Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Locksmith

Ačkoli zombie filmy zrovna nemusím (a pojídání střev zaživa už vůbec ne), tento film mne celkem zaujal. Ba co víc, první hodinu filmu jsem se výborně bavil. Herecké obsazení se zdařilo (zejména dvojka Simon Pegg - Nick Frost je výtečná), a ani proti stylu humoru nemám námitek. Ano, ano, celou první hodinu. A zde nastává zádrhel. Poté, co skupina hlavních hrdinů (vedená "kapitánem Wow" :-)) dorazí do Winchestera, začne být děj nesnesitelně předvídatelný, humor ztrácí na humornosti, zkrátka filmu evidentně došel dech. A naprosto "holywoodský" závěr tomu taky zrovna nepomohl (i když Nick Frost v kůlničce to mírně zachránil). Tři hvězdičky, výš kvůli poslední půlhodině nepůjdu, přesto doporučuji ke zhlédnutí. ()

1860

Jako celek tento film působí dobře, nikoli však výborně.. To, co z tohoto snímku dělá odbourávající komedii, jsou detaily. Ať už ignorace narůstajícího problémů se zombíky, které se jen tak mimochodem mihotají v pozadí nebo konečné řešení jejich likvidace, jako parodie naprosto dokonalý, naštěstí ne hloupý. Shaun se prostě zachová asi jako většina z nás, schová se před zombíky do hospody :-D A proč pouze 4 hvězdy, když jsem z toho tak nadšený? Protože jsem právě před týdnem viděl Zombieland.. ()

Rssa

Vtipná, nápaditá komedie, naplněna odkazy, drsnýma hláškama a spoustou maličkostí, které potěší. V podstatě se zde objevuje celé osazenstvo výborného seriálu Spaced, mixnuto s Black Books. Jak je u Wrighta zvykem, i akce stojí za to! 75 % ()

Junglista

První půlka je odvaz... pak bohužel scénáři hodně rychle dojde dech. Takže abych to zkrátil... * - za Simona, * - za nacvičování na zombíky, * - a kruci zapomněl sem za co sem chtěl dát tu třetí... ale když už sem se rozhod, tak jí tu nechám. ()

Bohemák

Naprosto jsem nepochopil, kam mám tenhle film žánrově zařadit, ale nakonec je mi to jedno. Přijal jsem to jako vyšinutou parodii a chvílemi jsem se velmi dobře bavil. Výrazné tváře z těch lepších britských sit-comů jsou dobrými průvodci mezi naprosto nehrůznými zombíky. ()

Mičl

Britská vtipná verze Dawn of the Dead s retardovanými zombíky. Myslím si, že spojovat humor a napětí a strach z hororu je zbytečné, protože ve finále film není ani extra zábavný ani strašidelný. Ale v tomhle snímku je britská ruka a humor znát a cítit, proto se člověk i docela pobaví, ale o horor se fakt nejedná. Já se u filmu radši bojím než bavím, tak dávám přednost americkému předchůdci. ()

Rapikk

Zombárny patří mezi mé oblíbené filmové žánry a britský humor miluji, ale toto bylo pro mě absolutním zklamáním. Párkrát jsem se sice zasmál, ale po 95% času jde o nekonečnou a neoriginální nudu. Nemluvě o tom, že hlavní postavy jsou nezajímavé a příběh mě také nedokázal nijak zainteresovat. Ale alespoň ten závěr se jim podařil, to musím uznat. ()

Hanys_

Ani na podruhé mi tenhle Wrightův horrůrek nesedl tak, jak by měl (vzhledem k tomu obsazení), ale věřím že natáčení muselo být hodně zábavnou záležitostí. 6/10 ()

Corpsegrinder

Originální zombie film kterej je mnohem lepší než ty sračky co vycházej a to se ani nebere vážně. To jak zde někteří píšou o tom že je to místama vážný drama to jste se snad posrali ne? ()

Paity

Na to, že je to britské, tak je to docela humorné. Proč také ne, proč si nedat zombíky také trochu v odlehčené formě. ()

DocBrown

Velké překvapení, pustil jsem si to asi jen kvůli Peggovi. Ze začátku to vypadá jako čistá parodie, na pozadí jsou vidět zombíci, ale hlavním hrdinům trvá přes půl hodiny, než si jich všimnou. Mimochodem ústřední povalečů duo mi silně připomíná Earla s Randym. Postupně ale film přechází v čistou zombie vyvražďovačku se vším všudy (krev, mozky a střeva), ačkoli angličani se vyhybají klasickým hollywoodským klišé a mají vše docela promyšlené. A tak třeba Shaunovi hodně dlouho trvá, než se konečně trefí do hlavy. Do žánru parodie se film vrací zase úplně na konci geniální pointou. ()

SpaceOdyseus

Super cerna komedie, kde se vytvari humorne chvile pomoci filmove reci ne tim, ze nekdo rekne neco radoby vtipneho. Cista radost z filmu je citit v kazde scene a je radost se na to koukat a bavit se spolu s tvurci. ()

Sayko

Taková odlehčená, britská zombárna. Strašně mi to připomíná Malou Velkou Británii, i tím humorem. Pokud však čekáte horor, tak se zde moc nenajdete. Hororové scény nulové, zombie jsou stejní jako lidé (jen s kontaktními čočkami) a herecké výkony britského sitcomu. Pokud člověk chce doopravdy vypnout u nějakýho béčka a neřešit filmovost, tak mohu jen doporučit. ()

aquiver

První polovina představuje to nejlepší, co v zombie žánru vzniklo. Ve druhé polovině převládne vyvražďovačka a naplnění žánrových klišé (vztahových, záchranných atd.), což stojí snímek hvězdičku. Soumrak mrtvých rozhodně stojí za vidění, nejen díky vtipným scénám, ale i díky tomu sociálnímu podtextu. 80 % ()

Foxhound#1

Nevim jestli je to tím, že jsem tenhle film viděl o půlnoci a kousek z něj jsem prospal, ale moc vtipný mi to nepřišlo. Nepopírám, že pár vtipnějších momentů to má. No možná musim na britskej humor koukat za plnýho vědomí jinak ho nepochopim. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)