Gardenboy

Čo k tomu dodať? Vo svojej triede je to diamant, perfektný strih, perfektný herci (obzvlášť Ellen Burstyn, ale aj Jennifer COnnely bola uzasna ku koncu), a príbeh bohužial a to je na tom najstrašnejšie - zo života. Výborný strih, hratky s filtrami, kamerou, zvukom, ... Daren Aronofski je od tohto momentu podľa mňa Pán Režisér a Clint Mansell Pán Skladateľ filmovej hudby minimálne tak dobrý ako Hans Zimmer ... Jednu hviezdičku do 5 u mňa film stráca kvôli slabšiemu rozbehu - 1/2 filmu za 3*, 2/2 filmu 5*, spolu vyratáne podčiarknuté, - 4*. ()

Trisstes

tak toto je jeden z mála filmov od ktorého som čakal veľa a dostal som ešte viac...ani neviem čo mám napísať aby som neopakoval po ostatných...proste skvost...bol som citovo zničený presne ako tu dakto písal ale taktiež som cítil neskutočnú radosť z toho čo všetko mám... ()

Sosak

Nádhernej film o drogách. Úžasně zahráno, bezvadně zrežírováno. Skvělá kamera a gradující příběh, o kterém se tvrdí, že je mega-depresivní. Možná trochu je, se mnou to ale zase tolik nehlo...každopádně se mnou filmy nikdy moc nehejbou :) Nicméně rozhodně jde o jeden z nejlepších filmů a pár scén si budete pouštět pořád dokola, zvvlášť ten konec je hustózní. A maximální hodnocení musí člověk dát už jenom za tu hudbu - ty smyčcový výstupy jsou snad nejlepší, co mohli vymyslet. Ta skladba byla použitá všude už hodněkát, ale sem pasuje jako ještě nikam (a možná byla originálně vytvořená i pro Requiem, ale kdo ví?) ()

Respex

Jednoduše geniální. Byl jsem hluboce zasažen a na tento film nikdy nezapomenu. Requiem za sen by se měl promítat na školách jako názorná ukázka naší společnosti. Je jen málo lepších filmů. Jestli vůbec nějaké. Za mě 5* ()

annickka

Dlouho, dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbala.. Už vím, proč tu věichni píšou, že je důležitý usedat k němu s dobrou náladou.. Poslední čtvrtinu filmu jsem prořvala a probulela, tak silný emoce ve mě už dlouho žádnej film nevyvolal. Takhle zdevastovaný životy jsem ve filmu neviděla snad ještě nikdy. Taky mám závislost, ne na prášky, ale na hudební motiv k Requiem, naprosto stěžejní doplněk celýho filmu. Uf, z tohodle se budu dlouho vzpamatovávat. ()

alanP

naše cena - 767,40 Speed 8 absolute stimulant Legální stimulant a aktivátor metabolismu pro novou dimenzi stimulace obsahující nejúčiinější podpůrné látky. - neurottransmitery (DMAE, GABA) - mozkové nutrienty (DLPA, ALC) a vybrané rostlinné extrakty s kaskádovým efektem - stupňujícím působením, které přetrvává až 8 hodin. Speed 8 je mozkový stimulant s komplexním působením ovlivňující neurovegetativní i psychosomatickou část regulačních pochodů v organismu. Při zátěži a především v případech mimořádných fyzických a psychických výkonů obsažené účinné látky způsobí akceleraci aktivity nervové soustavy(turboefekt) a zajistí setrvalou úroveň výkonu důležitých orgánů - srdce, svalstva a mozku.Působení účinných látek bylo ověřeno vědeckými studiemi. - účinně stimuluje fyzický a psychický výkon - dlouhodobě stimuluje mozkovou aktivitu s pozitivním dopadem na intelekt - výrazně podporuje schopnost koncentrace a potlačuje následnou únavu - snižuje intenzitu bolesti, omezuje úzkostné stavy, vyvolává euforii (dobrou náladu) - urychluje psychickou regeneraci po fyzické zátěži - obnovuje energetické zásoby stimulací přeměny tuků na energii - podporuje proces redukce nadváhy spolu s omezením pocitu hladu - podporuje sexuální aktivitu - podporuje kvalitu nervosvalové koordinace - omezuje riziko poklesu hladiny krevního cukru a doprovodného snížení krevního tlaku ()

SPDB

Ironie nihilismu, rozesměje i rozpláče. Člověk je slabý, člověk je silný a svůj osud si jen z části volí. ()

Perr

Skvělá režie a střih, fantastická hudba, která ještě víc přidává na depresi, vynikající herecké výkony (zejména Burstyn a Connelly) a hlavně totální deprese, filmu jde o vyvolání co největších emocí a to se mu u mě podařilo na 100%. ()

hlína

Ukrutný film o lidských závislostech z něhož vyzařuje drogová deprese v čisté podobě. Pokud si jej pustíte, ocitnete se chvílemi doslova uprostřed jednoho velkého absťáku. Neuvěřitelně skutečné, neuvěřitelně skvěle zahrané a mrazivě pravdivé. Spolu s Trainspottingem nejlepší film o drogách co byl kdy natočen, navíc RfD není jen o drogách jak je známe ale spíše o závislostech jako takových. A ta hudba... ta vám teda rozhodně nedá spát. ()

jda23

Osobne nijak špecialnych 90%, dôraz na originálnosť,strih, kameru a nepopulárny koniec, ktorému sa to však podarilo. Memento na hlavy slabších uvažujúcich a nepredvídateľne rýchle. Život s prehnanou konzumáciou psycho látok je návrat dopredu ku zvieratám do ťažkých čias bez samostatného rozumu pre veľa veľa ľudí v tomto svete a ja som rád, že som k ním nikdy nechodieval.Gj ()

Panacek

Mohl to být dobrej film, kdyby si Aronofsky nemyslel, že je potřeba to pojmout tak jakoby cool a art, že film o drogách nejde udělat "rovně". Z toho věčnýho poškubávání obrazu mi harašilo v bedně. ()

simplejack

"Nakonec to bude zas všechno hezký" a v tom je síla tohohle snímku. Requiem za sen prostě nemůže skončit dobře, už od prvních minut se modlíte aby to dobře dopadlo, ale ve skutečností tušíte, že je to marné. Requiem je jeden z mých nejoblíbenějších snímku má toho totiž tolik co nabídnout, Leto, Burstyn a Wayans hrají jak o život a v těhle rolých působí neskutečně věrohodně, ale co si zaslouží opravdu uznání je Darren Aronofsky, jeho styl se mi začíná velice líbit, nejdříve Pi v Lynchově duchu a teď tohle, vkládám do něj velké naděje. Jeho originální střih, zrychlené a zpomalené záběry, dělení obrazu nebo kamera připevněná před oblyčej tomuhle snímku jen přidávají na kvalitě. Hlavní je že to celé funguje, celý film úžasně nabírá na tempu bez žádných hluchých míst a ke konci je to tempo až zběsilé a člověk se kroutí v křesle a ví, že to dobře nedopadne a připravuje se na to, aspoň se o to snaží, protože na konec tohohle snímku se nelze připravit, čekal jsem hodně a dostal jsem facku nebo spíš pěstí, konec byl jeden z nejsilnějších filmových zážitků po kterém sem byl uplně vedle a do toho všeho hraje Lux Aeterna snad nejkrásnější filmová melodie jakou znám (přetahuje se s Adagio for strings z čety). Tenhle film opravdu v člověku něco zanechá...a na závěr nechapu co za lidi muže psát komentáře ve stylu :Super úžasný film, ale pokazil mi náladu tři hvězdičky...???..ja teda bez váhání 100%!! ()

marusaj

Aronofského Opus Magnum.. Vyspělé dílo po obrazové stránce. Nezapomentulné po stránce emoční. Film, jenž utkví v hlavě skrze čistou depresi a syrovost, které se na diváka přelévají s takovou naléhavostí, že... nevím. Ten film se musí zažít. ()

BDMarty007

Film podle románu Huberta Shelbyho Jr., který patří mezi nejvýznamnější americké spisovatele současnosti. Člověk s životním osudem neméně zajímavým, než jeho knížky (Poslední odbočka na Brooklyn, Rekviem za sen, Píseň tichého sněhu...), který přesáhl několik generací a na stará kolena spolupracuje třeba s Henrym Rollinsem na projektu spoken word. H. Shelby je i spoluautorem scénáře a film poměrně věrně kopíruje knihu. HS o tématu sám řekl "Honba za americkým snem vás zničí. Zničí vaši duši, protože se honíte za lží". A Rekviem toto ukazuje ve dvou extrémních polohách. Stará osamělá žena a dva mladí kluci z periferie. Podle mě je to ale i děsivě věrný a přesvědčivý popis vývoje závislosti v celé její destruktivní síle. A tady je asi taky jediný moment, který bych filmu vytknul. 102 minut je možná zbytečně málo. Možná by stálo za to přidat stopáž a hlouběji (a déle) popsat vývoj vztahu Harryho a Marion a jejich závislosti. Čas je totiž důležitý element v celém příběhu. Morální dilema a pekelná muka Harryho a Marion při první návštěvě Velkého Tima bych bez předchozí znalosti literární předlohy asi z filmu v celé hloubce nepobral. Jinak je ale film po všech stránkách vynikající, počínaje skvělým castingem a konče výtvarným pojetím. ()

whisker

Hodně povedené dílko z Aronofské dílny. Na závěr jsem přemýšlel o tom, která ze čtyř postav dopadla nejlépe a mám za to, že asi ten Marlon Wayans, i když nechtěl bych být v kůži žádného z nich. Pochválené je to tu až moc takže psát tu něco co už tu je je zbytečné ... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen