poster

Třetí patro (TV seriál)

Komedie / Drama

Československo, 1985, 6x65 min

Režie:

Karel Smyczek

Hudba:

Zdeněk John

Hrají:

Lukáš Vaculík, František Husák, Miroslav Zounar, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Jan Potměšil, František Němec, Markéta Fišerová, Blanka Bohdanová, Josef Somr, Evelyna Steimarová, Michal Dlouhý, Jan Antonín Duchoslav, Jiřina Jelenská, Oldřich Vlach, Alice Chrtková, Daniel Landa, Andrea Sedláčková, Jaromíra Mílová, Viktor Král, Vladimír Hrabánek, Igor Chaun, Kateřina Pindejová, Dana Hlaváčová, Marcela Martínková, Lucie Juřičková, Bohumil Vávra, Jaroslav Matějka, Vilém Besser, Ljuba Krbová, Rostislav Kuba, David Novotný, Jiří Hálek, Petr Skarke, Jana Vaňková, Gabriela Wilhelmová, Martin Hron, Radan Rusev, Růžena Rudnická, Bronislav Poloczek, Jitka Zelenohorská, Jana Hermachová, Adolf Kohuth, Boris Halmi, Stanislav Hájek, Nelly Gaierová, Daniel Šedivák, Petr Bosák, Dana Batulková, Václav Helšus, Renáta Hudrlíková, Michaela Kuklová, Josef Vokračka, Zbyněk Honzík, Oldřich Navrátil, Jan Fiala, Josef Vondráček, Milada Ježková, Erna Červená, Milan Riehs, Vladimír Kudla, Pavlína Mourková, Pavel Havránek, Karel Šťovíček, Jiří Zavřel, Filip Renč, Lucie Bártová-Zedníčková, Valentina Thielová, Kateřina Lírová, Zuzana Schmidová, Miloslav Štibich, Bohumil Koška, Karel Smyczek, Vlastimil Hašek, Jana Kulendová, Miroslava Vydrová, Zdeněk Dušek, Josef A. Stehlík, Milan Vágner, Iva Hüttnerová, Bořík Procházka, Jana Synková, Marek Tomažič, Petr Šimák, Pavel Skalický, Josef Horáček, Zdeněk Patočka, Michal David, Jan Horáček
(další profese)
 • Ivoshek
  ***

  Téma učňovského školství není úplně můj šálek čaje, ale jinak to není až tak špatný seriál o mládeži osmdesátých let, který naštěstí dostal do ruky Smyczek. Vaculík i ostatní (tehdy) mladí herci jsou tu docela uvěřitelní.(24.11.2007)

 • Big Bear
  ***

  Tenhle seriál z osmdesátých let lehce evokuje vzpomínky na Sněženky a machry. Možná je to díky osazenstvu učňáku, kde ti největší grálové jsou zase Duchoslav se Suchánkem. Vaculík tu naštěstí nedělá taxikáře v mokasínách a s Italem Tofife neprolézá pražské bary. Celkem se mi tu jeho herectví líbilo i jeho filmový vztah s Markétou Fišerovou na chmelu. Každá z postav učňů má docela promyšlený příběh a seriál je i po letech koukatelný i když punc doby si soudruzi nese. * * *(9.1.2013)

 • raroh
  *

  Na učňáku jsem měl tu příležitost učit tři měsíce, sice až v roce 2006, nicméně tento takto zde strávený čas bych doporučoval jako minimální každému, kdo by chtěl o tomto prostředí cokoliv relevantního sdělovat (nejen o mládeži, ale jejich pedagozích a i vedení školy, mně to stačilo natolik, abych se sakra snažil už se tam nikdy nedostat, třebaže si vážím každého řemeslníka a dělníka, který umí svou práci). Třetí patro je jen představou o tom, jaké to tam asi může být.(23.12.2012)

 • Ištván87
  **

  Zpočátku to vypadalo docela zajímavě. Nakonec to byl mix My všichni školou povinní a Chlapci a Clapy, a to pro socialistické puberťáky. Kterým se to ovšem asi taky moc nelíbilo.(17.3.2009)

 • woody
  **

  "Jako soudruhu mistře jako tohle ne.Tohle jsme si soudruhu nedomluvili!" A tolik pěkných seriálů hnije v útrobách Kavčich hor...(12.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace