Malý chlapec Tony si hraje se svým otcem, když se najednou obloha zatáhne a objeví se bílé světlo, které otce pohltí. Příběh pokračuje po třech letech, když podivná věc spadne z nebe a začne zabíjet. Ovšem tato věc brzy umírá, ale ještě předtím stačí znásilnit jednu ženu. V ženě začíná růst něco záhadného a když porodí, tak všichni s hrůzou zjišťují, že je to Tonyho otec. Přiletěl zpátky, aby zde připravil planetu pro vesmírné zabijáky? (Chupacabre)

Eraserhead

Začátek působil celkem slibně, ale po porodu to začala být strašná nuda rostoucí s každou minutou. Navíc po otřesném zážitku s prvními dvěma díly Mistra loutkáře, to u mě každý další film s oživlými hračkami a strašnou sinťákovou hudbou nebude mít snadné. ()

TERRORDROME

Mimozemšťania unesú chlapa, nič zvláštne, lenže oni ho po troch rokoch vrátia a v podobe hnusného kobylkovitého čumburáka, ktorého by sa zľakli aj v rómskej osade ( ak by ho hneď z fleku nezbodli ako francúzsku delikatesu ). Čo má chudák robiť, musí sa prisať žene na tvár a nechať sa porodiť aby vyzeral zasa ako človek. Potom si môže dôjsť pre svojho synáčika ktorému predá špeciálne emzácke schopnosti. No a synáčik ich využíva výhradne na mordovanie osôb ktoré mu lezú krkom ( napr. otravná babizňa ). Je fakt, že po rýdzo sci-fi hororovom úvode s ohavnou kreatúrou v lese sa film neskôr zmení na akúsi psycho grotesku kde vraždia obživlé hračky a do toho kybicuje nejaký halucinačný trpasličí klaun čo ukladá slizké vajíčka do chladničky a cápe ľudí zvädnutým kladivom. Mnoho divákov tento vývoj bezpochyby naserie, ale pre mňa to bola fajn hovadná zábavka aké mám rád. Na záver sa tatko aj synček rozleptajú na slizké kostry a odletia späť na Marklar alebo odkiaľ to sú. Žiadna senzácia, ale dávku bizarnej originality tomu nemožno uprieť. ()

Disease

Je to sice v podstatě strašná blbost, ale vzhledem k tomu, že to byl snad první film, který jsem viděl na VHS a i teď jsem si některé scény vyloženě užíval, nemůžu dát míň. ()

Chundys

Asi i v těch letech by to bylo otřesné! Myslel jsem, že to bude lepší! Jedna hvězdička za pár nechuťáren a za Analys, že se nebála svlíknout, jinak fakt kdyby se nesnažili navodit strach za každou cenu, tak by to i fungovalo :-) ()

Hapretor

Nechutně jednoduché, debilně vtipné. Pro mě dva klady = dvě*. Jen na zabití času a z nouze cnost. Když toto neuvidíte, o nic nepřídete. Jen ten voják stojí za to. (= zde náznak/y originality). ()

Knor

Tak já jsem nakonec moc nepobral o co vlastně šlo, pointa ???? Hrozně podivnej film :-) Ty oživlý hračky a panter to bylo jako co ? Kroutím hlavou ještě teď, legrační a zároveň totálně ujetý :-D Jinak to docela ušlo, nechutností je dost a pár scén bylo vyloženě lahůdkovejch např. porod dospělýho chlapa :-D. Absolutní ujetost, ale dá se to. ()

djbarrel

Poměrně zajímavý mystery horor s pořádnou dávkou atmosféry. Mezi klady bych mohl jmenovat skvělou hudbu, rozumnou stopáž, místy děsivou a místy tajemnou atmosféru. Jediný větší zápor, o to však bolestnější, je fakt, že se toho ve filmu příliš neděje a i přes ne zrovna dlouhou stopáž byli momenty kdy jsem se vcelku nudil. 63 % ()

veverysiak odpad!

Tak toto mi ušlo, chvalabohu, je to taká mindžovina, že som až žasol, čo všetko sa dá použiť pri výrobe kina, tak aspoň tie najväčšie pikošky, hudba ako z Matelka, bravúrne výkony aktérov na úrovni pornohercov, nezmyselný scenár, a tak ďalej. ()

StaryMech

Autoři měli zřejmě na mysli parodii všelijakých převážně strašidelných scifi sedmdesátých a začátku osmdesátých let. Hrstce kritiků se "Xtro" líbilo, já neviděl nic víc než bezduše provokující amatérskou slátaninu. (Sám režisér se údajně v jednom rozhovoru svěřil, že podivná atmosféra jeho výplodu nebyla záměrem.) Slovy ze zámoří, "dílo nezpůsobilých cyniků". ()

Tauloo

Nejzábavnější u tohodle filmu byly česnekové brambůrky, které jsem toho večera snědl. Teď jen nevím, jestli ta pachuť na jazyku byla po nich, nebo po tomhle bizarním panoptikum. ()

Ardath

Jedna za všechny - malý Tony objeví své telekinetické schopnosti a vytvoří si trpasličího klauna. Jako komedie by to bylo roztomilé. ()