poster

Harold a Maude

 • USA

  Harold and Maude

 • slovenský

  Harold a Maude

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1971, 91 min

Režie:

Hal Ashby

Scénář:

Colin Higgins

Kamera:

John A. Alonzo

Producenti:

Charles Mulvehill
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  *****

  Neuvěřitelně optimistický a svým způsobem i depresivní film. Charismatičtí hrdinové v této odvážné výpovědi o lidské výjimečnosti si mě pro sebe bez sebemenšího kýče a sentimentu ukradli. Jasných 5 hvězd.(1.5.2010)

 • Falko
  ****

  Madison ma dopredu upozornovala, co je toto za film, takze som bol pripraveny na najhorsie a aj napriek tomu, ze je tam extremne obrovsky vekovy rozdiel mladika s babkou alebo ehm 80 rocnou prababkou, ktora vyzera aspon o 20 rokov menej, ale medzi ktorymi prekvitla laska ma tiez tento film hlavne po humornej stranke dokazal dostat a preto mu davam 4*. Cakal som, ze to bude vazna drama o spolocnosti nezelanej alebo zakazanej laske, ale ono to bolo tak neskutocne krasne humorne natocene, ze ma to proste bavilo... 05.11.2010 _______ Ruth Gordon - (Maude) +++ Bud Cort - (Harold) +++ Vivian Pickles - (Pani Chasenová) +++ Cyril Cusack - (Glaucus) +++ Charles Tyner - (Strýko Viktor) +++ Ellen Geer - (Sunshine Doré) +++ Eric Christmas - (Kňaz) +++ G. Wood - (Psychiater) +++ Tom Skerritt - (Policajt na motorke) +++ Hudobný výber: Ken Johnson, Cat Stevens, Paul Samwell-Smith +++(5.11.2010)

 • Nathalie
  *****

  Harold: You hop in any car you want and just drive off? Maude: Well, not any car - I like to keep a variety. I'm always looking for the new experience...Není to smutné, že ze všech filmů, které jsem letos ve Varech viděla, mě nejvíce okouzlil bláznivý žánrový chameleon Harold and Maude z roku 1971, kdy i mí rodiče byli malými dětmi?:) Není. Příběh dvacetiletého Romea a jeho osmdesátileté Julie je jako nádoba s živou vodou, ve které je místo minerálů bizarní humor, originální romantika, šílené nápady a svěží optimismus v tom správném poměru, karlovarské prameny neměly ani tu nejmenší šanci... :) Vyplatilo se hodinu se mačkat v davu a vychutnat si na velkém plátně Haroldovy sebevraždy, Maudino drandění ve vypůjčených kárách, jejich živelné řádění a nakonec aplaudovat hlavnímu představiteli na pódiu...(4.7.2007)

 • lesumir
  ****

  Harold a Maude je nesmírně sympatický, pozitivní, optimistický a absurdní film, kterému dát pět hvězdiček je úplně to nejjednoduší, ale udělat to nehodlám. Filmu jako takovému nemám co vytknout, určitě mi to náladu zvedlo z největšího dna někam do prostřed studny, ale přesto...(14.2.2009)

 • AngelAngie
  ****

  Hned úvod filmu diváka překvapí... vidíme postavu (aniž by nám byla odkryta tvář), jak jde ze schodů ke stolu, zapaluje svíčky, chystá oprátku... bum... to vše v doprovodu úvodních titulků. Velmi originální, nadnesené přitom velmi lidské a citlivé, i když snažíc se tvářit, jako hl. hrdina sám, že city nemá... že je nepotřebuje. Maude je jeho opakem, i když stejně bezprostřední, opakem v tom, že si život užívá tolika doušky, že je pro ni každá vteřina využitím veškeré energie. Film má nespočet nádherných scén, které jsem nikdy v jiných filmech neviděla, nespočet zajímavých a krásných nápadů, které nejdou ani zopakovat, protože by to ani z daleka nebylo ono. Harold mě z počátku hrozně štval a byl nesmírně nesympatický, stejně tak když se seznámil s Maude, tak ani ona si mé sympatie nezískala... to se ale postupně měnilo s ubíhající stopáží...(2.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace