2015) (S31)

Spoilery. Po úvodním zděšení nad tragickým výběrem hráčů pro Second Chance přišlo ještě větší, když fanoušci vybrali nepochopitelně mnoho nezajímavých hráčů a navíc byly brutálně ignorovány starší série. Zavádějící střih má ovšem jednu velkou výhodu. Víte, kdo bude na konci a můžete se na to psychicky připravit a kdo tam nebude, tak může hrát sebelíp, ale vy to stejně neuvidíte, takže vám to nervy netrhá a pokud ho navíc nemusíte, tak si užíváte, že ho vykreslili jako blbce. Poslední trojice patřila mezi moje oblíbence (neplést s nejlepší hráči, na to má stejně každý jiný názor), takže jsem byl velice spokojen a jen čekal, kdo si to nejlépe obhájí. Ironií pak byl fakt, že stačilo zmínit rodinu a všichni byli na měkko. Na kmenovkách se i díky záplavě skrytých imunit slušně bláznilo, což přebíjí i několik nechutných osobností, které se dostaly až příliš daleko a jejichž hru nejsem schopen ocenit kvůli nulovým sympatiím k nim, pane Vysvětlovači hry (nepřál si, abych ho jmenoval). Velice komicky působilo vyhypování poslední epizody ze strany Jeffa, které značí, že se té 50. série možná dočkáme. Ten chlap je blázen. Favorit: Jeremy, Oblíbenci: Ciera, Kelley, Spencer, Tasha, Jeff. ()

Kaôh Rōng (2016) (S32)

Spoilery. Nebýt rekordního počtu evakuací (tzn. o jednu až dvě více než je obvyklé) a možnosti vykopnout někoho z poroty (tu bych raději početnější, když už je v plánu redukce, ale nejde o nijak závažnou probstovinu), tak se jedná o nejméně výraznou řadu vůbec. Ano, našly se i horší, jenže ty svou špatností alespoň vyvolaly nějaké emoce. V případě Kaoh Rong si už po týdnu nepamatuji jediného hráče a musím lovit na reality-show.eu. Casting tentokrát dokonale selhal, především kmen Beauty byl střelou úplně mimo. Michele a Julia jako krasavice řady? Obličej je dejme tomu subjektivní záležitost, ale jak se s jejich postavami mohly dostat zrovna do tohoto kmene, fakt nepobírám. Anna by v ostatních sériích možná tolik nevynikla, ale tady byla jasnou Miss ostrova. Zařazení Taie částečně chápu pro jeho "vnitřní krásu", ale tím pádem se do této série moc nehodí. Kmenem Brawns chtěli zřejmě přihřát polívčičku stereotypům podle hesla "co silák, to blbec", což se možná povedlo, ale důvod pro zařazení chcípáků jako Darnell a Alecia je stále neznámý. Brains měli jako vždy plnou hubu keců, ale to, co předvedli po sociální stránce exoti jako Peter nebo Debbie, bylo pro pamětníky velkých hráčů Survivora velmi smutné pokoukání. Joea asi ani nemá cenu komentovat, pasivněji už to opravdu nešlo. Vítězství Michele mě vlastně ani moc neuráží, její protivníci si tu potupu zaslouží. Ona je důkazem, že stačilo jen v klidu proplouvat a vyhrála i bez přesvědčivé závěrečné řeči před porotou. Aubry ji těžce zastínila. Taiovy vyjadřovací schopnosti také stály za to, vrcholné číslo měl na Reunionu s dalším retardem Siou. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Anna, Liz, (Sia). ()

Millennials vs Gen X (2016) (S33)

Spoilery. Souboj dvou generací a dvou rozdílných přístupů k životu byl rozhodně dobrým nápadem, který přinesl několik zábavných situací. Bohužel skupina psychických trosek a homodějů mi k srdci nepřirostla a jejich hra ani příliš nebavila. Vítěz si navíc pomohl příběhem o rakovině v rodině, což ve finále, kde byli tři zoufalci, přeci jen mělo svou váhu. Favorit: nikdo, Oblíbenci: plážová čtyřka, Michaela. ()

Game Changers (2017) (S34)

Spoilery. Pod epickým názvem Game Changers si většina z nás asi představí zajímavější sestavu, ale Probst to vem. I tak to díky účasti Sandry a Tonyho vypadalo na slušnou jízdu. Všem ale muselo být jasné, že tak velká zvířata ve hře dlouho nevydrží a moc by mě zajímala prémie pro Sandru za to, že šla dobrovolně na porážku, i když to neměla zapotřebí. Brzy tedy nebylo komu fandit, zůstaly jen vedlejší postavy a hra podle toho vypadala. Poslední roky se alespoň můžu bavit nad vlastní genialitou dojímajícím se Probstem. Šeptanda na kmenovkách se totiž brzy okoukala, záplava imunit dobrá, ale vyřazení Cirie bez jediného hlasu naprosto dementní a hlavně zůstává pachuť po domluveném divadýlku na kmenovce před odchodem Sandry. Nejpamátnějším momentem rozhodně zůstane Varnerovo pomatení jeho homosexuální mysli. Pouze ti největší hrdinové střílí do vlastních řad. Probst musel být na vrcholu blaha. Favorit: nikdo Oblíbenci: Ozzy, Sandra, Tony, Aubry, Troyzan. ()

