poster

Dealer (festivalový název)

 • Maďarsko

  Dealer

 • anglický

  Dealer

 • Slovensko

  Díler

Drama

Maďarsko, 2004, 132 min

Scénář:

Benedek Fliegauf

Producenti:

András Muhi

Střih:

Károly Szalai
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WillBlake
  *****

  Po Milky Way druhý Fliegaufův film, který jsem viděl, a podruhé trefa do černého. Geniální práce se zvukem: utopené, děsivě znějící modlitby, chroptění umírajícího v obvazech zvukově vytaženo tak, že se zarývá do lebky jako ocelový čep, zhoubičkované "táta.. máma.. táta.. máma" v nekonečné smyčce na pozadí celé dlouhé scény. A takhle bych mohl pokračovat. Kamera, kterou stejně jako mix zvuku obstarává sám Fliegauf. Jeden zvrhlý den ze života dealera, o němž si jen těžko budete budovat nějaký obraz. Benedek Fliegauf pracuje s odkazem Bély Tarra po svém...(26.10.2013)

 • Chrustyn
  **

  Komorní a neskutečně pomalé drama o těžkém dni v životě drogového dealera. Pomalé tempo, statická kamera a až zbytečně dlouhé scény. Nuda, nuda.(18.3.2014)

 • ORIN
  *****

  Znatelný Tarrův rukopis, Fliegauf svému "učiteli" rozhodně ostudu nedělá... Možná jsem trochu divný, ale podobný typ filmu mě v poslední době zajímá víc a víc... v tomto případě jsem se málem utopil... ale vůbec mi to nevadilo...(30.11.2007)

 • Katullka
  *****

  Ano, je to onanie Benedeka. Ano, jsem do něj zamilovaná. Ano, mě se to líbilo. Upřímně mě to rozsekalo na další necelé dvě hodiny. Přemýšlím o tom dodnes. Ukázal, co viděl. Je to jen na vás, jestli to chcete přijmout nebo ne. Je jen na vás, jak si svět v opojení drog představujete. Obávám se, že takhle dlouze to je. A to je tom to skvělé. I s tou kruhovou jízdou... Točím se doteď. // 38. LFŠ UH 2012(30.7.2012)

 • Jhershaw
  ****

  Jeden den v životě drogového dealera. 160 minut vtahující a naleptávající deprese, po jejímž zhlédnutí se budete cítít jako piják nasáklý černým inkoustem. Velkou zásluhu na tom má i hudba, resp. industriálně-ambientní background (ruchy&šumy), a především kamera - úžasná, organická, není v klidu a velmi, velmi pomalu rotuje kolem scény nebo se posouvá. 90%(5.7.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace