Harry Potter a Kámen mudrců

• Velká Británie Harry Potter and the Philosopher's Stone (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Mysteriózní
Velká Británie / USA, 2001, 152 min (Special Edition: 159 min)

Před deseti lety položili čarodějové Brumbál, Hagrid a McGonagallová na práh domu Vernona a Petunie Dursleyových miminko s jizvou na čele. Je to malý Harry Potter, syn Petuniiny zemřelé sestry. Dursleyovi se o něj sice starají, na rozdíl od vlastního syna Dudleyho mu však neprojevují příliš lásky. Když se blíží Harryho jedenácté narozeniny, zjistí ke svému překvapení, že dokáže mluvit s hadem. V den narozenin mu čaroděj Hagrid doručí dort a dopis. Harry se dozví, že jeho rodiče byli čarodějové a nezahynuli při obyčejné autonehodě, ale v boji se zlým Voldemortem. Jizvu na čele si odnesl z tohoto boje. Nyní má právo nastoupit do učení ve Škole kouzel a čar v Bradavicích. Hagrid mu pomůže nakoupit školní pomůcky, včetně kouzelnické hůlky, a potom ho pošle na nádraží, kde z tajného nástupiště 9 3/4 odjíždí expres do Bradavic. Ve vlaku se Harry skamarádí se sympatickou Hermionou a dobráckým Ronem. Společně se pak dostanou na prestižní kolej Nebelvíru. Díky mimořádnému talentu k létání se stane novým chytačem nebelvírského famfrpálového mužstva. Po zápasu čeká žáky Vánoční volno, kterého Harry, Ron a Hermiona využijí k pátrání po tajemství, které střeží v podzemí školy trojhlavý pes. (TV Nova)

Berry

Příjemná a dobrá hollywoodská pohádka, která je ještě k tomu s podařenými efekty. Zkrátka zábava nejen pro děti, ale i pro celou rodinu. ()

Honza dAve

Pro dospělého diváka je HP 1 příjemnou pohádkou, která neurazí, ale taky nijak nenadchne ani příliš nezaujme. Filmový přepis knihy mohl určitě být zdařilejší. Uvidíme, co přinesou další díly. Ovšem John Cleese jako Skoro Bezhlavý Nick, to je filmová libůstka :-). ()

mirliflore

Natočené docela pěkně, dívat se na to dá, ale jinak je to strašně plytké a klišoidní (zvlášť konečné vítězství nebelvíru), což se dá spíše připsat knize. Film, který by byl bez triků úplně o ničem. ()

Snipsley

Harry Potter, kouzelnická legenda, se do mé paměti vryl už při čtení první knížky. Po zhlédnutí v kině filmové verze se mé dětské oči rozzářili ;) (měl jsem asi 9 let). Mé čtyř-hvězdičkové hodnocení je zapříčeněno zaujetím a fandění kouzelnickému světu, ale je mi jasné, že přeslazené pojetí dospělejším divákům není zrovna po chuti a herecké schopnosti těchto zatím mladičkých herců neherců značně zaostává. Proto od plných pěti hvězdiček jednu ubírám, ale nadšeně vyhlížím další díly potterovské ságy a Kámen mudrců se dozajista stane pěkným zakončením Štědrého dne. ()

Gastovski odpad!

Nebudu se rozepisovat o tomto FUJ!!! kýči. Přes dvě hodiny utrpení, když jsme na tom byli se školouv kině. Pottrovští fanouškové prominou, ale mé hodnocení zní takto: NECHUTNÝ BLÁBOL NEJVĚTŠÍHO KALIBRRU!!! ()

ashtangi

Minimálně na tento díl už jsem starý. Navíc mi to rok od roku přijde horší a horší. Harry Potter je pro mě filmová serie, která nestárne dobře. Chvilkami nepovedené efekty. ()

Jeremiah

Dle mého názoru nejlepší Harry Potter. Né proto, že je první, ale proto, že je nejblíže dětem, dětskému pohledu na příběh, a i přes v dálce problikávající temnotu je světlem v dětském světě. Hezký příběh, hezky zahraný a kouzelně kouzelný. ()

