Třetí patro (TV seriál)

Komedie / Drama

Československo, 1985, 6x65 min

Karel Smyczek

Zdeněk John

Lukáš Vaculík, František Husák, Miroslav Zounar, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Jan Potměšil, František Němec, Markéta Fišerová, Blanka Bohdanová, Josef Somr, Evelyna Steimarová, Michal Dlouhý, Jan Antonín Duchoslav, Jiřina Jelenská, Oldřich Vlach, Alice Chrtková, Daniel Landa, Andrea Sedláčková, Jaromíra Mílová, Viktor Král, Vladimír Hrabánek, Igor Chaun, Kateřina Pindejová, Dana Hlaváčová, Marcela Martínková, Lucie Juřičková, Bohumil Vávra, Jaroslav Matějka, Vilém Besser, Ljuba Krbová, Rostislav Kuba, David Novotný, Jiří Hálek, Petr Skarke, Jana Vaňková, Gabriela Wilhelmová, Martin Hron, Radan Rusev, Růžena Rudnická, Bronislav Poloczek, Jitka Zelenohorská, Jana Hermachová, Adolf Kohuth, Boris Halmi, Stanislav Hájek, Nelly Gaierová, Daniel Šedivák, Petr Bosák, Dana Batulková, Václav Helšus, Renáta Hudrlíková, Michaela Kuklová, Josef Vokračka, Zbyněk Honzík, Oldřich Navrátil, Jan Fiala, Josef Vondráček, Milada Ježková, Erna Červená, Milan Riehs, Vladimír Kudla, Pavlína Mourková, Pavel Havránek, Karel Šťovíček, Jiří Zavřel, Filip Renč, Lucie Bártová-Zedníčková, Valentina Thielová, Kateřina Lírová, Zuzana Schmidová, Miloslav Štibich, Bohumil Koška, Karel Smyczek, Vlastimil Hašek, Jana Kulendová, Miroslava Vydrová, Zdeněk Dušek, Josef A. Stehlík, Milan Vágner, Iva Hüttnerová, Bořík Procházka, Jana Synková, Marek Tomažič, Petr Šimák, Pavel Skalický, Josef Horáček, Zdeněk Patočka, Michal David, Jan Horáček
  • woody

"Jako soudruhu mistře jako tohle ne.Tohle jsme si soudruhu nedomluvili!" A tolik pěkných seriálů hnije v útrobách Kavčich hor...(12.3.2006)

Kdyby seriál o problémové učnovské mládeži nebyl místy až tak utahaný, dalo by se psát ještě ve větších pozitivech. Smyczek zvládl autenticky zachytit prostředí vhodným výběrem herců, a z některých udělal hvězdy tehdejší doby na hodně dlouho, než se za nimi zavřely (filmové) dveře. Většina diváků si asi ze seriálu nejvíce vybaví Mikyho Kadlece a přesto, že jde o velmi rozporuplnou postavu, scény s ním byly ve velké oblibě. Seriál, kterým se ani dneska nic nezkazí, když si ho znovu připomenete. 60%(14.2.2012)

Příběhy jsou velmi solidně napsané, postavy také - žádná postava není jednoznačný klaďas nebo záporák. Seriál samozřejmě nejvíce láká krasavcem Vaculíkem, holky z něho bývaly tehdy zcela odvařené. Akorát to prostředí učňáku dnes lidem asi moc neřekne, a nejspíše ani ty problémy s dojížděním z vesnice u Prahy do Prahy, jež jsou dnes tak nějak pasé.(29.10.2014)

Téma učňovského školství není úplně můj šálek čaje, ale jinak to není až tak špatný seriál o mládeži osmdesátých let, který naštěstí dostal do ruky Smyczek. Vaculík i ostatní (tehdy) mladí herci jsou tu docela uvěřitelní.(24.11.2007)

Na svou dobu velmi dobrý seriál z prostředí učiliště. Na dnešní poměry mu chybí větší napětí a akce, dnes by byl vztah Jana Potměšila s Ljubou Krbovou taky asi zobrazen barvitěji, ale to se nedá nic dělat. Občas se mihnou velice stupidní (dobové) hlášky jako "květiny na intru jsou odrazem vaší svazácké aktivity" nebo když šestnáctiletá učnice říká mistrovi "nelíbí se mi jak naše mládež posedává po hospodách" atd. Ale dívat se na to nechá.(15.12.2007)