Austin Powers: Špion, který mě vojel

• USA Austin Powers: The Spy Who Shagged Me (více)

gabin(a)

Jak už jsem psala u Goldmemberu, kvězdičky jsou za Michaela Yorka a jeho nebeskou angličtinu. Kravina prvního řádu, ale občas jsem se zasmála.... ()

Juto

Film očividne stále spochybňuje Bonda a samotný názov je samozrejme odkazom na Špióna, ktorý ma miloval, a opäť zisťujem, že nikto to nerobí lepšie ako Myers. Po úspechu prvého dielu si myslím, že dali Myersovi voľnú ruku, pretože veľa vecí v tomto filme je dosť ďaleko. Príkladom môže byť veselý boj medzi Austinom a Mini-Me a rovnako vtipná scéna v stane. Nič viac neprezradím. Iná vec je, že celkové efekty tentoraz pôsobia oveľa prepracovanejšie, čo je pravdepodobne tiež spôsobené úspechom predchádzajúceho filmu. 6/10 ()

Davosh

Nejlepší díl z Austinovské trilogie. Sice je to vlastně jen okopírovaná jednička s pár novými nápady, ale celkový dojem mám z dvojky o chlup lepší. ()

WolfR

Určitě je to horší než jednička, ale zase jsem se slušně bavil! Mike Myers se opět zaskvěl a stvořil zábavnou parodii. Austin Powers je jeho životní rolí, silné 3 hvězdy. ()

otík

Hovadina na entou, přeci jen alespoň chvílemi to má nějaký slušný gag a asi předností snímku je mnoho známých tváří. ()

Radiq

Stejně jako první díl, i tohle je skvěle ujety a místama i hodně hnědohumorně vtipny a nechuťárensky-zhovadile vtipny. I když jsou tam i slabší scény a Dr. Evil je někdy až moc trapnej, nic to nemění na tom, že z větší části je to povedená komedie/parodie. Už jenom ty úvodní titulky mě pobavily dokonale. Některy postavy tam taky byly docela o ničem, jako třeba Tlustej parchant, kterej mě v češtině moc nepobavil. Ale zas takovej Mini-Me aka zmenšenej Dr. Evil pobavil už jenom tím, že tam byl. Extrémně taky potěší moje oblíbená krásná Heather Graham, která se rázem stala mou nejoblíbenější bond-girl, jak jí to sluší. Dějově to je ujetina jak z děla aneb ocituji hlášku z filmu: "Víš co, Austine? Nepřemýšlej o tom a hezky si to užij. To samé platí i pro vás." ()

ecceHOMMO

Mike Myers a jeho šialená rola......hold Austin Powersovky ma vôbec, ale vôbec nebavili, a mal som mnohokrát chuť kričať zo zúfalstva....takéto veru nemusím. ()

Redswif

Z devadesáti procent naprostá ptákovina, ale jsou tam pěkné holky a teplýmu doktoru Zlounovi a můžu jsem se musel smát. ()

tnp101

V podstatě mírně ujetější první díl s větší kadencí trapných gagů, což ale na rozdíl od trojky neznamená, že by se nedalo sem tam narazit na vtipnou situaci - většinou spíše tak absurdní, až vtipnou, ale úsměvnou tak jako tak. Nejde samozřejmě o komedii roku, ale nedaří se mi najít důvod, proč by měl kdokoli trpět. Ten film si na nic nehraje a ví o sobě, že je hloupý, takže záleží jen na divákovi, zda tento fakt akceptuje a dokáže si tu hodinu a půl nějakým zvrhlejším způsobem užít … Heather je tu navíc k sežrání. 60% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Jedničku nám před nedávnem přinesla „Blu-ray edice“ (recenze zde) a o vydání druhého dílu se tentokrát postaral starý známý „MagicBox“. Nebudeme se nikde zdržovat a vrhneme se na zhodnocení technické stránky disku. Obraz je prezentován v anamorfním 2,40:1 a oproti přepisu prvního dílu nabízí o něco sytější barevné podání. Tomuto dojmu sice dopomáhá celkově barevnější stylizace, ale díky znatelně lepšímu kontrastu působí mnohem živěji a nedoplácí na to ani pleťovky. Ostrost se drží spíše na průměru a míra detailů se mění v závislosti na individuální scéně. Šum o sobě dokáže dát vědět vcelku drasticky a zrno je dávkováno v docela vysokých hodnotách, což však výslednému dojmu nijak zvlášť neubližuje. Vychází z toho ne nutně dokonalý, ale pro potřeby snímku a parametry Blu-ray formátu dostačující přepis. Originální anglický zvuk v DTS-HD 5.1 MASTER disponuje možností využít „umělý“ zadní centr, přílišnou prostorovost ale nečekejte. Mix je situován převážně do předních kanálů a prostorové reproduktory jsou využívány spíše jen pro dozvuky hudby. Nezapotí se ani subwoofer a detaily jsou lehce potopené v nenápadnu. Ten věk a fakt, že jde primárně o konverzační komedii, je tu zkrátka zřetelný, ale abych nebyl úplně zlý, nějakou tou dynamikou disponuje, jen nepřekračuje hodnoty průměru. Dialogy jsou ale hlasité a čisté, takže požadavky bez problému splňuje. Česká stopa je na tom pak o něco hůř, protože je na disku zastoupena jen v DD 2.0 a to je docela škoda, protože dabing televize Nova se překvapivě docela povedl. Bonusy odstartujeme audio-komentářem M. Meyerse, režiséra a scénáristy, a to ve velkém stylu, protože přináší velmi příjemnou dávku humoru a informací o produkci. Následuje 26 minutový „making of…“ filmeček, který spadá spíše do průměru. Ty náznaky kvalitního filmu o filmu tu jsou, ale ve výsledku jde spíše o další z řady generických „promo“ dokumentů. Pokračujeme dvaceti smazanými scénami, a jak se dá vzhledem k charakteru filmu tušit, finální sestřih sice nijak neobohacují, ale nabízí dalších 15 minut toho samého, takže určitě doporučuji. Tyto scény ještě doplňuje 4 minutová montáž, což je ve své podstatě další kolekce nepoužitých scén, avšak působících spíše jako tzv. „bloopers“. Nabídku bonusů zakončíme čtveřicí videoklipů a nakonec ještě teaserem a dvěma trailery. Audio-komentář není bohužel vybaven českými, ani anglickými titulky, ale všechny ostatní materiály již naštěstí ano. Co se týče jejich technický parametrů, všechny jsou prezentovány v SD. Jde spíše o průměrný titul, ale fanouškům, co film nevlastní na DVD, jej mohu bez problému doporučit. 60% () (méně) (více)

noriaki

Slabší než první díl. Krásná Elizabeth Hurley dostala výrazně méně prostoru, ale naštěstí jí víc než zastoupila Heather Graham. Dokud budou v sérii hezké holky tak z toho nikdy úplný odpad nebude, přestože tady už potrhlost prohrála s trapností. ()

neoBlast

[Určitě ne první zhlédnutí] Všeho víc, ale bohužel už bez překvapení, které krylo záda jedničce o dva roky dříve. První a druhý díl se mi vlastně dost splývají dohromady, ale oba jsou skvělou připomínkou časů, kdy komedie nepotřebovaly ansámbl komiků, ale producenti vsadili vše na jednu kartu - třeba na svérázného Kanaďana, který je po své štaci v SNL na vrcholu popularity. Jediné co si musíte z Austina Powerse 2 odnést je, že pokračování uvedlo Mini-Me a jeho představitele Vernea Troyera vytesala do análů filmové komedie a internetových memů. 60 % ()

Brain-D

Musím uznat, že je to o trošku svižnější, zábavnější než první díl. Setkáváme se tu totiž s novými členy party: Tlustý parchant a mé Mimi. ()

Všivák

Ani nevim, co jsem proti tomuhle filmu dřív měl. Asi jsem ho jako malý špunt nepochopil. Tvrdá parodie na bondovky. Kadence drsného a někdy trochu debilního humoru mě až dostávala. Tenhle film se fakt nebere vážně. Je potřeba vypnout mozkové závity a užívat si tu zvrhlost plnými doušky. Jestli mě to bude bavit i příště, tak budu muset přitlačit. Tlustej parchant rulezz.. ()