Xatrix

Aronofsky po svem debutu Pi ukazal, ze zvlada mnohem vic. To, co reziser dokazal vtesnat do snimku je az neuveritelne a valna vetsina reziseru nedokaze za cely svuj zivot stvorit tolik uchvatnych zaberu a napadu jako Aronofsky za pouhych 100 minut. Jedinou vadou na krase je tak mozna ponekud chabsi scenar, ale to je skutecne jedina vytka. Herecke obsazeni ze sebe vydalo maximu a hlavni motiv Cliva Mansela se Vam zaryje do pameti na pekne dlouho stejne tak jako posledni 3 minutova kolaz. Ne proto az trestuhodne, ze tenhle snimake nejde sehnat na DVD. Neexistuje lepsi film o drogach - mrazivy, efektni, depresivni.10/10 ()

Lipi21

95% REŽIE / Darren Aronofsky: ***** KAMERA / Matthew Libatique: ***** SCÉNÁŘ / Hubert Selby Jr, Darren Aronofsky: ***** HERCI: ***** HUDBA / Clint Mansell: ****** (povyšuje film o úroveň výš) ()

filmer

Tento film nas uci jednu velice dulezitou vec - NIC SE NESMI PREHANET! Ukazuje, ze by jsme nemeli byt na neco extra upjati a vsechno delali s mirou a rozumem. Samozrejme, jak mnozi uz napsali, perfektni z filmove stranky. ()

GIK

Já jí říkám neber ty prášky na spaní, NEBER TY PRÁŠKY NA SPANÍ, nebo se z toho zblázníš. A je to marný, je to marný, je to marný. Perfektní výkon Ellen Burstyn. Naproti tomu Jared Leto se mi moc nezdál. ()

piotro

Deprimujúcejší film som ešte nevidel. Najdesivejšie ukazuje kam až drogy môžu zaviesť. Kto chce skúsiť drogu, tak určite na ňu dlhý čas po zhliadnutí tohto filmu nepomyslí. Škoda, že je miestami moc drsný na to aby ho premietali v školách. Requiem je síce neuveriťeľne výbormý v atmosfére a v hereckých výkonoch ale v ostatnom zaostáva. ()

Smidak

Pokud bych měl vybrat ten nejdepresivnější film, jaký jsem kdy viděl, mám jasného vítěze - Requiem for a Dream. DA mě tímto snímkem naprosto odzbrojil - stylem, jakým je vše natočeno, hudbou, která dokonale podtrhuje povahu filmu, úžasnými hereckými výkony (především od Marlona Wayanse bych po shlédnutí Scary Movie něco takového opravdu nečekal) a tím neskutečným koncem, který mě strašil ještě po zbytek dne. Vidím v tom tak trošku masochismus pouštět si tento film více než jednou, ale nemůžu si pomoct - miluju ho a nesnášim zároveň. 100%. ()

fog

Requiem patri mezi moje NEJ! Opravdu vynikajici dilo! Pro me do te doby temer neznami herci predvadeji famozni vykony a to, co vam film v behem hodiny a 3/4 naserviruje, nenecha nikoho klidnym. A pritom se dej rozjizdi tak zlehka a atmosfera prvni pulhodinku neni nijak divoka, prijde vam, ze to bude dalsi filmek o drogach s konecnym moralnim ponaucenim. Ono to vlasnte i neco takoveho nabidne, ale rozhodne ne vsednim zpusobem. nejlepsi na celym filmu je pak posledni ctvrthodinka, kdy film briliantne graduje a zaradi se tak mezi tech nekolik malo,kt. me "zarazily" do kresla! ()

maZSlicko

Film me lezel uz dlouho v pc,ale porad sem na nej nemel chut,kdyz k pritelkyni prijela na vymenej pobyt slecna z francie,snazil sem se sni bavit o filmech,prave ona mi rekla o jejim nejoblibenejsim filmu..Rekviem za sen.. ano chapu ze uz 16 letej solen z francie se film libil,po dnesnim shlednuti,sem si na nej udelal svoje misto v hlave..zajimave propleteni vsech hercu,dokonala surovost sveta..v tomhle pripadu se jedna o drogy,samotu,stari,televizni porady xD,a vztahy mezi mladymi lidmi..ano tohle vsechno nas obklopuje,a proto me to asi tolik zaujalo..jinak velmi super hudba..pro me jedno z nejlepsich dramat..tak Solen "merci za tvoje doporuceni :) ()

Liduskaa

Darren Aronofsky chtěl tímto filmem říct, že vše okolo nás se může stát drogou ne jen heroin a kdo si myslel, že šlo především o něj je na velkém omylu...Kolik je jen nás fanatiků na čsfd závislých na filmu?:) ()

Barak

Aronofsky si na začátku své kariéry postavil laťku ohromně vysoko a jestli Rekviem za sen překoná, stane se mistrem nad mistry, protože takhle brilantní film se jen tak někomu nepovede. Vůbec nevím, kde začít velebit.. herecké výkony, režie, střih, kamera, zrychlené záběry, "špinavý" obraz, brutálně depresivní atmosféra, která v závěru v kombinaci s excelentním hudebním doprovodem způsobí devastující útok na divákovu mysl. Rozhodně nejlepší a nejpovedenější film z prostředí drog. Darren Aronofsky a Clint Mansell by zasloužili nejvyšší ocenění.. geniální! ()

