Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když byl Kevin Mitnick mladý, tak se hackováním bavil do té doby než jej chytila FBI a on dostal podmínku. Ještě během podmínky se však dostal k systému S. A. S., díky kterému se mohl připojit na jakoukoliv linku. Systém se zdál nezlomný, ale Mitnick jej překonal a začal krást informace v hodnotách, které se pohybovaly v milionech. Dva roky po něm marně pátrala FBI. Pak najali Tsotumu Shikomura. Experta, který je placen vládou a velkými firmami k tomu, aby byl před hackery vždy o krok napřed. Teď se však zdá, že našel v Mitnickovi úplně nového protivníka a souboj se brzy přenese z klávesnice i do reálu. (Isherwood)

(více)

Recenze (34)

Zoltarek 

všechny recenze uživatele

Tento film je založen na zkutečné osobě Kevina Mittnicka, a ukazuje minulost hackování, přičemž přidává i mnoho humoru. film je samozdřejmě určen výhradně pro diváka, který rozumí IT. Pro ostatní se asi bude jednat o brak. Každopádně je to jeden z mála filmů, kde josu ukázány zkutečné začátky hackování ve světě a také metody sociotechniky. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Jakmile se Kevin Mitnick doslechne o systému S.A.S., který umí monitorovat veškeré telekomunikační linky, i přes všechna rizika se pokusí do systému nahackovat. A to i přesto, že si nadnárodní korporace najali bezpečnostního experta Shikomura, aby systém ochránil... Původní Hackers nebyli úplně špatný film - sice (a zvlášť z dnešního pohledu) působil trochu komicky, ale minimálně dostal na filmové plátno Angelinu Jolie. Hackers 2 pokračuje v podobném duchu dále - sice taky není úplně špatný (tak trochu mapuje Mitnickův život), akorát že Mitnick nebyl žádnej velkej hacker, ale potřebné informace získával pomocí psychologického nátlaku na zaměstnance telekomunikací (více třebas zde . Ale zpět k filmu - asi dvacet minut po závěrečných titulcích jsem nejenže zapomněl o čem film byl, ale že jsem jej vůbec viděl. To asi vypovídá o jeho kvalitách vše... ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Nevím proč je to prezentované jako volné pokračování té krávoviny z roku 1995, protože Takedown s tím filmem nemá vůbec nic společného. Naopak je to docela realistické drama na motivy skutečného příběhu. Bohužel je to ale také televizní béčko z roku 2000 se vším, co k televizním filmům z té doby patří. Nudný vizuál, nezáživná sterilní režie a v tomto případě i hodně chaotický rozjezd, kde neznalému divákovi až moc dlouho trvá, než se zorientuje kdo je kdo a jaké jsou jeho úmysly. ()

merigieren 

všechny recenze uživatele

Sice tam byly zjednodušující vychytávky pro efekt, ale ve skutečnosti by každý z kroků šel udělat. Má to svou logiku, odposlouchávání mobilů, taky sem si zkusil, Dneska by už většina věcí šla podstatně obtížněji, ale princip zůstává, získejte zdrojáky, najděte díru a hrajte si na bohy. Je to hodně propracovaný do detailu, dokonce tam projíždí skutečný zdrojáky, je jedno čeho. Realističnost, ale asi moc lidí neocení :-) Pro mě to bylo napínavý a zároveň sem si to spojoval se znalostmi, prostě úžasný. Taky je nutný při hodnocení zohlednit dobu, kdy se to dělo, porovnávat to s dneškem je trochu padlé na hlavu, jak to někteří dělají. ()

RedRose 

všechny recenze uživatele

njn... Opet film z neexistujiciho zanru: ajťácký film... Skutecnost je takova ze filmy, ktere se zabyvaji pocitacovou historii moc dobre nedopadaji... A je to skoda, hlavne pro me, protoze pocitacova historie (ale i soucasnost) je muj velky konicek! Tento film, zalozeny (castecne) na skutecnem zakladu je ale jeden z mala (podobne jako Piráti ze Silicon Valley), ktery to dokazal vytahnout vys nez na obecne podprumerny film! Kevim Mitnick je bezesporu ikona pocitacoveho hackerstvi a jen jeho jmeno u filmu muselo udelat sve (vime jak se prodavala jeho kniha), ale ani nemuselo, protoze tento film byl dobre natoceny, ze i lide kteri se az tak nevyznaji v dane oblasti celkem pochopi "vo co go!" Za me prijemnych 72% a celkem nechapu proc to vetsina chce srovnavat s dnesni uz pretechnizovanou dobou, coz proste nejde! Kevinova doba je davno pryc... ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama