Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Nowasek22

Ani nevim proč, ale mě tahle parodie na horror úsvit mrtvých celkem sedla. O vtipné scénky nebyla nouze. Skvěle zahrané role od všech herců společně se zajímavým dějem u mě dává dohromady 70%. ()

ArtStyle

Simon Pegg září, dnešní Zombieland to pouze potrvzuje. Scéna kde Shaun s Edem prohrabávají sbírku rockových alb mě úplně odstřelila ze židle. ()

FREEWHEELER

-„You go to bed with it?“ A to ma poserte, som si nemyslel že mne už sa bude páčiť taká chujovina ako zombácky film. A hľa, baví ma to. Oproti Zombieland a Dawn of the Dead menšie vzrúšo, ale na tejto haluzi zas musím vyzdvihnúť ten sitkomácky trafený humor. V tomto ohľade sa to nesmierne podarilo. Horšie je, že ten náboj začne pomaly vyprchať a po polke sa nič nedeje - ledabolo krváca. ()

Crybaby

Zo začiatku skvelé, priam na plný počet. Je jasné že keď film nastaví takúto laťku už od prvých minút stopáže, nemôže to tak udržať po celý čas a to sa aj stalo. Postupne to všetko opadalo, a stred sa nejako prevliekol. Ku koncu zase trochu zábavy, ale tak ako sa to začalo, tak aj hneď skončilo. 8/10 ()

Broda84

Nejsem fanda zombie filmů, takže sem se trochu tomuto filmu vyhýbala, i když je Simon Pegg mím oblíbenccem. Nakonec jsem ho skoukla, protože mám ráda britsky černý humor a Simona Pegga. Srovnala bych tento flm s Hot Fuzz, nebo spíš naopak. Pokud jste se bavili u Hot Fuzz, budete se jistě bavit u Soumraku mrtvých. Je to skvělá kombinace černého humoru a herců ze Spaced a Black books. Opravdu miluju, kdyz si herci vychutnavaji svoje role. Přeji dobrou zábavu! ()

Veena.cz

Chcete souboj anglického humoru proti tomu slovu na Z? Zkuste raději Cockneys ... Shaun možná byl dříve, ale při jeho sledování jsem nevěděl, jestli být napnutý rádoby dramatem, nebo se pousmívat nad scénkami, které se chovají, jako by ani vtipné být neměly. Tohle je tak kýčovité, jak jen může být. ()

xpaja

V podstatě je to hrozná blbost. Ale díky tomu, že se vůbec nebere vážně a je plná černého anglického humoru jsem se bavil. Přitom jsem si skoro jist, že kdyby něco takového natočili američané, do konce bych to nevydržel. Ustřední banda, v čele se Simonem Peggem, byla do svých rolí vybrána velmi dobře a vtipně zpracovaní zombie vše o kousek vylepšují. Film trošku sráží absence vlastních nápadu a nedotažený závěr. Dávám --- == 70 % == --- . ()

PamelaJJK

Máte-li rádi humor, komedii, parodii, zombíky a horory, tak je to film pro vás. Pokud umíte u filmu vypnout a jen se bavit a nezkoumat, zda to či ono je možné a zda tu či onde neudělali tvůrci lapsus proti logice, tak i vás bude film bavit. Jste fanoušky Simona Pegga či Nicka Frosta a půvabné Kate Ashfieldové? Vás též film nadchne. Všichni ostatní film, bohužel, nepochopí, neocení a pošlou ke dnu. Já patřím k té první skupině a jsem spokojen. Při tomhle mixu zmíněných žánrů, kdy tu občas zazní i vážnější tóny (nutnost zastřelit vlastní matku), jsem se dost dobře pobavil a dostal mě závěr filmu s ochočením a využitím zombíků. Nechybělo mnoho a bylo by to za plný počet. Ale i čtyři hvězdy jsou přece super... ()

Turby

Tahle dvojička mě opravdu dostává. Už U konce světa se mi líbilo, ale tenhle kousek je pecka. Co víc dodat, je to vtipné od začátku až do konce a konec opravdu potěší. ()

x_ander

Tak takhle ne. Shaun of the Dead je pro mě rozhodně nejslabší kousek cornetto trilogie, a to výrazně. Možná to bude tím, že jsem Hot Fuzz i The World's End viděl ještě před touhle zombie šíleností, ale zkrátka mi oproti svým mladším sourozencům přijde nezajímavá a nevtipná. Pár dobrých hlášek a vyhrocený Nick Frost nezachrání celý film, ve kterém se vlastně vůbec nic neděje. ()

pojta

Zombí apokalypsa v podání britských komiků. Zombí tématika je něco čemu se vyhýbám a většinou až na doporučení znáních se na nějaký zombí film podívám. U tohohle jsem se bavil od začátku do konce. Tomuhle filmu se nedá nic pořádně vytknout. ()

elanista1

Až do príchodu do krčmičky Winchester to je veľmi podarená zombie komédia, potom sa už začne zbytočne zvážnievať. Je to krátke, nájdu sa hluché miesta, ale celkovo som sa smial a aj nahlas...Kate Ashfield je sympatická a Simon Pegg je veľmi dobrý komik. Nemá to oscarový scenár, ale svojou jednoduchosťou a zábavnosťou predčí mnohé "vážne" zombie horory. ()

IZFNP

Nečakane vtipná komédia s kopou naozaj skvelých sekvencií. Anglický humor a vďaka záveru vlastne i zombie dráma, v ktorej som konečne pochopila čaro dvojice Pegg/Frost. Podľa mňa dokonca vydarenejší film než Hot Fuzz. Originálne to nebolo, ale svojské určite. ()

PaTeXx

Proti první půlce nemám absolutně nic. Supr humor, odlehčené scény, pár zoomovacích záběrů a Nick Frost. Všechno se vyvíjelo na čtyři krásné hvězdičky. Ajajaj... Pak přišel zkrat. Velké zvážnění scén (ne všech samozřejmě, ale hodně to zapříčinila scéna v hospodě Winchester), z toho vyplývá, že dialogy začaly pokulhávat a ztrácel se humor. Takže za první půlečku 4, za druhou bohužel 2. I když se musí uznat, že v závěrečné scéně jsem se celkem zasmál. ()

jkpj22

Nejsem fanoušek spojení žánrů hororu a komedie, přesto jsem tento snímek shlédl v televizi a nijak mě vskutku nezaujal. Chladné dvě hvězdy je všechno, co mohu nabídnout. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)