LarryW

Film o tom jaký život může člověk vést pokud ve správnou chvíli udělá správný krok...a nebo pokud ho propásne.. CO MYSLÍŠ není právě teď ta chvíle, kdy můžeš změnit TVŮJ ŽIVOT?!...Možná už moc času nemáš...tak odlep zadek od počítače a něco dělej!!! ()

PCHE

Súhlas s Adrianom, o čo lepší začiatok o to slabší koniec. Musím povedať že všetky 4 alternatívne konce ktoré ponúka DVD verzia sú lepšie ako ten ktorý je použitý vo filme. Takto mi ten film prišiel absolútne prehľadný od začiatku do konca. Porovnávať ho s 12 opicami by bolo asi neférové, lebo by z toho vyšiel asi dosť mizerne, či už zložitosťou skokov v čase, alebo šírkou jednotlivých postáv alebo posolstvom zašitom niekde v druhom až treťom pláne. Tieto veci Kazajke chýbajú. Napriek tomu je to celkom príjemný filmík s výbornými hereckými výkonmi. ()

pepee

Vždy mě nadchne nový způsob cestování v čase a tenhle se mi líbil obzvlášť =). Herecký výkon Brodyho, tak jak ho mám rád. Možná trochu naivní věřit, nečemu jako je dopis , který popisuje co se stane, od neznámého člověka. Film mě docela dostal, čekal sem spíš nějaké větší hororové známky, ale bez nich to bylo lepší. Happy end byl přesně tam, kde měl být. ()

Marv

Kousek z Přeletu nad kukaččím hnízdem, něco z Dvanácti opic, malinko z Jakubova žebříku, trošku z Frekvence, hodně z Londonova Tuláka po hvězdách a pár dalších přísad známých odjinud, poté zamíchat, přidat skvělý výkon Adriena Brodyho, velice slušný Daniela Craiga a jeden mizerný od Keiry Knightley, necháme to vřít a na závěr přidáme pár uměleckých záběrů a nasládlý konec a máme hotovou Svěrací kazajku. Film s příslibem zajímavého zážitku, avšak ve skutečnosti, chuti mdlé. Pozornost si bez problému udrží až do konce, ale druhý den, si na něj nevzpomenete. ()

elliniass

Na začátku trocha tápání, na konci klanění se nápadu, provedení, výkonu Brodyho (mám pro toho hubeného nosáče slabost) a opětovné tápání, zda se na snímek podívat znovu a hledat "časové chyby", které v něm určitě jsou (riziko námětu). Nakonec shlédnuto jen jednou - bohužel a možná (v některých slabších momentech filmu) i bohudík. ()

redalert21

Ani nevim co k tomu, neoslovilo me to jak sem to cekal podle vycucu, z tohoto tematu se dalo vytriskat vic nez pribeh odehravajici se v psychiatrické lecebne... ()

krtek3

Ke zhlédnutí tohoto filmu mě nalákal jak Adrien Brody v hlavní roli, tak slogan "Bylo mi 27, když jsem poprvé zemřel." a opravdu mě nezklamal. Oceňuji hlavně skvělé obsazení, gradující napětí a námět. Celkový dojem trochu kazí otazník nad tím, proč jsou pacienti psychiatrické léčebny zavíráni ve svěrací kazajce do mrazícího boxu v márnici (těžko si představit, že by to někomu mohlo pomoct). Závěr celý v rámci možností promyšlený příběh trochu sráží, proto dávám čtyři hvězdičky. ()

