Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Hookins86

Hodně velká slabota a asi tomuhle rádoby humoru nikdy rozumět nebudu. V té době, pro mě ještě neznámý Simon Pegg, zahrál film, kterej zahraje vožralej houmles u popelnice a vo jeho parťákovi ani nemluvím... ()

Pjotrik

Anglický humor je skvělá věc, ale když se nedaří na sto procent, tak se blíží průser. Soumrak mrtvých má obrovskou kadenci "humorných scén" z nichž je tak deset procent opravdu "echt vtipných" - třeba když Shaun a Ed potkají první zombie na zahradě - to jsem šel do kolen...nebo třikrát upgradovaný plán na záchranu matky, Liz a trojité zabíjení otčíma:)) (mimochodem Bill Nighy má charisma, které zde jaksi nemohl využít, škoda). Po dobývání se do hodpody už jsem se začal celkem nudit, takže jsem udělal jedno velké FFWD a zjistil, že Ed žije-nežije v kůlně a hraje tam videohry. 65% ()

Fenri

Na tento film mě nalákala Jednotka přiliš rychlého nasazení. Stejný režisér a stejné hlavní obsazení mi dávalo naději v pořádnou porci anglického humoru, v kombinaci s Dylanem Moranem o to víc. Co jsem očekával, to jsem dostal - i když Jednotka byla lepší (už jenom kvůli překvapivému zvratu, který v tomto filmu chybí) - a tak nemůžu říct nic víc, než spokojenost. Pokud ale nejste fanoušek anglicky suchých vyvražďováren, nemá vám tento film co nabídnout. ()

freEDelL

Britsky humor mam opravdu rad, ale po shlednuti tohoto filmu musim rict, ze pokud bych se na nej nepodival, o nic bych neprisel, ba naopak, mohl bych vyuzit cas straveny sledovanim nejakou lepsi a smysluplnejsi cinosti. Vzhledem k hodnoceni filmu ale musim dodat, proti gustu, zadny disputat. ()

Delfador

Anglická zombie komedie,po určité stránce i lepší než Zombieland. Bude to nejspíš tím,že nemám rád rychlá zombie. Tady chodí pěkně pomalu. Navíc si tato komedie dokáže dělat legraci za jakékoliv situace a pořád je to vtipné. U některých,většinou amerických,parodií nebo komedií,jsou některé absurdní vtipy tak hloupé,že radši vypnu televizi a koukám se do zdi. Tady ale tvůrci ví kde je hranice. Přidejte si k tomu skvělou dvojici Pegg a Frost,kteří mě rozesmáli i v Jednotce příliš rychlého nasazení, a mám tu svoji nejoblíbenější zombie komedii. ()

superzurda

Jak chlapci pomalu na začátku zabíjeli zombies, tedy ty, jsem si říkal to jsou fakt tatarky. Taky že jo. Nicméně komedie je to vtipná, zábavná a hlášková. ()

knight7

Zombií parodie na úsvit mrtvých. Britský humor mám moc rád zejména jejich sitcomy a tady v tom to filmu se perfektně projevuje není jim přeplácaný. A hlavní představitelé Simon Pegg a Nick Frost jejich filmové počínání mám strašně rád a proto jsem se s chutí na ten to film podíval a nezklamali mě. Oba představitelé byli skvělý. Zombí taktéž na ten to film Vám můžu vřele doporučit k sobotní večerní pohodičce s přáteli a pivku. Samozřejmě jen ti kdo mají rádi ten to styl humoru. Hodnotil jsem to 4 hvězdami. Skvěle jsem se pobavil doufám, že i vy při shlédnutí se dobře pobavíte. ()

RomanBond007

Nečakajte paródiu na film ,,úsvit mrtvych (2004)´´ , aj keď niektoré prvky (postavy) trochu kopíruje. Ked my o tomto filme hovorili kamoši, mal som chuť si ho pozrieť tiež, a neľutoval som. Komédia, pri ktorej sa aj mrzutý človek aspoň trochu pousmeje. Najlepšie scénky tie s tým plánom ako zachrániť matku, stretnutie s druhou skupinkou a pozdravenie z kúpeľne :D. Odporúčam si pozrieť túto komédie, síce Anglickým štýlom, ale vynikajúco.95%!!! ()

R.I.S.A

Ale jo asi bych taky takou situaci řešil jedině z hospody :) Film neurazí ani nějak extra nenadchne... koukat se na to nechá nečekejte že budete srát smíchy, jen začátek je docela dobrej jak tahne do práce po vopici a ani nepozná že kolem něj sou zombízmrdi jak jí ještě má :D ()

PeteBuck

Čakal som od toho viac. Nebolo to zlé, taká oddychovka. Myslím, že Simon Pegg sa mal s tým námetom pohrať trochu viac. Kopa, typicky britských, hlášok, ale pri konci už tam bolo nelogickostí až príliš a vtipov málo. A keď hádzali tie platne po tom zombíkovi. Pink Floyd? Nie, tú nechaj. Dire Straits? Hoď to po ňom! To ma zarazilo. Aby si Škót nevážil Marka Knopflera? UFFF. Všimli ste si tam neskutočný prťavý štek Martina Freemana? ()

Timina

Bláznivá hororová komedie o zombie plná parádních hlášek Simona Pegga a Edgara Wrighta. Kdo má rád britský humor, tak si přijde na své. Nehledejte v tom žádný závratný děj ani myšlenku. Jedná se spíše o pohodový snímek k zasmání. Samozřejmě zde nesmí chybět filmový parťák Simona Pegga Nick Frost. Tato dvojice vraždí zombie fakt originálním způsobem. ()

melfea

Kombinace zombie a suchého britského humoru je skvělá, hodně jsem se u filmu pobavila :-) mě se prostě moc líbí i když už jsem ho viděla opakovaně :-) ()

HolyKeeper

Soumrak mrtvých je zombie komedie v tom nejklasičtějším možném stylu alá Zombieland. Téměř ve všem svého zmiňovaného konkurenta převyšuje. První půlka vypráví o partnerském rozpadajícím se vztahu, druhá část už je klasická vyvražďovačka na všemožné způsoby. Nechybí anglický humor, krev, spousty zombíků, ani zajímavé, typově odlišné postavy v čele s mým oblíbeným Simonem Peggem v hlavní roli. Vyborná komedie, kterou nelze brát moc vážně. Na asi hodinku a půl příjemné zábavy určitě doporučuju. ()

Tomko87

Prvý a najlepší diel s kornetovéj trilógie. (V každom dieli sa vyskytne tématické korneto) Perfektný anglický humor, uprostred toho zombie a jediné možné miesto pre prežitie !. Pegg a Frost sa hádam pre tieto role narodili. Film nenechá diváka vydýchnuť Pamätná scéna strieda druhú. Z najlepších vyberám Pegg idúci po bujarej noci do obchodu, pri šom si nevšíma okolie. Queen a zombie fight , a prepínanie televízoru. Proste pre mňa legendárny film. ()

PatrikP4

Pegg a Frost vytvořily super dvojku! Dost jsem se nasmál. Hodně mě rozsekala scéna kde se učí podle Dianny zombíky a nebo začátek jak jde do obchodu. ()

toso7777

Tak jak Paldiny napisal :) velmi dobra pocta Romerovi ale zabavnejsim stylom natocena. Typicky anglicky humor, zombie a Simon Pegg :) ()

Velislav

Trojica Pegg, Frost a Wright, zombie a britský humor sú hlavné ingrediencie Shaun of the Dead. Príbeh je jednoduchý, ale oň ani nejde. Primárne ide o komediálny talent zúčastnených, predovšetkým zohratej dvojice Simon Pegg & Nick Frost, na ktorej to stojí a padá. Komu tiež vyhovuje rýchly strih a réžia Wrighta, nemôže sa sklamať. Jeden z filmov, na ktorého gagy a hlášky si často spomeniem, nielen, keď idem k Winchestrovi. 10/10 ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)