Tentokrát je to osobní. Chladná tvář Jamese Bonda prahne po pomstě. Timothy Dalton v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Britský tajný agent James Bond, který dosud oddaně sloužil zájmům vlasti a Jejího Veličenstva, se poprvé dostane do situace, kdy jedná pouze na základě své osobní motivace. Stane se tak poté, co kolumbijský drogový magnát Franz Sanchez uprchne ze zajetí CIA a pomstí se Bondovu dlouholetému příteli Felixovi Leiterovi. V den své svatby tak Leiter navždy ztratí manželku a sám přijde o nohu poté, co jej Sanchez nechá předhodit hladovému žralokovi. Protože britská tajná služba MI6 nechce mít s americkým případem nic společného, dá Bond výpověď a pustí se do pátrání po Sanchezovi na vlastní pěst. Spojí se s půvabnou pilotkou amerického letectva Pam Bouvierovou. Před Sanchezem se vydává za zabijáka na volné noze. Nabídne mu své služby a zaseje v něm nedůvěru v některé jeho spolupracovníky. Avšak rozložit dobře fungující drogový kartel může být nad Bondovy síly... (Česká televize)

adam9

Tohle, že je slabý Bond? R U KIDDING ME?! Premiéra Timothyho Daltona byla sice dobrá, ale zároveň taková neslaná, nemastná. Ovšem Povolení zabíjet válí ve všech směrech. Akce - už jen úvodní scéna mluví za vše, krom toho zajímavé zabíjení některých záporáků. Bond girl - svérázná, citlivá, nádherná, úžasná agentka. Q - to je prostě týpek nejvyššího kalibru, moc mě potěšil větší prostor, který ve filmu dostal. Hlavní záporák - velký frajer, jenž na plné čáře přejel své předchůdce z posledních dvou bondovek. Bond - opravdu mi je líto, že za tuto skvělou revenge bondovku dostal Timothy padáka. Jako 007 nebude patřit k mým nej, ale tenhle díl mohu s klidem řadit mezi Top 10. ()

Han22

Bond č. 16: Daltonovo rozloučení a také na dlouhou dobu rozloučení s Bondovkami. Na tenhle film prakticky nemám co říct. Je to bondovka, kterou jsem viděl už několikrát, ale prakticky nic si z ní nikdy nepamatuji než je to thriler o drogách a nějaké pomstě. A to je tak zhruba vše. Bond se mstí za Felixe Leitera a jde proti drogové mafii, nejdříve v USA, poté v nějaké smyšlené banánové republice. Chvílemi to vypadá na pomstu ve stylu Arnieho, další chvíli Bond rozjíždí pokus rozeštvat Sancheze s jeho lidmi, ale nic není dotažené. Záporáků je přehršel, jsou tu dvě bond girl, ale všechno je průměrné, stejně jako většina akčních scén. Podmořské scény, žraloci, souboj na letadle, všechno už tu bylo. I ta písnička od Gladys Knight se vrací k jistotě, čili táhlé, celkem pěkné, ale průměrné baladě. Jediné co stojí za to je větši role pro Q a výborná závěrečná kamionová honička, jinak čistý průměr. ()

velkyvezir

Do té doby jistě nejtvrdší Bond, než přišel Craig, ale ten scénář je hrozně slabý, v podstatě žádná zápletka se zvraty, hlavní padouch bez charismatu, je mi lito Daltona, že si vytáhl černého Petra co do scénářů. ()

Fordzy

Bravurní Bondovka, která má místo v mé TOP 10 Bond movie i Opening je můj oblíbený, taktéž i krásná Bond girl (Carey Lowell). Timothy Dalton se pro roli Bonda přímo narodil a je velká škoda, že právě tahle Bondovka byla díky rozporuplným reakcím jeho poslední. Tentokrát se Bond s ničím nesere a jde tvrdě za pomstou a možná to je hlavní důvod proč se to některým fanouškům nelíbilo. 83% ()

iXtr3m3

Moderný Bond v končiacich osemdesiatkách. Timothy robil, čo sa dalo a bolo to vidieť, pretože film obstál aj ako Bondovka a obstál by aj ako samostatný snímok bez tohoto prídavku v názve. ()

Hopper

Jedna zo slabsich bondoviek, bez spetkz humoru, vsetci sa tvaria ako keby mali zastavene vetry. Hura, Brosnan strieda Daltona. ()

Perry-

Poměrně dobrá bondovka. Narozdíl od pozdějších Bond-filmů jsou zde reální záporáci (žádný umírající s kulkou v hlavě, žádná výměna DNA apod.), takže film působí alespoň trochu "realisticky". Příjemným spestřením je větší role pro Q, který nesedí v laboratoři a nepředvádí super-novinky. ()

Rssa

Bond se vrací a tentokrát se opravdu zlobí. Jeho cestu za osobní pomstou lemuje spousta mrtvých. Jako bondovka je to tvrdé a moc vážné, humor chvilkami prosvětluje atmosféru. Oproti minulé bondovce se povedly obě bondgirl, jedna hezčí než druhá. Záporák skvělý, jeho poskoci taktéž. Velice akční dílko, které by uspělo i jako samotný film. Jedna z nejlepších bondovek VŮBEC!! Dalton je jako bond skvělý. 85 % ()

Ripley

Timothy Dalton hraje výborně agenta MI6,ale číslo 007 k němu moc nesedí.Netradiční,ale výtečná bondovka.90%. ()

B4TM4N

Předzvěst ultimátních bondovek nové generace, která byla po zásluze potrestána. Dalton je (byl) skvělý Bond, vlastně prošlapal tímto dílem cestičku jisté bestiálnosti Daniela Craiga. Přináší do hry svoji jiskru, o které se i dokonce takovému Connerymu ani nesnilo (teda přesně řečeno až do jeho šedých, mentorských let). Jestli to v Glenovi celou tu dobu bylo, či dostal šťastnou náhodou řízením osudu do ruky scénář místy až řízný, nevím. Tady ovšem krystalizuje zárodek všeho dobrého, co se nyní za panování Craiga stalo standartem. Bond girls jsou konečně svůdné (Carel Lowell!), motivace a styl 007 jsou v rámci předchozích dílů až nekonečně inovativní. Pokud pominu totálně Recallovsky přehnanou přetlakově-komorní scénku, akce zde dokonce vykazuje jistý punc reality. Rovněž záporné postavy (včetně mladičkého benicia del Tora) jsou snad poprve od conneryovek dostatečně charismatické. Věčná škoda neúspěchu tohoto snímku, neboť vzápětí se na dlouhá léta dostal na scénu jeden z hollywoodských vrchních papundekláků Brosnan. ()

Paity

Timothy Dalton určitě neshořel jako lakmusový papírek, co by James Bond. Přestože mu stále něco do dokonalosti Seana Conneryho chybělo, sympaticky se zhostil své role a vyhrnul si rukávy, aby nakopal zadek obchodníkům s drogami. ()

tom.nosek

Na co jsem si stěžoval u The Living Daylights, to tady najednou neplatí. Dalton je sice pořád ten člověk z lidu, ten, který vypadá spíš jako Jason Bourne než James Bond, ale na druhou stranu se konečně Bond vydal cestou, kterou měl. Řekl bych, že takto mělo vypadat In Her Majesty's Secret Service. Stejně jako ostatní bondovky je toto zábavné, poutavé, na bondovku i dost promyšlené, udalo to směr akčním filmům v 90. letech, na druhou stranu je to reálnější (už žádný Spectre a další plány na ovládnutí světa), brutálnější (žraločí útok by dřív obrazovky asi nepřekously) a je brán více vážně (to je podle mě spíš škoda, ale nic není dokonalé). Jak mě Timothy Dalton nepřesvědčil u první bondovky, u druhé přišla změna a je to takový Daltonův Live and Let Die... Licence to Kill bych zařadil za Goldfingera, Thunderball a právě Live and Let Die asi jako dosud čtvrtou nejlepší bondovku. ()

F.W.Colqhoun

U Licence nedává smysl základní situace. Felixova manželka Delle, jíž na začátku odkráglují, kterážto skutečnost přinutí Bonda dát Jejímu veličenstvu kopačky, je daleko méně sympatická, než Benicio del Toro - tedy ten, který jí poskytl s vystřelovákem v ruce nice honeymooooon. Ale možná si James do situace cosi projektoval... Přestože Dalton není mým oblíbeným Bondem [ani čtvrtým, když tak o tom uvažuji, na frak mu dává je dutý a prázdný Lazenby], Povolení zabíjet není vůbec špatná bondovka. Elementy osmdesátkových akčňáků neuráží ani málo, arnolďácká vendeta v Latinské Americe je milým osvěžením a když se to celé protřepe s klasickými proprietami jako popletený Q, dynamit v zubní pastě a poprava v přetlakové komoře, ve světě takových filmů jako Quantum či Die Another Day o zase tak excentrický kousek nejde. Korunu koukatelnosti nasazuje úžasná Carey Lowell, kterou mi tak tak vyfoukl jistý Richard Gere. Její natřásající se přednosti, šarm a vtip jsou ve škatulce obvykle poněkud pasivních bond-girls bezprecedentní. ()

DocBrown

Tohle už pro mě není Bondovka, Daltonovi i padouchům chybí jakékoli charisma či ironie. Vše nahrazeno brutalitou za každou cenu. Tahač se postaví na zadní, cisterna uhne raketě když se postaví na jednu stranu a Q si tu hraje na agenta. Jediné pozitivum je krátkovlasá bond girl. ()

farfalla

16. Florida a Mexiko. První bondovka, která nemá název podle příběhu Iana Fleminga a druhý a poslední James Bond Timothyho Daltona. Boj o autorská práva prodloužil produkci dalšího filmu na šest let a Dalton se rozhodl už se nevracet. Bond chce pomstít své přátele, a tak na Floridě bojuje se žraloky a v Mexiku s narkobaronem Franzem Sanchezem (Robert Davi) a v podstatě s každým, koho tam potká. jedním z mafiánů je i mladý Benicio Del Toro. O Bonda se strachují dvě bondgirls - Sanchezova milenka Lupe Lamora (Talisa Soto) a agentka CIA Pam Bouvier (Carey Lowell). Musím říct, že tato bondovka má šmrnc, myslím, že udělala velký skok v Bondově stylu. Souboj kamionů na kamenité cestě je akční. ()

SpaceOdyseus

I kdyz je Timothy Dalton skvely, Bondovi jako postave nejak neslusi honit drogove dealery. Coz o to, akce je tu kvalitni (skvele vodni hratky), deni dostatecne rozmachle, Bondgirl krasna, Q vtipny, ale jako celek to na predchozi Daltonovu staci docela ztraci. ()

Hanys_

16. Bond. Který hodně odskakuje od té Bond atmosféry - je to skoro takový klasický revange movie. Což samo o sobě vada rozhodně ale není. Bondgirls obě krásné, potěšilo mladé ucho Del Toro jako zabijákův poskok, ale jinak spíš tuctovka s zase nevýrazným Daltonem. ()