Knight12

Z počátku jsem se divil čím je ten film tak zajímavý, že je tak vysoce ohodnocen uživateli, ale s každou dlaší minutou stupňovitost, spádovitost a dramatyčnost děje stoupala až jsem nakonec zůstal sedět v křesle strnulý a bez dechu jem mlčky s vyvalenýma očima přihlížel titulkům. ()

mi-ib

Sice se film první hodinu jen tak pomalu rozjíždí, avšak rozjíždí se k závěrečné zběsilé jízdě, která mě opravdu dostala. Působivé filmové efekty, které mi zpočátku celkem vadily, mě ale v poslední půl hodině dokonale vtáhly do děje a prožitků postav. Netradiční dílo, které asi nezkousne každý. ()

bolf!k

Prvních 30 minut je sranda. Dva kámoši se flákaj, sjížděj se a užívaj života. Druhých 30 minut to malinko stagnuje a nic moc se neděje. Ano, věci se začnou komplikovat a bezstarostný život hlavních hrdinů končí. Přesto ale člověk očekává, že vše nakonec dobře skončí. Posledních 30 minut ale člověka naprosto odbourává. Žádný happy end, jen krásný sen. 85% ()

Étienne

Aronofského adaptácia knihy Huberta Selbyho je síce rovnako geniálna ako kniha samotná, ale poňatá inak. Výsledok vyvoláva v divákovi audiovizuálnu psychózu - algokamera Mathewa Libatiqua i násilný tón Clinta Mansella a jeho Kronos Quartet doslova tlačia na vrchol emocionálnej extázy. Simultánnosť týchto dvoch prvkov podnecuje silný zážitok z diela. Pozor na prílišné vcítenie sa do obrazu deja - môže sa stať, že naozaj budete cítiť brúsku, zarezávajúcu sa do kosti... ()

Kaučuk03

Jsou filmy, které spíše ve vás chuť zaexperimentovat si vzbudí, např. Strach a hnus v Las Vegas:) Pak jsou tu ale filmy, při kterých si říkáte, že si nestřelíte ani za hovno. To je Requiem za sen. Taková dávka depresivních emocí, podtržených stresujícím střihem to je docela úlet. Na konci budete mít chuť se jít zakopat někam pod zem. Málokterý film tohle dokáže. ()

Biopler

Zničujúci film nakrútený veľkým talentom Darrenom. Prostý príbeh a prosté posolstvo je potrebné oživiť a vypovedať špeciálne a Darren by si mal veru svoje režisérske nápady patentovať. Je to génius. Herecké výkony sú omračujúce, hlavne ženy tentoraz predčili mužov. Burstyn je total perfect a kráska Connelly je v tesnom závese. Hudba sedí perfektne, s blížiacim sa záverom naberá na intenzite a po posledných depresívnych a zničujúcich scénach je potrebné dať si panáka, najlepšie domácej. ()

kamil0606

Ty vole !!! Čo k tomu dodať?Kruto a drsne realistické a zároveň priam geniálne spracované. Všetko od strihu, cez kameru, efekty až po herecké výkony bolo famózne, ale hudba bola BOŽSKÁ. Z každého záberu bolo cítiť obrovskú kvalitu, ohromnú silu a skutočné pocity... Jednoducho neuveriteľné ! Celý film bol dokonalý, ale koniec ma zarazil do sedačky ! Darren Aronofsky je génius... P.S. Jeden z mála filmov ktorý dokáže kvalitou konkurovať Kórejcom ()

Helmut02

Neuvěřitelná palba. Aronofsky sice svoje sdělení říká velmi prvoplánovitě v podstatě jednoduše, ale o to větší je to zážitek. Requiem za sen jsem viděl v rámci projektu 100. Vydal jsem se na Žižkov do kina Aero. Jakýkoliv snímek tam má naprosto úžasnou atmosféru, ale to jsem ještě netušil, co dokáže s obecenstvem Requiem za sen. Téměř plný sál. Vedlesedící, zřejmě veselé povahy, vtipkuje. Léto. Celkem poklidná atmosféra, lidé se občas zasmějí. Celkem idyla. Podzim. Začíná přituhovat. Ještě stále se občas ozve nějaký ten smích, ale s přibývající stopáží se postupně vytrácí a je jasné, že bezstarostné léto je pryč. Zima. Člověka jen mrazí. Snad to nejdrsnější, co jsem ve filmu mohl spatřit. Závěrečné titulky. Jaro není. A celý sál je naprosto zticha. Větší ticho jsem snad neslyšel. Vedlesedící již nevtipkuje. A já si musím dát pivo a vyjít na dvůr, kde se k zemi snášejí sněhové vločky, abych to mohl nějak vstřebat. ()

Dimo

Z letošního Projektu 100 (2009) jsem tento film očekával nejvíce. Věděl jsem, že dostanu hodně, ale to, co jsem dostal předčilo má veškerá očekávání a vyrostlo až do rozměrů, kdy mohu směle prohlásit, že jsem prožil jeden z nejintenzivnějších a nejuzemňujících zážitků, které jsem si kdy z kina odnesl. Velkolepá děsivost v režijně a herecky bezchybném filmu. Extra silné kafe pro diváky, kteří od filmu něco chtějí. Takže jak jsem již přednesl, viděno v kině v rámci Projektu 100 (2009) a komentář psán velmi začerstva. Majstrštyk. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen