Třetí patro (TV seriál)

Komedie / Drama

Československo, 1985, 6x65 min

Karel Smyczek

Zdeněk John

Lukáš Vaculík, František Husák, Miroslav Zounar, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Jan Potměšil, František Němec, Markéta Fišerová, Blanka Bohdanová, Josef Somr, Evelyna Steimarová, Michal Dlouhý, Jan Antonín Duchoslav, Jiřina Jelenská, Oldřich Vlach, Alice Chrtková, Daniel Landa, Andrea Sedláčková, Jaromíra Mílová, Viktor Král, Vladimír Hrabánek, Igor Chaun, Kateřina Pindejová, Dana Hlaváčová, Marcela Martínková, Lucie Juřičková, Bohumil Vávra, Jaroslav Matějka, Vilém Besser, Ljuba Krbová, Rostislav Kuba, David Novotný, Jiří Hálek, Petr Skarke, Jana Vaňková, Gabriela Wilhelmová, Martin Hron, Radan Rusev, Růžena Rudnická, Bronislav Poloczek, Jitka Zelenohorská, Jana Hermachová, Adolf Kohuth, Boris Halmi, Stanislav Hájek, Nelly Gaierová, Daniel Šedivák, Petr Bosák, Dana Batulková, Václav Helšus, Renáta Hudrlíková, Michaela Kuklová, Josef Vokračka, Zbyněk Honzík, Oldřich Navrátil, Jan Fiala, Josef Vondráček, Milada Ježková, Erna Červená, Milan Riehs, Vladimír Kudla, Pavlína Mourková, Pavel Havránek, Karel Šťovíček, Jiří Zavřel, Filip Renč, Lucie Bártová-Zedníčková, Valentina Thielová, Kateřina Lírová, Zuzana Schmidová, Miloslav Štibich, Bohumil Koška, Karel Smyczek, Vlastimil Hašek, Jana Kulendová, Miroslava Vydrová, Zdeněk Dušek, Josef A. Stehlík, Milan Vágner, Iva Hüttnerová, Bořík Procházka, Jana Synková, Marek Tomažič, Petr Šimák, Pavel Skalický, Josef Horáček, Zdeněk Patočka, Michal David, Jan Horáček
  • woody

"Jako soudruhu mistře jako tohle ne.Tohle jsme si soudruhu nedomluvili!" A tolik pěkných seriálů hnije v útrobách Kavčich hor...(12.3.2006)

Tenhle seriál z osmdesátých let lehce evokuje vzpomínky na Sněženky a machry. Možná je to díky osazenstvu učňáku, kde ti největší grálové jsou zase Duchoslav se Suchánkem. Vaculík tu naštěstí nedělá taxikáře v mokasínách a s Italem Tofife neprolézá pražské bary. Celkem se mi tu jeho herectví líbilo i jeho filmový vztah s Markétou Fišerovou na chmelu. Každá z postav učňů má docela promyšlený příběh a seriál je i po letech koukatelný i když punc doby si soudruzi nese. * * *(9.1.2013)

Ano pane soudruhu, paní soudružko...lehce ovlivnitelní občané naší země často součástí veškerého zrádcovství apod. Nechat na sebe dupnout snad ze všech stran jenom proto, že neumíme pořádně bojovat za svou zemi. Nechápejte mě špatně nechci moralizovat. Pouze se po delší době rozčiluji jak to tehdy bylo. Já jsem narozena už za ČR a nemohla jsem tak ovlivnit tehdejší dobu ani kdybych chtěla. Tak bychom alespoň mohli dělat všechno proto, aby se to neopakovalo což mě zase přivádí na myšlenku, že máme oranžovou (oranžová strana mi přijde spíše variace na červenou) a červenou republiku :-(. Tento seriál je dobrý tak hlavně proto, aby si člověk připomněl jak to být NEMÁ a také proto, že někteří velcí herci zde zažili tzv. comeback.(5.1.2013)

• consuela1

Dnes bych se na tento seriál podívala hlavně z nostalgie...Závažnější nedostatky postrádá, avšak bohužel postrádá rovněž cosi, co by diváka přinutilo týden co týden nedočkavě vyhlížet pokračování. Jednotlivé postavy nejsou bez zajímavosti- jejich osudy se nezřídka vyvíjí zajímavě a bez obvyklých klišé. Na dobu vzniku je seriál i odvážně otevřenou výpovědí o mládeži. A zejména mladí herci (Langmajer, Potměšil...) dávali tušit svou velkou hereckou budoucnost...(22.6.2010)

Seriál jsem si vychutnal až nyní. Z nostalgie, ale taky proto, že je v něm odraz doby, což dnešním seriálům, či těm z 90. let nějak tak schází. Tím důvodem proč tomu tak je, že seriály před rokem 89. jsou jako by lepší, tak je hlavně vidina lepšího se člověka, společnosti, ačkoli se často probírají dneska zcela běžné životní situace. Tenhle seriál je o mistrovi odborného výcviku, báječných ženských (které ale reálné nejsou), a běžných záležitostech jako že mladý kluk žije u starší ženy, šikovný synek nemá rád svou matku, protože se v rodině necítí dobře anebo jak neúspěšný gymnazista šikanuje na internátě slabší kluky.(7.8.2010)