V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

JohnSmith

Spíš průměrný horolezecký thriller. Má sice svoje klady jako je Scott Glenn nebo blonďatá Scorupco. Ale má i svoje zápory jako třeba efekty,scénář a O´Donnella. Campbel se snažil jak jen to šlo a jeho režie je příjemně svižná. Jen mi to všechno přišlo jako snaha o trumfnutí Cliffhangera. Zůstalo jen u snahy a to dosti nedostačující. ()

Autogram

Veľmi trápna paródia na horolezecké filmy. Okrem exteriérových záberov samé nereálne scény, sneh s konzistenciou piesku, usmiate tváre na hranici smrti, preskoky a iné kúsky ako od Lary Croft. – Ako poctu slovenským horolezcom zabitým teroristami v Pakistane mohla Markíza zaradiť niečo prijateľnejšie. V tom sa určite lepšie zachovala verejnoprávna televízia. ()

Death

Neskutecne dementni scenar srazi tento film do hranic prumeru. Ovsem adrenalin filmu urcite nechybel a par scen bylo opravdu pusobivych. Kdyby ten scenar nenapsal clovek po lobotomii a misto pohyblivych soch by obsadily herce, mohlo to byt jeste lepsi :). Jako nenarocna adrenalinova oddechovka se to ale da zkousnout velmi dobre. ()

venca163

Filmově celkem kravina, horolezecky slušnej nesmysl, vyřídil jsem při koukání tisíc jinejch věcí. Ale vydržel jsem to až do konce, což o tom taky něco vypovídá. I když jsem párkrát radši vypnul zvuk =). Pořád tam šachujou s nějakym zelenym slizem, kterej je extrémně výbušnej - smysl pro příběh jsem nepochopil. (55%) ()

solskjaer

Kýčovité pojednání o nebezpečí které číhá na horolezce! Film je určen širokým masám ale určitě ne horolezcům ti se mu z největší pravděpodobností jen vysmějou ! ()

Rousse

Jééjda jejda a ještě 3x jejda - jedna z mých osudových chyb, kdy s odstupem času sundavám hodnocení filmu níž a níž a momentálně mi stačí opravdu jen mrknout na pár záběrů nebo fotek z filmu a je mi jasný, že tohle prostě navíc opravdu nemá. Ambice sice velký, tváří se vznešeně, ale po nakouknutí pod kapotu se vám objeví starej a hodně prorezlej motor, kterej prostě nefunguje tak jak má. Při některých scénách zažijete opravdu pocit silně připomínající napětí, poté se ale v záběru objeví kulisy, který jsou kulisami i kdybyste byli kilometr daleko od obrazovky a studiovost přehranost z tý obrazovky na váš čiší a veškerej pocit napětí je prostě včudu. Takže i když hory jsou mojí srdeční záležitostí, nemůžu jinak... ()

Heraldika

Já úplně zapomněla, jaká to byla skvělá parodie na horolezecké filmy - bohužel zde míněna vážně..Kulisy přímo trčí z většiny filmu a herci jsou tragičtí. Ale záběry hor to aspoň chvílemi vynahrazují. ()

SG-1

"Podívejte se, jsem tu už šest let, přišel jsem o osm set mužů. Žádného nezabil nepřítel. -plukovník Salim- ()

herr_carter

Docela napínavé ledové drama z tehdejší hvězdou a původcem vlhkosti textilu u pubertálních dívenek, Ch.O´Donnelem, myslím, že 58 % je docela málo, na tu dobu trikově hezky zvládnuté a napínavé.............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Maynard.

Aj, tohle je pořádná akční podívaná. Každou chvíli tam někdo skoro spadne, ulomí se kus ledu, přetrhne provaz, spadne lavina, prostě taková ta béčková klasika a do toho samozřejmě napínavá smyčcová hudba :o). Ale musím teda říct, že mě tenhle film nějakým záhadným způsobem přitahuje, dycky když ho dávaj v telce, tak nepřepnu na jinej pro-gram :o). Příroda je tady uhrančivá, to se musí nechat. Sice je tady téměř všecko, co se tam odehraje nereálný jako zvon, ale kdybych měl takle brát všechny akční filmy, asi bych byl věčnej brblal. Nejvíc mě asi bere začátek, kterej tak předznamená, že se v tomhle filmu bude umírat. A taky se tak děje. Kvůli záchraně třech lidí jich tam umře aspoň 6, takže ten poměr je hodně nepoměrnej :o). Jo a ještě jedna věc, tenhle film mi slouží jako pomůcka, když se řekne, že je něco vertikální, tak je to prostě nahoru a né vodorovně :o). ()

jondoe

Nechapem tak izke hodnotenia tohto filmu ktory bol od zaciatku do konca tak napinavy ,ze som nemohol od neho odtrhnut oci. Vyborna rezia a kamera. ()