Ocelový meč

Kostýmy:

Poppy Cannon-Reese

Dobrá futureskní podívaná.(12.6.2009)

• PetrPan

Postapokalyptický film + hlavní role "šviháka" P. Swayzeho = nesmyslný guláš trapného herectví a neumětelské filmařiny, takový je Steel Dawn, několik pěkných bojových scén to nezachrání(17.9.2004)

• Webb

Žádný zázrak to není ale jsou tu k vidění pěkné bojové scény, to se musí nechat.(5.7.2009)

• klerik

Miestami hrozne hlúpe (hlavne motivácie a konanie záporákov) a Swayzeho skákanie a kotrmelce sú aj pri ohľade na dobu vzniku trápne. Film dobre deklaruje, že VODNÝ SVET je vlastne vydarený film a že ROAD WARRIOR je nedosažiteľný. Celkovo neškodné a akčné finále celkom znesiteľné. Keďže som si však nedávno opäť pozrel prostoduchého ale inak skvelého KYBORGA, nemôžem dať lepšie hodnotenie...(22.5.2016)

Je to celkom dobrý akčný postapokalyptický film s Patrickom Swayzeem. Má dosť dobrý príbeh o tulákovi, ktorý na ceste púšťou narazí na menšiu osadu, kde sa rozhodne nejaký čas zostať a pracovať, ale celú oblasť chce úplne ovládnuť vplyvný muž so svojimi zabijakmi a tak s ním majú problémy. Spracovanie je celkom slušné, ale nie úplne ideálne. Príbeh je samozrejme len variáciou na podobné filmy, obzvlášť Šialeného Maxa, takže tu nič neprekvapí, všetko ide tak, ako v podobných filmoch býva zvykom, ale to mi neprekáža, túto tému mám rád a tu je to podané správne svižne, takže po celý čas sa je na čo pozerať, ale chýbajú mi tu špecifické prvky postapokalyptických filmov, atmosféra zlej doby je takmer nulová, ak si odmyslím pár náznakov v úvode, tak tu nikto netrpí smädom ani hladom, ľudia si žijú pomerne dobre a o život tu ide len veľmi zriedka, keďže ani záporáci nie sú takí záporní, ako je bežné. A toto považujem za hlavný zápor filmu. Akcie tu nie je až tak moc, ale je celkom dobrá. Chýba tu nejaká väčšia akcia, do ktorej by sa zapojilo viac ľudí, vo filme sa nepoužívajú žiadne strelné zbrane, používajú sa maximálne ručné a aj pomocou nich je len málokedy niekto usmrtený, ale zase je tu dostatok súbojov, ktoré sú na americké pomery tej doby príjemne nadpriemerné, majú slušnú choreografiu, sú aj dobre natočené, vidno, že Swayze je na tom fyzicky dobre a rovnako dobre sú zvládnuté aj súboje so zbraňami. Najviac sa mi páči dlhý záverečný súboj na meče. Herecké obsadenie sa mi páči, výborný Patrick Swayze v hlavnej úlohe, Brion James, tentoraz prekvapivo na kladnej strane, slušní záporáci, či už hlavný, Anthony Zerbe alebo aj jeho zabijaci a nesklame ani Lisa Niemi, tu nemám problém. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, pre potreby filmu stačia. Škoda tých nevýrazných postapokalyptických prvkov a nedostatku väčšej akcie, ale inak je to slušná zábava, ktorá na dvojku Šialeného Maxa nemá, ale tie zvyšné dva diely prekonáva. 64%(13.6.2012)