RedHot

Vzpomínám si na to, když jsem jako šestileté natěšené robátko naklusal do kina a tam do mě pustili tyhle čáry. Celá třída si malovala fixou jizvy na čela a slovo Voldemort se dlouho, dlouho nesmělo říkat na veřejnosti. ()

joker2

První to má vždy nejtěžší, další se jen vezou. Hudba Johna Williamse je opět skvělá. Oproti dalším dílům pohádkovější, ale dobře udělaný film, který dostál jménu svého kultu. ()

hobbitko

Příjemný film, dobře se na to dívá a má to moc pěknou, kouzelnou atmosféru. Pro mě tento film znamenal vstup do světa Harry Pottera, až po shlédnutí jsem si přečetla knížky. Takže míň než 3 hvězdy dát nemůžu už jen kvůli sentimentu, který se pro mě k němu váže. A samozřejmě - Alan Rickman, který stojí za pět hvězd sám o sobě! ()

rusty09

Miluju, miluju, miluju. Film na který jsem se nejvíc těšil, když jsem na něj šel do kina. A nezklamal. Spolu s posledním dílem určitě nejlepší díl série. ()

Eva_Krejcova

Civale ty nemáš fantazii musíš to brát jako pohádkový příběh režizér Chris Columbus to natočil jak nejlépe uměl je tam vše magie kouzel tajemno čáry máry je to prostě fajn film Lebowski máš pravdu že je to film podle knížní předlohy natočen jak má být ()

Mr.Hudson

Jako fanoušek Harryho Pottera se mi to samozřejmě líbilo. Četl jsem i knihu takže se nabízí zajímavé srovnání: ve filmu samozřejmě není vše, to by se ani nedalo stihnout, ale jsem překvapen, že je tam většina nejdůležitějších věcí a to je hlavní. Dále bych chtěl říct, že jednička je pouhou přípravou na nadcházející díly a místy vypadá velmi dětinsky. Jak , ale moc dobře víme, děj se postupem dalších dílů mění a stává se z něho skoro horor, takže opravdu veliký kontrast. Dále bych se chtěl vyjádřit k postavám, každá postava hraje to co má. A hraje to dobře vypíchl bych postavu záporáka Snapea a např. Hagrida, oba tyto herci se toho zhostili s grácií. Na posledním místě je snad dabing, anglický je průměrný, obával jsem se, že když si film pustím v českém dabingu, tak se leknu, ale mýlil jsem se. Shrnutí je tedy takové, že film má i několik slabších částí , není dokonalý, ale jako celek se na to dá velmi solidně koukat. ()

Heroesak

Výborný první díl ságy o Harrym Potterovi. Těžko lze hodnotit příběh, když je děj v podstatě okopírovaný (na výjimky) z knižní předlohy. Jelikož jsem viděl první film a až poté četl knihu, děj byl pro mne napínavý a dobře napsaný. Skvělý úvod série. ()

Lukin413

Film, který se pohybuje na hranici pohádky a rodinné fantasy, s kouzelnou výpravou a pitvořící se ústřední trojicí. Podobně jako v knížce filmu příběhu podráží nohy zápletka, v podstatě postavená na jednom nepřesvědčivém přeřeknutí. 50 % ()

111tom111

můj první filmový zážitek z Multi kina a hned taková pecka.Když jsem film viděl byl jsem myslim o rok mladší než harry poter a celkové filmy harry potter šli s mým věkem... tudíž se mi líbily všechny díly jak šel čas s věkem.. ()

Eragon93

Na Harryho jsem se coby malej kluk těšil jak na druhé Vánoce, seděl jsem v kině jak prkno a čekal, až zhasnou světla a konečně to začne...Musím říct, že po skončení jsem seděl zase jako prkno a čekal na druhý díl.. :-) Taková bomba to v té době pro mě byla. D. Radcliffe je vynikající herec a společně s R. Grintem a E. Watson vytvořili jednu s nejlepších dětských hereckých skupinek. Vizuální efekty doslova braly dech a ta hudba taky neměla chybu. Když srovnám film s knihou, tak je film lepší. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood