Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Krahulda

Tak u této komedie jsem se opravdu bavil. Velice mile mě překvapil český dabing, který jsem už předem odsuzoval. Ovšem po zhlédnutí filmu jsem usoudil, že dabing je vydařený a dodává filmu ten správný rozměr. Ve filmu je mnoho vtipných momentů, kdy se budete smát. Pokud máte rádi komedie neměli byste tento snímek opomenout. ()

vipeerr

Přes usilovné přemlouvání spousty lidí ať se na to podívám jsem se k tomu dokopal. Trailer mi připadal na úrovni asi jako Disaster Movie tudíž jsem se tomu obloukem vyhýbal. Tedy k filmu, nevím jestli to bylo tím že jsem od toho naprosto nic nečekal ale pobavil jsem se a to maximálně. Působilo to na mě jako předloha pro Zombielandu. Anglický přízvuk všech těch hrdinů mě vytáčel k šílenství eheheh ale to je vedlejší. Výborná komedie. Nemohu to nijak shrnout protože ono to skoro ani nejde :D . 4* 75% ! ()

meemini

Skoro hodinu a půl jsem čekal na zvrat. Od začátku to bylo trochu nudnější. Ale já čekal na ten zvrat. Jak minuty ubíhaly, poznal jsem Shauna a jeho kámoše. Viděl jsem postupující konec světa, pár blbých nápadů, několik velmi nudných lidí, jako třeba přátele blonďaté Liz. A zvrat pořád nepřicházel. No a takhle bych tu mohl psát ještě dlouho. Takže když to shrnu, jednou jsem to viděl, mohl jsem to hodnotit a s tím si do konce života určitě vystačím. Shaun of Shaun. Nebo chcete-li Shaun of the Shaun of the Dead. ()

ToTo4ever

Simon a Nick - prostě nerozlučná dokonalá nejbrutálnější dvojka. Prostě Hororová komedie jak má být! Super Anglický humor. Miluji ten film! Bžilión% ()

iz67

Tak tohle bylo moc fajn. Nebere se to vážně a míchání civilních temat s těmi zombijskými v dialozích je lahůdka. ()

GoustDog

Ke konci dochází této pecce dech, ale i tak jde o výbornou parodii na zombie horory. Abyste si film plně užili, je třeba mít vztah k britskému humoru a mít něco nakoukáno - stejně jako v případě Jednotky příliš rychlého nasazení, která byla natočena o tři roky později (a je ještě o něco lepší). Prostě lahůdka. Slabší 4*. ()

Kortexo

Shaun of the Dead, není jen skvělou komedii, ale také velkou poctou zombie hororu.Duo Simon Pegg a Edgar Wright spolu dokáží velké věci. ()

anyonecek

Na to že to byla dá se říci čistá komedie, tak jsem se moc nepobavil. Simon Pegg byl vynikající a velice mě potěšila přítomnost skoro všech herců z Black books, kromě Mannyho teda ;), ovšem tohle vše nestačilo na to, aby to byl alespoň nadprůměrný film. Zapadlo to tak nějak do té spousty filmů o zombie, který nemá moc čím zaujmout a mezi těmi všemi se to během týdne ztratí. Na zabití večera ideálka, jinak žádná sláva. ()

minima

Wow, přečkala jsem film o zombie a to bez následků, ba dokonce mě to i bavilo. To bych do sebe moc neřekla. Každopádně duo Pegg Frost je skvělé, je to ale díky Peggovi, že jsem si takový film vůbec pustila. A nelituju. Taková skvělá kravina na uvolnění. Jdu zkouknout i Hot Fuzz. (7/10) ()

warhammer

Nemůžu si pomoct, ale tohle je prostě pecka! Vynikající Zombie komedie dominující výborným střihem, rychlým tempem díky kterému jsem se ani chvilku nenudil a výborným suchým britským humorem, který mě vždy dokaže skvěle pobavit a rozesmát. Zřejmě málo komu tento snímek sedne tak jako mně, ale to už je spíš jen otázkou vkusu. Mimo jiné film trefně vystihuje klasické řešení kravin i problémů ve vztazích. Klasicky přiblblý dohadování s rodiči, neschopnost vymanit se z každodenního stereotypu všedního života, zapomětlivosti a nedodržování slibů. Soumrak mrtvých je jedním z filmů, které jsem viděl už nespočetněkrát, ale i přes to pro mě neztrácí na kvalitě. ()

hynn3k

"We're not using the Z word." Ale N-word klidně použijí. Tohle bylo takové zahřívací kolo před Hot Fuzz, ale pokud se vezete na stejné vlně jako trio Wright-Pegg-Frost, tak se budete bavit stejně dobře. ()