Lancer

Zjevná inspirace geniálním Tulákem po hvězdách, jedné z mých nejoblíbenějších knih. Ale film mi přišel poněkud banální, a to přestože chtěl být složitý. Prostě se mu to nedařilo. Ani emoce nefungovaly. Podobných filmů se natočilo spousty a nevidět zrovna tenhle, bohužel - nic se nestane. ()

kedluben

ale jo. no tak teda jo. nic světobornýho, ale koukat se na to dalo. chyběla tomu taková ta větší dramatická síla, ale jinak je to natočený dobře. zklamaný nebudete, ale u vytržení asi taky ne (aspoň já jsem nebyl) 3,5 ()

da-a

Kolik šílenství poznáš, tolikrát si člověkem - aneb Adrien Brody cestovatelem napříč zákrutami ochablé kůry mozkové a zrádným drogovým výtažkem zachraňujíc jeden budoucí život ve jménu vzácné normality. Svěrací kazajka je ve své podstatě již dříve objeveným, snad mírně vylepšeným žánrovým filmem typu Frekvence, jen obestřený slušivým a navnazujícím, záměrně lehce zmateným kabátkem, ve kterém se dává důraz na uzavřený, introvertní charakter hlavního hrdiny, který ožívá až při dotyku s budoucností a jednou smutnou ženou, kterou se rozhodne zachránit. Celým filmem též prostupuje i motiv postiženého chlapce, který se dočká velmi citlivého vyústění a zapadá do série pohnutých momentů, jimiž Svěrací kazajka, sice ne mnohokrát, ale přeci jen oplývá. Zásluhu na tom mají i herci, neboť Brody ví, jak tenhle netradiční typ postav udělat zajímavým, o Keiře Knightleyové a (nezapomenout!) Danielu Craigovi s Kristoffersnem nemluvě. Díky dobře stavěnému scénáři, který rafinovaně pracuje s náznaky a dlouho nechává diváka tápat v jeho nitru podobně, jako se Jack probírá tím svým, jsme do děje vtahováni čím dál tím hloubš. Ovšem nakonec snímek přeci jen pustí otěže a v poslední třetině už o překvapení tolik nejde, načasilo se na silnou, leč místy očekávanou katarzi. "Musím naplnit svůj osud" pravil smířený Jack Starks a ani se neobtěžoval utíkat, jako by celý život nedělal právě to. Byla to zajímavá cesta, a kdo v zamrzlých lesních tundrách nepookřál s ním, radno doporučit komfortní svěrací kazajku, aby si dopřál svou vlastní dávku blahodárného šílení. Je to zážitek, ale pamatujte, že bez předchozího uklidnění jádro pudla nikdy neobjevíte. A to by byla docela škoda. ()

Weehaa

Nelíbilo. Musím přiznat, že jsem čekal víc. Mám rád cestování v čase, líbil se mi nápad, ale tohle je slabý stín fenomenálních 12 monkeys nebo Butterfly effectu, říznutý přinejmenším inspirací (ne-li přímo vykrádáním) několika dalšími filmy. Spousta logických chyb. Závěr mi přišel nevěrohodný (no, dobře, jasně - je to sci-fi, ale myslel jsem nevěrohodný z pohledu motivace hlavní postavy). Podobně jako uživateli k212 i mně se hned vybavil Tulák po hvězdách, ale ani tuhle rovinu film nijak nerozvedl - scénář by byl stokrát zajímavější (i originálnější), kdybychom na konci zjistili, že podobně jako v Tulákovi se cesty do minulosti odehrávaly jen v Jackově hlavě a film by tímpádem byl psychodrama o krutých metodách na způsob Přeletu nad kukaččím hnízdem. Škoda. ()

HollyMolly

Tak tohle šlo mimo mě. Rozvleklý děj, nejapná atmosféra a podivná pointa příběhu. Jack ani Jackie nejsou žádní sympaťáci, oba působí divně. ()

jopal

Rozporuplny film, ktory sa dobre pozeral, ale na koniec nic mimoriadne nedal. Az na tu poslednu, zaverecnu vetu, ktorej som absolutne nepochopil...3,5* (11.2010) ()

pan_ponozka

Ukázkově špatná časová linka, předvídatelný až očekávaný (a vytoužený) konec, hrozná Keira K. Charisma Kris Kristoffersona příběh nezachrání a ani se mu to nepovedlo. Srovnávat s Butterfly effect možné pouze po předchozí konzultaci s psychiatrem. 5/10 ()