Heroes vs. Healers vs. Hustlers (2017) (S35)

Spoilery. Tak už i CBS má svého Jaromíra Soukupa. Probst se utrhl ze řetězu a v závěru série překročil všechny možné hranice. Američané milují vojáky a v kombinaci s PTSD, kterou Ben ochotně prezentoval a provolával slávu své rodině, z toho vyšel mix, který zase miluje Probst. Citové vydírání poroty a hlavně diváků je jeho dlouholetou vášní. Bohužel zapomíná, že show sledují i lidé mimo USA, lidé s mozkem. Ti všichni museli s hlavou v dlaních sledovat darování třech imunit a překroucení roky pevných pravidel, aby mohl voják postoupit do finále a vyhrát. Přitom série byla plná zajímavých postaviček. Klauni (Patrick, Joe), dementi (Alan, Cole), chcípáci (Ryan, Mike) a hlavně záplava silných ženských charakterů, která tady nebyla snad od HvsV. Ti všichni měli potenciál pro zábavnou hru. Bohužel vítěz byl předem určen. Při sledování nadšených diváků padají všechny iluze o inteligenci amerického publika. Vážně to nevidíte? Snad to 50. sérií skončí. Favorit: Chrissy, Oblíbenci: Ali, Jessica, Devon, Joe. ()

Ghost Island (2018) (S36)

Spoilery. Pokud se vám zdálo, že skryté imunity nebyly nikdy dostatečně využívány, tak jste na správné adrese. Ghost Island je přímo zavalen všemožnými výhodami, které postupem času způsobí, že nikdo z hlavní aliance nemůže vypadnout a zároveň ani nemůže střílet do vlastních řad, protože je ve hře tolik výhod, že přestávají být účinné. Geniální! Probst na botoxu si tak může užívat skryté i falešné imunity, extra hlasy a jeho největší úchylku v podobě domlouvání se přímo na kmenovkách. Porota o deseti lidech překvapivě vykouzlila remízu a Jeff si znovu mohl označit další sérii za přelomovou. Ona by i mohla být, kdyby většinu času stylově přehrávající Dom jen nežvanil a měl koule na to zahodit imunitu, porazit sympaťáka Wendella v rozdělávání ohně a následně posbíral všech deset hlasů od poroty. Vzhledem k minulému přešlapu však pořád jde o slušný průměr. Favorit: Wendell, Oblíbenci: Domenick, Chris, Chelsea. ()

David vs. Goliath (2018) (S37)

Spoilery. Chcípáci proti dementům, to je výzva. Kmen Davidů byl obsazen skvěle. Christian by z fleku opravdu mohl hrát v TBBT. Emoční troska Gabby je materiál rovnou do léčebny. Pobaví i pomatená vidlačka a rádoby kmotr z kamionu. Goliášové jsou k smíchu od samého začátku. Všemu velí nejhorší řídící pracovník v dějinách planety Země, v těsném závěsu lidský odpad v podání vegetariánky, která nepochopila, že je třeba omezit i cukry. Docela mě bavila Alison, protože vnutila všem kolem, že je hrozba a to si zaslouží respekt. Závěrečné debatování znovu nepřineslo nic nového, jen se opakují kecy o tvrdé hře a velkých tazích, i když žádné samozřejmě neproběhly. Nastal pouze klasický bordel v podobě záplavy imunit a výhod. Naštěstí nenechali vyhrát scenáristu z Hollywoodu, to už by zřejmě bylo i na Probsta moc. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Christian, Nick, Kara. ()

Edge of Extinction (2019) (S38)

Spoilery. Velká novinka v podobě Edge of Extinction není nic jiného než variace na Redemption Island. Jen se to tváří hrozně hardcore a může se tam zevlovat delší dobu, takže ještě pět dní před koncem mělo teoreticky šanci vyhrát 16 z 18 lidí. Geniální, to musel Probst vymýšlet hodně dlouho. Nebýt nového dvorního kašpara pořadu Ricka, tak jde o další děsně nevýraznou sérii, kde neschopní hráči musí znovu vše domlouvat až na kmenovkách, což má diváka ohromit, protože to zatím viděl pouze 50x. Samozřejmě vyhraje navrátilec z Edge of Extinction, aby novinka měla své opodstatnění a dotyčný mohl vyprávět o mystickém zážitku, který z něho udělal lepšího člověka. Favorit: Rick, Oblíbenci: Kelley, Lauren. ()

Island of the Idols (2019) (S39)

Spoilery. V rámci Survivora jsem nikdy nedal méně než dvě hvězdy. Před lety tuto laťku nastavilo tragické Thajsko a i pro retardované série tak nebyl problém ji přeskočit. Kromě klasických neduhů posledních let však tentokrát dorazili i komisaři z MeToo a bylo nutné skákat, jak oni pískají. Došlo tedy k povinně sehraným scénkám, při jejichž sledování muselo být trapně i Probstovi. Mělo jít o vážné memento, ale zároveň to bylo zlehčováno a popíráno. Všichni se do toho zamotali a vše přestalo dávat smysl. Boston Rob a Sandra měli být oživením, rád jsem je viděl, ale jejich poradní okénka byla zbytečná. Jediného hráče jsem si nezapamatoval jménem. Vyhrál nevýrazný učitel. Prostě nuda. Favorit: nikdo, Oblíbenci: nikdo. ()