Tentokrát je to osobní. Chladná tvář Jamese Bonda prahne po pomstě. Timothy Dalton v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Britský tajný agent James Bond, který dosud oddaně sloužil zájmům vlasti a Jejího Veličenstva, se poprvé dostane do situace, kdy jedná pouze na základě své osobní motivace. Stane se tak poté, co kolumbijský drogový magnát Franz Sanchez uprchne ze zajetí CIA a pomstí se Bondovu dlouholetému příteli Felixovi Leiterovi. V den své svatby tak Leiter navždy ztratí manželku a sám přijde o nohu poté, co jej Sanchez nechá předhodit hladovému žralokovi. Protože britská tajná služba MI6 nechce mít s americkým případem nic společného, dá Bond výpověď a pustí se do pátrání po Sanchezovi na vlastní pěst. Spojí se s půvabnou pilotkou amerického letectva Pam Bouvierovou. Před Sanchezem se vydává za zabijáka na volné noze. Nabídne mu své služby a zaseje v něm nedůvěru v některé jeho spolupracovníky. Avšak rozložit dobře fungující drogový kartel může být nad Bondovy síly... (Česká televize)

maty39

Licence to Kill je poměrně slušná akční kriminálka, ale mizerná bondovka. V rámci bondovské série působí jako výrazný krok stranou. Odpočinková akce, při které James dostane zabrat jen dvakrát v jediných akčních scénách (nepočítám li tu předtitulkovou a pár menších třenic). Obě jsou velmi povedené, ale na jednu z těch delších bondovek je to málo. Jinak tu Bond spíše intrikuje a připomíná více hraběte Monte Christa než agenta 007 (možná to bude tím, že mu vzali povolení zabíjet). Daltom s kameným Segalovským výrazem projde celý film, nastavený na pomstu. Záporák je hodně pod úroveň 007. Předchozí Bondové by ho zřejmě odpravili v první polovině filmu, jen aby mu ukrátili trápení. Bond si s ním hraje jako s figurkou, až si nebohý padouch začíná myslet, že Bond je vlastně jeho přítel. K tomu nemá ani pořádné nohsledy. Toho jediného zajímavého (Benicio Del Toro) tvůrci odklidí na většinu filmu kdoví kam, aby ho nechali objevit pro Bonda v tom nejvhodnějším okamžiku, kdy už se všechno schyluje k zúčtování. Poměrně velkou roli si v této bondovce zahraje Q, snad proto, aby fanouškové nezapomněli, že koukají na bondovku. Jediným plusem (ve vztahu k bondovské sérii) je celkem zajímavá bondgirl Carey Lowell. Bondovská série doposud neměla ani jeden vysloveně špatný díl a nemá ho ani v Licence to Kill. Umístil bych jí někam do klidného středu peletonu. Možná bylo i dobře, že se tento díl tak odchýlil. Jen díky tomu dostaly bondovky famozní restart ve formě Zlatého oka. ()

arcticsky

Velmi dobrá bondovka! Samozřejmě ne lepší než Casino Royale, ale Dalton a Davi jako protihráči se mi líbí a ústřední píseň je nádherná! ()

Lilloos

Abych pravdu řekla, všechny Bondovky mi přijdou na jedno brdo, takže tu žádnou velkou změnu nevidím. Je ale fakt, že správný Bond by závěrečnou situaci se dvěma dámami vyřešil jinak. ()

Wawer

Revoluční bondovka: konec bonda vtipálka s nadsázkou, konec komických padouchů, Povolení zabíjet je revoluce na všech frontach, prostě se měnila doba a ze superhrdinu se stavali tvrďaci a James Bond k tomuto koloritu spolu s Johnem Mcclanem přispěli této změně asi nejvíc. James tentokrat stojí proti zatím největšímu nepřiteli, narkomafii, bondgirl už mu nedělá nějaké to křehké děvče a když si to okolnosti žadají prostě musí přitvrdit, lidem se to nelíbilo, škoda toho, protože daltonuv bond začal nabírat obrátky. Finále nejprve s šileným Del Torem a posleze s kamionem na dvou kolech to jen korunuje ()

simon84

Podle mě nejdrsnější bondovka vůbec. Snad jen nové Casino Royal se tomu vyrovná. Prostě nasraný Bond je super. ()

