Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

10/10

V každem případě zajímavá myšlenka. Začátek mi přišel skoro jako vetšina beeečkovejch hororů který poslední dobou lezou ven,ale díííky bohu se to otočilo k lepšímu a přišla slušna porce hutnyý atmosfery a napětí. takze 85% ()

Igwar

"Ruiny" su urcite netradicne a originalne. V tej pyramide by som cakal cokolvek, len nie vzdialenu pribuznu Adely, ktora na rozdiel od svojej ceskej setrenice nie len ze vecerala, ale do sytosti si uzila celodenne menu z masitych casti tiel hlavnych hrdinov. Hustu atmosferu filmu do znacnej miery vytvaraju najma obcas az nechutne naturalisticke lekarske zakroky nedostudovaneho medika, ktori je sucastou skupiny. Dojem vsak dost kazil miestami az kriklavo nelogicky a samoucelny scenar (teraz nasleduje kopka spoilerov, preto dalej odporucam citat len tym, ktori uz film videli). Otaznikov som objavil veru dost. Pocnuc tym, preco domorodi mayovia niekoho bez milosti zastretlia (vratane vlastnych) a niekoho "len" vyzenu na vrchol pyramidy, az po to ako naivne sa nasa 4ka spolieha na neistu moznost zachrany a vobec neuvazuje nad tym, ze zachrancovia skoncia pri obklucenej pyramide rovnako alebo aj horsie ako oni sami. Mimochodom pyramida ma styri strany, oni mali lano a tym moznost zostupit z nej nielen klasicky po schodoch, taktiez mali ohen a moznost proti zlej burine ako tak bojovat, co nikoho zo stvorice do poslednej chvile nenapadlo a len pasivne trpeli vycinanie mlsnej flory.... A najdu sa mnohe dalsie scenaristicke "zakopnutia" , ktore by som tu mohol vymenovavat. ()

smalda

Jsou mladí,krásní,užívají si na příjemném místě a pak náhle přijde prudká změna. Že to není nic nového,že už jste filmů s podobným námětem viděli mnoho?Ano máte naprostou pravdu. ()

smazilek

Film se mi líbil, pořád jsem čekala kde bude ten záporák - roztomilou kytičku jsem nečekala :-o)))))) U scénách s amputací jsem se musela párkrát odvrátit od obrazovky :-o)))) Jo - bylo to dobrý. ()

Pattrick

Začnu tím nejlepším a to jsou postavy, takhle sugestivní a konečně přemýšlející postavy horor potřeboval. Žádné stupidní běhání, prostě přemýšlení, jak se z toho dostat. Krvavější verze je správně našlapaná ale stejně to stojí na takovém mystičnu a doufáte, že se povede co se povést má. Ze začátku jsem si myslel, že půjde o podobný snímek Pád do tmy, ale tady je to pěkně za světla :) Já jsem spokojenej hlavně s tou atmosférou, kdy jsem se opravdu chvilkama bál, což se mi moc nestává. :) Takže ušlo to na lepší 4* ()

michalek.k

Velmi zábavná věc na večerní televizní pokoukání. 3,5 *. Jeden z mála slušných horrorů první dekády 21. století. Jednoduché, napínavé, krvavé a krátké. Doporučuji. ()

BigLoser

Klasický rozjezd, jako v každém druhém teen hororu, kupodivu to nedopadlo tak zle, jak jsem očekával, i když naše milovaná TV Nova do 90 minutového filmu nacpala asi šestkrát reklamu, takže atmosféra, která je velmi depresivní a hodnotím jí jako hlavni plus filmu, se rozplynula v množství reklam, které bylo neúnosné. Jinak ve filmu je spousta klasických klišé. Kopie Cabin Feaveru. 3* ()

Yaan2

°°Dobrých hororů je málo a navíc horory moc nemusím. Tento patří k těm lepším. Navíc Mayové a popínavá rostlina. ()

kefinkamed odpad!

Toto je jeden z tych filmov, ktore po zhliadnuti okamzite spadaju do kategorie: NEVER AGAIN!!! Nelogicka zlatanina, pri ktorej som sa v prvej polovici vobec nebala a v druhej uz len smiala. Film bez stipky originality ci dynamiky. Ak sa aj dokazem preniest cez napad masozravych parazitickych rastlin a brat ho ako sci-fi, musim povedat, ze ani fakty a cinnosti z realneho sveta (napr. lekarske pokusy jednej z postav) nemali zmysel a ani patricne prevedenie. Totalna strata casu! ()

fire.wall

Jako horor bych ho moc nehodnotil (spíš thriller), ale jinak byl film pěkně zpracovaný. Líbilo se mi, že nebyli hluboko v pralese, kde úplně obklopeni touto masožravkou nemají žádnou naději na přežití, ale jenom na mayské pyramidě , kde je hlídají vojáci aby nemohli rozšířit území květiny. To, že je po pár stovkách metrů svoboda, a oni to ví, dává ten dojem hrůzy a děsu. Po skončení tohoto filmu jsem si říkal: "Proč je nepustili alespoň do nějaké karantény?" No všechny země nejsou vyvinuté. ()

klaba odpad!

Navím proč, ale na tom filmu mi nepřišlo zajímavé snad vůbec nic. Herecké výkony nebyly nejhorší,a le to je snad jediný klad filmu. Ultra céčkové zpracování a vyvedení blbého nápadu nudilo, nudilo a nudilo. ()

MagicMan

U tohoto filmu jsem dlouho váhal, jestli ho skouknout nebo ne a ještě, že jsem ho nezazdil. Vcelku povedený horor v dnešní době kdy už horor takřka nepřekvapí svou dějovou linií. I přesto, že tomuto snímku chyběly lekací scény, nahradí to bravurně nápad, brutalita a neméně napětí. Když přimhouřím i nějaké to očko, nezaznamenáte ve filmu nelogičnost postav. Tím pádem se vyhnete takovým situacím, kdy kritizujete z pohodlí gauče, kam to zase leze, či co to proboha zase dělá :))). Film má spád a až do konce se snažíte s hrdiny soucítit. Prostě povedený kousek. ()

L.u.x

Kniha bola naozaj skvelá, film už natoľko nie. Vždy si opakujem keď si idem niečo pozrieť po prečítani knižnej predlohy, že je to len číri námet, a nemusí sa 100% opierať o knihu. V konečnom dôsledku to však nebolo až také neprekusnutiahodné. ()

Morrigen

Taková trošku klasika, i když s celkem originálními prvky. To ale bohužel nestačí na to, abych dala líp než za tři. U filmu mi trošku vadil střih, hlavně ze začátku, final girl vadila už docela dost. Víc bych si ten závěr užila ve stylu totálního paradoxu, kdy všichni čekají na pomoc, která se dostaví až po jejich skonu. Ale budiž. Kytičky zvonilky pobavily. ()