poster

Xtro

Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 1983, 81 min (Director's cut: 84 min)

Kamera:

John Metcalfe

Střih:

Nicolas Gaster
(další profese)
 • Flipper
  *

  Uáh oživený hračkársky tank prenasleduje dospelého muža! Ešteže mal po ruke väčší uterák, aby ho oslepil :) Ok slizu tam je ani pri kopulácií stoviek hadov, atmosféra tiež újde, ale ostatok je prúser na entú. Dopletený strih rozosmieva, filmová krv pripomína všetko možné len nie krv a dej sa väčšinou ťahá ako sliz z nosa.(8.4.2011)

 • Flipnic
  ****

  Když jsem byl malý kluk, tak mě jeden večer rodiče od tohoto filmu, tenkráte nahraného na ušmudlané VHSce, vyhnali do postele. Film jsem vůbec nechápal, ale taky jsem nechápal těch asi 20 minut zvráceností a bizardností, co obsahoval... Po mnoha letech jsem si X-Tro pustil již v klidu bez asistence rodičů a byl jsem docela mile překvapen ... Rozhodně se jedná o netradiční scifi/horror, který svým jednoduchým dějem slepuje dohromady (v době vzniku) řádně šokovalo ... Od krve a brutalit přes nahotu, sex až rozpadání se některých hrdinů filmu, oživování vražedných hraček atd. ... Vůbec se u tohoto filmu nedivím, že byl na pár let v UK zakázán a umístěn na tzv. "videonasties list", protože je to skutečně jen snůška na svoji dobu hodně odvážných scén ... V té době možná pobuřujících, dnes již spíše zajímavých. Jako film to není nic moc a tak tak to drží při sobě, ale pro nadšence do okrajových podivnpstí je to docela zajímavé... Není to žádný extrém, ale skutečně co 5 minut, to nějaká zvrhlá scénka a to různého charakteru a kalibru, takže jak jsem již psal ... ocela zajímavé ...(27.2.2010)

 • juta
  **

  Galerie nabízela zajimavé obrázky, které navnadily. Těšil jsem se na kreace jako u filmu Věc. Bohužel výsledek byl slabý a vlastně si nejsem jist, jaký to všechno mělo účel. Proč sem ta potvůrka přiletěla, aby nakladla vejce? A jen o tom je celý film?(12.2.2015)

 • petero
  **

  Pri tej scéne rodiaceho sa dospelého človeka ma samozrejme napadla scénka z Ace Ventura 2. Veľmi komorný snímok s atmosférou dobrou len na začiatku kde hrá space music a to stretnutie mimozemšťana na ceste v noci nemalo chybu ale potom už len nuda až do konca. Vďaka tomu že to je vlastne anglický film sa mi zdalo že je zo 73ho nie z 83.(24.8.2008)

 • hladass
  **

  Film bych rozdělil na dvě části... Na prvních 20 minut, které mají opravdu hodně dobrou atmosféru a končí scénou, která z filmu udělala kultovní kousek a zbytek, kdy se atmosféra zničeho nic vytratila a nahradila ji řada směšných scén s oživlými hračkami... To jsem si říkal, zda nesleduju úplně jiný film... Takže nebýt úvodní dvacetiminutovky, je pro mě osobně Xtro naprostá ztráta času...(2.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace