V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

andydufrsn

Další z horolezeckých podívaných, kde Vám hory vezmou dech. Nakolik je zobrazovaný děj reálný, nedokážu jako nehorolezec zhodnotit. Solidní podívaná – až na ten nitroglycerin….. ()

joffreydepeyrac

Já mám hrozně rád hory a řekl bych, že vím o expedicích na osmitisícovky leccos, o K2 tuplem. Tady je ale tolik WTF momentů (scénář, plotholes, technické nesmysly), že to neumím překousnout. Druhá hvězda za dvousekundové cameo Eda Viesturse. ()

Sadova302b50

Pro mě herecky nepříliš výrazné, příběhově nijak komplikované s nesmysly, které film místy posunou do žánru sci-fi, a několika scénami (např. zmrzlá manželka), kdy jsem nevěděla, za co tvůrci diváka považují, leč s poměrně slušnou hudbou (pan James Newton Howard, samozřejmě), několika úchvatnými záběry a pár vydřenými efekty (na druhou stranu je tu i pár opravdu příšerných). K tomu snímek docela rychle uběhne, takže to poslední, co se dostaví, je ukousání nudou. 47% ()

kluviM odpad!

Mám rád hory a filmy o nich. A horolezectvo. Je to pre skutočných chlapov. Bohovské zábery v traileri. No a to je tak všetko. Naozaj všetko..... Čo čakáte? Viac už tam naozaj nič nieje.... Hovorím, že NIČ. Veľké čierne tiché NIČ. Kľudne choďte domov, nenecháte sa predsa urážať od niekoho kto v živote nevidel snehuliaka zo snehu. A ktorému nestojíte za to aby kulisáci kúpili trochu ľadu a postavili trhlinu z ľadu miesto polystyrénu? Kto nemá gule na to aby v slnečnej Kalifornii prenajal chladničku aby sa na osemtisícovke hercom paril dych od pusinky. A aby si najal niekoho kto mu vysvetlí, že tam sa moc dlho hádať nedokážete. Tak 3 sekundy. A sviežučké nadýchané šťastné tváričky beachbojov ktorý došli na plac rovno z pláže. Ehm...myslel som že tam horolezci nechodia chytať bronz popíjajúc mochito. Niektoré veci človek vo filme berie naozaj s nadhľadom. Ale toto je NAOZAJ moc. Skoky cez priepasť....no budiž. Starý preležaný dynamit ..teda vlastne nitroglycerín...to už č MUDr Chocholoušek muchlá v ruke zvieracu kazajku.. Ale scéna s vrtulníkom ktorý vysadzuje frajerov na rímsu v kolmej stene...no to je naozaj už sila. Panduláci vyskakujú, vrtuľník už nemôže vyššie ale zas pekne drží pozíciu aby sa nedostal zo záberu a mohol načechrávať ofinu dobrodruhom. Ale no tak...sice je to fakt silné kafe, ale však musí byť aj sranda, nie? Ale že na tej scéne je vrtuľník zavesený na lane v ateliéri (v tej Kalifornii), s pridaným úchvatným pozadím Himalájskeho údolia a dokreslenou vrtuľou ktorá....ehm akosi...no chybička sa stane...proste vrtuľa mizne tesne pred dosiahnutím okraja plátna. Asi si nastavili zle okraje či čo. Alebo v našom kine majú príliš veľké plátno.... Bože...napísal som toľko zbytočných slov. Stačilo napísať: 1)Chcem vrátiť vstupné. 2)A zaviesť na ČSFD záporné body!!! PS:Príbeh je totálne vykradnutý z filmu K2: The Ultimate High(1991). Teda akurát tam pridali všetky tie urážajúce nezmysly. PPS:Doporučujem: Jára Cimrman: Vítr z hor. ()

burg

Je to sice stupidita popírající zákony fyziky, ale když já mám prostě hory rád (ideálně zasněžené a ideálně v létě), takže prostě jít níž, než na tři hvězdy nemůžu. ()

randalll

Pěkně udělaná horolezecká pohádka - nic víc, nic míň. Myslím, že pokud tohle viděl nějaký profi horolezec, musel se vyvrátit. I amatérovi jakým jsem já, muselo být jasné, že některé scény byly opravdu mimo mísu ... ()

EmilieMel

Nejsem horolezec, ale dokonce i ja tusim, ze v 7000 m takhle neplapola ohen, kdyz si rozpoustite snih, navic by na to ani cely film nestacil, aby z nej byla voda... jeden bod davam za ten vyhled, jinak scenar, herci a hlavne ty dialogy to jen kazi. ()

Fibonacci

Tento filmik som prekladal asi 10 rokov ako kyslú kapustu a teraz sa pýtam prečo.. vyskladaný dej veľmi jasne a aj tak ma to dostalo. parádna akcia, trochu katastrofy a na svoj vek to je ukážkový dobrodružný trilerik. takže moje posolstvo, ktoré si odnášam zo zážitku tohto snimočku je: "dajme šancu tým, ktorým sme ju ani nedali, a odsúdili sme ich skôr, ako stihli povedať borúvkový koláč." ()

Rangifer

Nemám rád idioty co lezou po skalách, ty považuji za pitomce, s tím blbým lezením a tím vším kolem. A teď k filmu. Zas tak zlé to není. Začátek je otřesný a blbý. Celkem napínavá podívaná, ale velký dojem to na mě neudělalo. Nazval bych to takovým průměrem, nijak mě neodradilo, ani nedojalo. ()

Jackal07

Je to slátanina, ale nenudí, Campbell režíruje celkem zručně. Pokud občas lezete, odečtěte další dvě hvězdy nebo vypněte mozek :-) ()

ERINYUS

Herecke vykony katastrofalne, ale ten scenar. Nemam slov tolko nezmyslov v jednom filme. Ludia ktori o horach nieco aspon malo vedia sa museli smiat na plne hrdlo. Alebo im bolo naopak trapne a nevolno. ()

TylerD.

Soubor akčně přehnaných a nereálných nesmyslů zachraňuje jen to, že je to pohledově koukatelné. Nedoporučuju, je to moc dlouhé a budete kroutit hlavou jestli tyhle scény tvůrci mysleli vážně nebo mělo jít jen o samoúčelné akční napětí. Bohužel to ale vypadá, že se to bere vážně. ()