Daryl.Dixon

Klasická zombárna, jen s řadou komediálních prvků. Shaun s Edem stále chlastají a zevlují a ani si z počátku nevšimnou, že se svět změnil, a bezdomáč z ulice by raději než pár mincí dostal blue rare steak z prvního vola, co nestihne zdrhnout. Pak se pomocí předmětů, stejně tupých jako Ed, snaží rozbíjet mrtvolám hlavy, a když se jim dostane do ruky konečně něco účinnějšího, tak s tím zacházejí jako opice s gumovou kačenkou. Potom usilují o záchranu svých nejbližších, což jim jde stejně dobře, jako Pohlreichovi mluvit slušně. Takže celkem p***l, bavil jsem se. ()

B_Dup

Vyvražďovačka nemrtvých s dávkou anglického humoru. Komedie i horor dohromady celkem slušně fungující s vtipnými scénkami a hláškami. Není jich ale příliš mnoho a kupříkladu napětí jsem postrádal úplně. Čtvrtou hvězdu nedávám jen kvůli závěrečnému příjezdu SWAT jednotky. ()

Brano

Paródia na zombie filmy, ktorá sa vôbec nepodarila. Až príliš je tu citeľný ten ich suchý britský humor. Párkrát som sa pousmial, ale po väčšinu filmu skôr nudil. Herecké obsadenie sa mi takisto veľmi nepáčilo. Až na Pegga to bol čistý priemer. ()

subic

Zombie filmy mě opravdu neberou, když to pominu, tohle je nejlepší zombie film, co jsem kdy viděl. Je to zřejmě poprvé, co se na plátně objeví spolu Simon Pegg a Nick Frost. Simon Pegg po řadě TV serilálů ve své v podstatě první velké filmové roli. Jako britská komedie je to fajn a jako zombíkárna taky, není už to taková pecka jako při první shlédnutí, ale i tak slušné. 70% ()

kubilov

První pořádný film Edgara Wrighta dal vzniknout jednomu z nejikoničtějších zombie filmů vůbec, zvláště pak v sekci s přidaným názvem: "komediální". Dvojice (trojice) Simon Pegg - Edgar Wright (- Nick Frost) ukazuje svou sehranost, která bude zřejmě pramenit z přírody, jelikož tak nějak neměli moc možnost kdy se takto perfektně doplňovat, z čehož pak nakonec vyleze velice nadprůměrný film se skvělými režisérsko-střihačskými vychytávkami, spoustou zábavy a pseudohororové zábavy. Navíc se skvělým zakončením, což tak úplně obvyklé nebývá. ()

mrclTV

V môj neprospech (a hlavne v neprospech filmu) sa prvý poriadny záchvat smiechu dostavil až takmer po polhodine, keď si Shaun pri rannom nákupe ani neuvedomí, že nastala zombie apokalypsa. Samozrejme, že aj predtým sa nájdu vtipné scénky, ale je ich pomenej. Až potom sa rozbieha skutočný masaker (nielen vtipov) :D. Dostaneme zopár litrov krvi, niekoľko akože dojemných a smutných momentov a zopár myšlienok na zamyslenie. Ale nebojte sa, nič náročné to nebude! Nesmiem zabudnúť hlavne na hromadu vtipných hlodov, príde nielen na čierny humor. Tip filmu, ktorý vám vyčarí úsmev po neúspešnom dni v prači, či v škole, jednoducho v tom skutočnom svete, kde sme sami niekedy trochu bezduchými zombíkmi...Škoda toho začiatku a pomalého rozbehu. Cornetto! ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)