V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

Pitryx

Teda navalit v jednom filmu tolik krmiček, to je tedy síla. Nesmysl za nesmyslem se na mne valí z monitoru, ale já neodolám a koukám na ty voloviny znovu a znovu. A vůbec mi to nevadí, hlavně že se bavím… 2014021910246/0 ()

adamcik.patr

Tenhle film mě vždy dostane, nevím jestli je to těmi vzpomínkami kolem něj, nebo samotným filmem. Sice žádné extra herecké výkony, ale to prostředí a napětí mě baví :) ()

Guran

Smutný, napínavý, překvapivý, tento film nabízí všechny tři žánry. Viděl jsem ho už několikrát a pokaždé se mi líbí víc a víc, efekty ve filmu jsou hodně věrohodné a podle nich to vypadá, že fakt padala lavina, dobré herecké výkony, byl jsem z tohohle snímku opravdu nadšený! ()

Tominni

Jen krásné pohledy na hory film zachránit nemůžou. Chris O'Donnell se vydá zachránit svou sestru, která uvízla pod lavinou v jeskyni spolu s dvěma horolezci. Protože se na záchranu vydávají s nitroglycerinem, tak o "napětí" není nouze a je neuvěřitelné, co vše se dá zvládnout. U Vertical limit by nevadilo, že to je prostě oddychová akce bez nějakého velkého příběhu a poselství, ale více už vadí fakt, že napětí se moc nekoná a někdy film nechtěně sklouzává až k parodii. ()

anyonecek

Moc pěkné prostředí hor s výbornou atmosférou. Naopak příběh velice jednoduchý a předvídatelný a našlo se zde nespočet naprostých kravin, které se vyloženě přidaly jen pro efekt filmu (výbušnina, kaskadérské skoky na skalách, pády z vysokých výšek, atd...). Hrdinové takoví nijací, na nikom mi nezáleželo a bylo mi docela jedno kdo odpadne a kdo ne. Semtam padl nějakej vtípek, ale vyloženě jednoduchá podívaná, která ničím nenadchne a zároveň ani nezklame, jednoduše film na zabití času a odreagování. ()

Pochtli

Dobrá parodie, hvězdičku navíc za to, co předváděli "horolezci" kolem osmi tisíc nad mořem, kteří s přehledem strčili do kapsy opravdové horolezce.. ()

marek29

Groteskní kulisy, parodické záběry lavin, nekvalitní počítačově zpracované figury, a přitom všem zcela vážná atmosféra horolezeckého thrilleru.. No nevím. Po právu udělená ostudná dvojka a upozornění, že existuje nejedna činnost, která si zaslouží 1,5h vašeho času než tento paskvil, který si na něco jen hraje :( ()

Gamekeeper77

Na filmu jsem byl začátkem století v kině. Od té doby jsem ho viděl tak 8x řekl bych, ale v akčních scénách jsem stejně vždycky pořád napjatej jak struna. Ano, jsou tam přehnaný pasáže, ale to v Cliffhangerovi taky (mimochodem výbornej) a prochází mu to. Vertical by si zasloužil lepší hodnocení:-(. 77%. ()

PlayEasy

No, náš názor je takový, že je to takové adrenalinové béčko, které má sice několik velmi vzrušujících a napínavých scén a rozhodně dobrou hudbu, kameru a výpravu, ale tyhle kategorie má v dnešní době vypracovaný už každý hollywoodský biják :)) Navíc film je "podepřen" podprůměrnými hereckými projevy, scénářem se spoustou děr, no a když už je scénář špatný, už je celý film v něčem, protože scénář je základ filmu. Ale takový Cliffhanger je o dost lepší a napínavější a víc nás odklákal od řemesla horolezeckého, což je u filmů tohoto typu asi hlavní úkol :-) 60% ()

mr.bredok

To už je úděl skoro všech akčnách filmů dotýkajících se horolezectví. Udělat z některých hrdinů nesmrtelné nadlidi. Pravdou však je, že když je člověk v horách v úzkých dokáže udělat věci pro něj zdánlivě nemožné. Film je tedy trochu přitažený za vlasy, ale vsadím se, že těch co odejdou před koncem moc není... ()

Centime

Na tomhle filmu byl ze všeho nejlepší trailer, který mě přesvědčil abych na to šla. Tušila jsem, že to bude blbost, ale za těch pár efektních akcí a dva vtípky to celkem stálo. Víckrát to vidět nepotřebuju. ()

MetalLizard

Film, který jsem viděl už hodně dávno. Není to žádný šílený trhák, ale že by to byla zase úplná kravina se taky říct nedá. Koukatelné to rozhodně bylo a některé scény byly solidně napěchované adrenalinem. Pro mě osobně to rozhodně v létě byla příjemná podívaná s adrenalinově zimní tématikou. Úplně studená sprcha nemyslů to nebyla. ()

Raskoslav

Pro mě je to stará klasika a to mi brání se na to dívat moc kritickým okem..je fakt že už jako malému mě byl hlavní hrdina nesympatický, zato Robin Tunney se mě ve snímku líbí dodnes...akční scény sou ohrané, jako skoro všechno ostatní v podstatě, ale pořád nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo...možná přece jen moc natáhlé a neoriginální ()

FREEWHEELER

Pre mňa klasika už od roku 2000, kde výprava a bolesť robia väčšinu práce, ale inak nemôžem. Tento film je zábavná (v umeniologickom ponímaní slova) pozeraná s kopou adrenalínu, ktorého je toľko, že sa do vás ledva celý zmestí. ()

rasto87

Mne sa to páčilo. V tom filme je skoro všetko čo by malo byť a to : dobré scény, napätie, pocity, sklamanie a hlavne perfektné zábery zo štítov hôr. ()