V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

Domin1359

Vždycky se na to rád podívám, není to nic extra, ale ani to neurazí. Skvělá hudba Jamese Newtona Howarda a skvělý výkon Scotta Glenna (jako obvykle). Občas jsem se klepal při pomyšlení, kdybych měl dělat to, co se tam odehrává. ()

sodomex

Ve své podstatě naprosto hloupoučký film. Když jsem však přestal brát děj vážně a předstíral, že to není taková hloupost + můj velmi dobrý vztah k horám dává hodnocení na slabší 3 hvězdy. ()

Hruskovice

Tak jak bylo řečeno ve filmu obětovat 5 lidí na záchranu jednoho tomu se říká velký kumšt :-O A vlastně nemůžete ani s těmi lidmi soucítit, když chtějí zemřít tak lehkomyslně, tak ať si zemřou. A na mohyle přibudou další obrázky... Na po obědový trávení stačí. 2/5 ()

blazma

Pro mě jeden z nejlepších filmů o horolezectví na hory typu K2 nebo Everest. Jasně, vím není to žádný masterpeace, nic méně byl to jeden z prvních tohoto typu co jsem viděl a prostě na něj nedám dopustit. ()

Marv odpad!

Miluju hory a lezení a proto jsem tomuhle filmu dal původně pět hvězdiček, ale pak jsem se dozvěděl, že to není komedie ani parodie, takže hned jak jsem přestal zvracet, jsem hodnocení změnil. ()

Akyno

Hory, hory a zas len hory plné snehu. Do toho nejaká zelená tekutá bomba a boj o prežitie. Nie je to žiadny Cliffhanger, ale na druhej strane to má miestami svižný spád a podarenú kameru. Ja som sa rozhodne nenudil, len mi tam stále niečo chýbalo. ()

Sonick

Na tohle se hodí slovo průměr. NOVA z toho dělala slona a je to stěží pitbull. Emoce herců ve smrtelném nebezpečí jsou totiž asi tak uvěřitelné jako příběhy ze seriálu Příběhy co se staly. ()

Dexter666

Film som videl veľakrát a aj keď nie je veľmi dobrý, určite to svedčí o tom, že je aspoň zábavný. To však neospravedlňuje mnoho nedostatkov, ktoré má. Prejavili sa aj v mojom prípade, hlavne tým opakovaným pozeraním. Veľmi mi vadí predovšetkým štúdiovosť celého projektu. Napriek relatívne vysokému rozpočtu sa tu vyskytuje nadmieru veľa scén natáčaných v štúdiu a zopár trápnych fotomontáží. Príklad za všetky je úvodná scéna (ukradanutá z MI:2 alebo Woo ukradol scénu Campbellovi?). Človek by si povedal, že sa to inak ani natočiť nedá, ale keď si spomeniem na úvod Star Treku V (The Final Frontier) ako Kirk lezie po tej skale, tak mi je ešte teraz zle. Vertical limit vo mne tými scénami proste nevyvoláva strach z výšky lebo sú proste umelé. Je to čudné pretože sa vyskytne aj pár dobrých exteriérových scén. Príbeh nie je nijak extra nápaditý a nebyť Scotta Glenna a Howardovej hudby, bol by to snáď aj prepadák. Takto sa film drží ako nenáročná večerná zábava s trochou napätia, pri ktorej sa odporúča vypnúť mozgovňu (aby vás netrápili otázky typu: ako do riti znova a znova vytiekol ten nitrák z tých zapečatených túb? a pod.) 50%. ()

Cocteau

Nereálné, místy přitloublé, místy velmi zábavné, místy však trapně komické - proboha kdo psal ty dialogy? Pravděpodobně se budete bavit, ale pravěpodbně lehce zapomenete. ()

YOGI_BEAR

Pane bože, to je ale blbost. Je pravda, že film má neskutečný spád a celkem napínavé a dobře natočené akční scény, ale kde je alespoň kousek reality? To už je více REAL i můj velmi oblíbený Cliffhanger se stallonem. Btw skvělý akční film, od kterého se ani žádná realita neočekává. Ale tady je horolezectví na prvním místě a proto jsem zkrátka čekal něco jiného. Chris O'Donneĺ rozbíhající se a přeskakujíce obrovskou propast? Ve vzduchu máchá rukama a pak zabodne cepíny do ledu? Kde to sme? V Disneylandu? Naštěstí jsem i naprosto otevřen a celkem i nakloněn akčním filmův, bez logiky. Tudíž mě to až tak nevyvedlo z míry. Navíc je tu krásná Izabella Scorupco, která hrála bond girl ve Zlatém oku. A Campbell uměl akční scény snad vždycky. Hned první scéna vám myslím pořádně zvedne tep. Když padají ti horolezci a kamera je následuje a strmě za nimi letí dolů, je to celkem zážitek i pro žaludek. Má to spád, ale končí to podle mě nejhůř jak mohlo. Klidným, statickým záběrem na krajinu, a přímo před kameru dopadne tělo na zem. Nemyslím, že se tam něco takového hodí, možná tak do komedie. Zkrátka mi to trochu pokazilo zážitek ()

Sintiroma

Adrenalin v krvi jsem pri divani na film mel,hlavne teda pri prvni scene,ktera byla dobre natocena.Samozrejme jak to tak u amiku byva zase vsechno bylo prehnane a chvilkami my prisel film i nepochopitelne zabavny--reziser to tak ale samozrejme nemyslel:]Ale podivana to byla slusna,dlouho jsem ve filmu nevidel takove sceny tak mozna proto.Vim jedno na hory nemam zajem vylezat:] ()

david666

Pravda, že když jsem film viděl v kině před 10 lety, zanechal ve mě hodně slušný dojem. Dneska (17.1.10) už to taková bomba není - holt efekty se posunuly někam jinam a příběh se tuctový. Na velkém plátně bych se ale pořád bavil. ()

miza

Průměrný film ale hodně krásné horské prostředí.Takové filmy co se týká přírody se mi líbí. ()

malamia odpad!

to bylo fakt zlý. Pouze výbuchy, pády, kašlaní a takovejch nesmyslů. Umrzlé manželce to extra sluší a má rozeplou bundu. Po výstupu nahoru, kde umře xlidí jsou najednou dole, copak sestupy nejsou nejnáročnější? a vůbec je to o prdu... ()

Ondrew

Efektne, nabite adrenalinom a technicky (ne)dokonale. Rozhodne sa na to dobre pozera, no po dopozerani vo mne neostali ziadne vyraznejsie pocity (snad okrem ironickeho uskrnu pri scenach s nitroglycerinom, ehm). Skratka, klasicka jednohubka za 50%. ()

lenullka

Tenhle film asi nemá smysl nějak detailněji rozebírat. To se prostě nepovedlo. Akční/Dobrodružný/Thriller... já bych doplnila Komedie/Parodie. Některé rádoby dramatické situace vyznívají totiž vyloženě směšně. A absurdní scéna se zmrzlou manželkou... come on! Ta jedna hvězdička je za záběr na hrající si levharty sněžné a některé další povedené pohledovky. Ale to se můžu kuknout na National Geography, že? A nemusím ztrácet čas u Vertical limit. Film s podobnou tématikou - K2, je podle mého mínění určitě lepší, už jen hudba Hanse Zimmera stojí za to. ()