V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

Martin741

Vertical Limit ma slusny nadupany scenar, slusne akcne sceny a skusenu reziu Martina Campbella. Jedine, co bolo slabsie, bolo herecke osadenstvo /Chris, Scott Glenn ....../. Fajny priemerny film, odporucam : 69 % ()

MrPierc

Odstupem času většina lidí uzná, že ten film je nadsazený, ale jinak je velmi napínavý, pěkné scény. Takový skupinový Cliffhanger :-) ()

lebowski!

Vypadá to, že tenhle fílmek byl natočenej jen kvůli tý jedný cool scéně jak jeden z horolezců uklouzne a řítí se do propasti, ale na poslední chvíli zasekne cepínem do ledu a zůstane viset na okraji. Protože před ani po ní už nic není (pokud tedy film není myšlen jako komedie). Na druhou stranu, ta scéna fakt stojí za to... ()

joker.george

Ukázky mě navnili dost na to, abych snímek zkouknul. Čekal jsem od toho syrovou podívanou, kde nebude nouze o napětí. Film mé očekávání nesplnil, nebyl vyloženě zlý, ale jel pouze napůl plynu a nikdy výrazně nepřekročil práh průměrnosti a to jak u nápadu či hudby, tak i u herců a celkovém dojmu, kterým se snímek snaží reprezentovat. Takže nejvýraznější doménou filmu je jeho název. : )) ()

bourec

Zcela jednoznačně jeden z nej filmů z hor.Žádná posedlost ze zdolávání kopců, žádný komorní blábolení, žádný čekání na smrt na jednom fleku, ale obyčejnej akční film z horskejch masívů o záchraně lidskýho života.Martin jako vždy na výbornou.80%. ()

Lopic

Nevim co všici brečijou, ja sem chtěl dostat akční nářez u kterýho nemusim přemejšlet a přesně to se mi dostalo. 6e to nemá se skutečnym horolezectvím nic společnýho? Tak si pusťte jinej film. Chris O'Donnell mi přišel v pohodě a jeho skok ze skály na skálu byl prostě boží, i když to je naprosto kravina. ()

C0r0ner

Docela dobrý horolezecký film, který však často ztrácí tempo a proto nemůže fungovat naplno Na druhou stranu jsou tu pak velmi adrenalinové scény (vrtulník u srázu), které zase strhávají film výš, tentokrát i doslova. Je to ten typ filmu, na který se člověk podívá jednou a už nikdy nemusí. 65% ()

Flynn

Když jsem film viděl poprvé, tak mě docela vzal, hezké scenérie, a filmy z tohoto prostředí mám docela rád (i např. Cliffhanger) ikdyž sám nejsem žádný horolezec. Ovšem po dalším shlédnutí na TV NOVA to ve mě jaxi hnulo a film mi přišel naprosto průměrný, místy až legrační, nevím zda to bylo českým dabingem, nebo mě přerušování filmové linky pomocí věčné reklamy tak odradilo, každopádně už jsem jaxi ztratil chut na tenhle film koukat po třetí.... ()

Juto

,,Vertical Limit" je ako jazda na horskej dráhe trvajúca dve hodiny. Najprv je to desivo vzrušujúce, potom je to otupujúce. Výkony hercov sú dobré, len film je priemerný. 6/10 ()

WolfR

Pokud chcete vidět pěkné horské záběry z osmitisícové K2 a poznamenaného horolezce Scotta Glenna, tak prosím. Ale jinak se na to nedívejte! Naprosto nepřesvědčivé herecké výkony, překvapivě chaotická režie a mizerný scénář! Tyto aspekty dělají tento film špatným! O nulovém napětí a nudných akčních scénách ani nemluvě, 1 hvězda. ()

SeanLSD

Možno to bolo tým, že keď som si to pustil, nevidel som už dlhšiu dobu žiadny štandardný americký výrobok, ale vtedy sa mi to zdalo ako poriadne nadupaný akčný nárez. Aspoň zo začiatku . . . Všetko tak ako má byť, od prvých záberov s helikoptérou a mohutnými končiarmi v pozadí, za sprievodu tónov, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani sám Hans Zimmer. Až som pri tom úvode očakával, že sa spustí nepretržité dvojhodinové besniace peklo. Ono síce aj začalo, len s o hodne väčšími prestávkami než by bolo vhodné. Pribudlo nejaké to poriadne prevetrané klišé, zopár postáv na odstrel a ródeo mohlo začať. Och, ako dobre je vždy po čase znovu to vidieť . . Dal by som 5 bodov bez váhania, nebyť toho, že premena Paxtonovej postavy z veľkého klaďasa na absolútneho záporáka mi šla silne na nervy a že nakoniec z celého toho skvelého výberu prežili totálne najnudnejšie postavy len preto, aby sa mohol naplniť klasický hollywoodsky vzorec práce a lásky. On proste ten cukrový fešáčik musel zachrániť tú postavu, po ktorú na kopec liezol, a keďže šlo náhodou o jeho sestru, ešte nejakú do ktorej by sa zamiloval. A že šli šiesti zachrániť troch a zliezli traja, na tom nám predsa už toľko nezáleží . . . ()

Mitzi

Tři hvězdičky za ty překrásné kočky ve sněhu a některé velmi povedené záběry přírody. Jinak spíš dvě a půl. Příběh mě kdovíjak nezaujal, přišlo mi to strašně umělé, kdybych tomu uvěřila, hodně bych se "bála"... ale neuvěřila. ()

Sabrewulf

Ano, pro horolezce (i nehorolezce) blbost, ale strašně dobře se na to kouká. Pekelně dynamické scény mě zcela pohltily, zvlášť ta úvodní ( konkrtétně u záběru, kdy kamera "padá" spolu se dvěma horolezci, se mi totálně stáhnul žaludek ). Přesně ten typ filmu, kde forma převálcovala obsah. ()

Mylouch

Kousek, který kromě sice nestylové ale poctivé kamery (Tattersall - mj. Zelená míle) zásadně zápasí se stylem (režie, střih, efekty), čímž naplňuje i parodii sebe sama. 2-3* viz Brouk ()

Columbus

Nemam rad filmy o horach, ale tento akcnak je napechovan tolika akcemi a vychytavkami, ze mu odpustim slaby pribeh, stokrat omlety jinde. Spolu s Cliffhangerem nejlepsi horska akcnarna. ()

Decker

Mnoooo tak tohle se musi ucite brat s trochou rezervy, ale pusobi to velice efektivne. Najdou se vsak hlucha mista, ktera se tak lehce prejit nedaji. ()