Eva_Krejcova

Enšpígle to bych neřekla že to je nejlepší bondovka. Má to sice hlavu a patu je to napínavé padouch Sanchez tam bylo fakt hnusný ale zahrával si s osudem pak poznal co je to naštvat Bonda to se mu sakra nevyplatilo. Timohty Dalton jako James Bond no je to od tebe fakt jedovaté ale myslím si že na Pierce Brosnana nemá. To je podle mě nejlepší Bond jestli si¨viděl ty nové příběhy s Bondem kde hraje OŠKLIVEC UŠATEC Daniel Craig tak musíš uznat že Pierce Brosnan byl lepší. Myslím že do těch nových příběhů Daniela Craiga neměli dávat příběh je sice dobrý ale Bond ne. ()

Bozvav

Skvěle udělaný Bond. Dalton nepřehrává, působí přirozeně, krásné ženy, spousta akce a hračiček. Za mne 95%. ()

vito_corle

Povolení zabíjet -šestnáctá bondovka a opět Dalton jako 007. Tentokrát to ale není obyčejná bondovka, jak je všichni známe. Nejde o špionážní film. Bond tentokrát nezachraňuje svět, ale žene se za pomstou. Takže bych řekl, že k bondovce to má hodně dalek.. 007 dělá chyby a jde mu o život. Záporák byl slušný, i když mu nejde o vyvolání krize, politickou moc, ale spíše o prodej drog ve velkém.Jako akční film hodně povedené-akce, akce a zase akce. Scéna, kdy Bond ukradne peníze v letadle , a závěrečná honička s cisternami to je filmová klasika. Musím pochválit hračky od Q. Hrábě se povedli! A nejen nářadí se povedli, ale i ženské ! 5 hvězd. ()

godycz

money penny i bondgirl ujizdelo jedno oko do strany. co to bylo za compars ? kazdopadne "jiny 007" i kdyz ve slapejich spatne filmariny starych bondu. ()

Chundys

Tak bych skoro řekl, že jsem viděl jednu z nejlepších bondovek. Ano Skyfall je zatím numero uno, ale toto! Škoda, že Dalton nehrál Bonda déle, protože za mě si myslim, že mu role Bonda sedla náramně. A moc krásné Bond girls asi jedny z nejhezčích! ()

pipapa

Další ze série komediálních pohádek o 007 - anglosaském sjůprmenovi, na něhož neplatí žádné přírodní ani fyzikální zákony a který by se jen zvedl, oprášil a šel dál, i kdyby mu bouchla A-bomba rovnou mezi nohama. Daltona nemusím ale jako 007 mi nevadí. ()

bobrux

Pořád nechápu, kde se mohla stát chyba. Jak lze natočit bondovku, která postrádá, pro daný žánr typické, napětí, vtip a zábavu? Scénář také zrovna neoplývá nápaditostí a záporák v podobě drogového bosse? Tady už ani nejde o bondovku, ale o béčkový akčňák... ()

strikeman

Tak tahle bondovka nebyla vůbec špatná. Je sice již na míle vzdálená původním žánrovým tradicím, ale ne zas natolik, abychom ji jako bondovku nebýt ústředního hrdiny neidentifikovali... Rozhodně je třeba vyzdvihnout akční a dynamickou stránku snímku, pak také dost realistické a velmi agresivní Bondovy protivníky - ti se zde s nikým nemažou, nerozebírají s Bondem celý svůj plán předem, jak to bývalo ve zvyku, své odpůrce okamžitě a pokud možno brutálně likvidují (jak to ostatně v narkomafii chodí). Dalton sice pro mne nikdy nejlepším 007 nebude, ale musím uznat, že měl štěstí na docela povedené 2 kousky z dnes už tak unikátně dlouhé filmové série... ()

Akana

Po delší době opět v Bondovi vzkypěly osobní emoce a to dokonce tak, že to vyústilo ve vzpouru vůči vedení. Dalton se i podruhé osvědčil a i jinak je všechno v pořádku. Bondgirl i hlavní padouch patří k nadprůměru, mladý Benicio del Toro na sebe upozorňuje se zvrhlou grácií. Děj je tak akorát spletitý, nechybí rvačky, výbuchy i velké kamiónové finále. Co víc si od Bonda přát? ()

Hapretor

Nesmyslné jako všechny Bondovky, ale vtipné a záživné. Budiž za tři *. (některé Bondovky jsou totiž u mě úplně mimo mísu, takže tohle si ty tři zaslouží). Už jen ten konec je tak stupidní, až je dobrý. A ještě žralok, a ještě drtička herákových cihliček. ()

Folky

Málem dvě hvězdičky. A to jsem ze začátku zvažoval čtyři. Celkově my ale ty dvě hodiny, hlavně ke konci, pomalu utíkali. Zbytečně dlouhé. ()