Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

Boss999

No tak Kuriér 2 tieš dobrý dej ale veľmi je to prehnané napríklad ta scena s tou bombou tak to je dosť do veci ako sa jej zbavil. :-) ()

Ondrew

Nemozem si pomoct, ale dvojka ma dostala minimalne rovnako, ako prvy diel. Uznavam, ze velky podiel na celej veci ma (u mna tradicne) Jason Statham, ktory proste ide na doraz. Ano, mnohe akcne sceny su pritiahnute za vlasy viac, nez by bolo zdrave, ale prvoradim cielom akehokolvek filmu je pobavit divaka. Nuz... a Kurierovi sa to stale dari. Len tak dalej ;). 80%. ()

blezg

Co se mi líbilo... Kung-fu s hadicí a inspektor Tarconi... kdyby byl ostatní děj zrychlený tak 4x, snímek by trval 30 minut, byla by to skoro čtyřhvězdičková pecka. Nebyl by čas poslouchat dialogy stupidních gengsthů, kteří za to vděčí debilnímu námětu. Jak může člověk s IQ aspoň 99 přistoupit na scénář, kde si gangsterský král vybírá tu nejdražší a nejhorší cestu ke svojí vládě (jako by si aženty nemoh koupit...) a navíc cestu nejvíc kompromitující a totálně homofobní, nebo homokillní, smrtící virus, který se šíří vzduchem. No dobře logiku stranou, jinak bych musel dát odpad. ()

Midnighton

Bože Bože..tohle je nejhorší Kurýr, po perfektní jedničce se dočkáme tohohle. Je to směšné, kombinace Formule 1, Supermana a Starostlivé chůvy. Jediný dobrý na tomto filmu byl úvod, kde sejmě pár těch trapáků, jinak to byl děs. Sundání bomby, vyzvednutí caparta ze školy, nebezpečné medikamenty, policie, zločinci, vrtulník všechno špatné! 20% za úctu k 100%ní jedničce. ()

DansteR

Klasické slabší pokračování uspěšného filmu. Trochu škoda, protože si myslím, že pokračování Kurýra i s Jasonem se dalo zvládnout líp, ale co už. Občas to působí až komedionálně co všechno dokaže Frank se svým autem jako sundat bombu s podvozku za letu atd. Jinak na akci se dá celkem dívát, ale hold to už není ono. Škoda. 50% ()

Abalzo

Jejda, víc neskutečné už to být snad ani nemohlo. Příběh jak vystřižený ze slabikáře filmu, digitální efekty na úrovni filmů z 80. let a na vrch naprosto fyzikálně nemožné "akční" scény. Jestli ale je něco co by se dalo pochválit, tak to má spád, rychlost, Statham se svým charisma rozhodně neurazí a i nějaké ty akční scény byly povedené a dobře natočené. ()

Braga

Jednicka se mi libila, dvojka stoji za ... (jednoduche a strucne schrnuti). Ale jinak deklarovana zenska je vylozene hnusna, pribeh mi nejak unikal a jenom jedina vec co jsem v tomto filmu videl byly bitky a rvacky. No skoda ze existuje to blbe pravidlo ze kazde pokracovani upada. Takhle je to pro me jenom pod průměr. ()

wray

bol to taky prijemny akcny film - viem ze sa to dobre pozeralo, bola tam nejaka zenska postava, stathama mam rad, nakonci to nejak dobre dopadlo ale - vobec netusim (po par mesiacoch) ze o com to vlastne bolo :/ a to je asi ten halvny problem - bolo to len take obycajne, lahko zabudnutelne, nicim vynimocne. viem ze sa mi to vsak pocas pozerania celkom pacilo a davam teda 2* (a idem hned napisat uplne rovnaky komentar k transporter 3 :/ ()

EddieIron

Cristiano Ronaldo chce vyvraždit účastníky jakési konference,v čemž mu pomáhá mimořádně ošklivá zabijákyně,která,bůhví proč,chodí celý film jen v kalhotkách a podprsence.Zabrání jim v tom pochopitelně drsoň Jasoň.Víc nemá smysl řešit,protože by se člověk musel buď smát anebo rozčilovat.Vrcholem filmu je scéna,kde Lasoň vyhákne z letícího auta bombu za pomoci jeřábu. ()

kacer4

Úplna blbosť. Séria Star Wars alebo Matrix je reálnejšie ako toto. Pán Dokonalý spraví s autom otočku okolo osi a vysiacim hákom si odthne bombu z auta? PD prerazí autom betonovú stenu úplne bez akejkoľvek straty rýchlosti a ako sa zdá, má nerozbitné resp. nepriestrelné aj svetlá... Je toho moc na mňa, tak som to asi len nestíhal vsakovať. Katastrofa taká istá ako bolo Fast Five. ()

Eeve

Jasonom Statham opäť raz vstúpil do rieky s názvom Transporter. Dvojka z mojej strany o niečo vydarenejšia ako jednička, pointa ale ostala rovnaká...previezť niečo/niekoho z bodu A do bodu B, pritom sa dostať do najväčšej šlamastiky do akej sa dá a s noblesou a gurážou Stathamovi vlastnou sa z toho s pomocou niekoľkých trikových záberov (nie moc vydarených musím poznamenať) na konci filmu dostať. Netreba čakať skvelý scenár, nelogickými (niekedy až extra nelogickými,kúsky ako skok audiny z jednej budovy do druhej alebo to elegantné zbavenie sa bomby v aute - to ma fakt zabilo :))sa to len tak hemží, no kvôli tomu sa predsa filmy takéhoto typu nepozerajú :) ide o akciu, rýchle autá a ešte raz o akciu. Séria Transporter sa podľa môjho skromného názoru stáva must see každého poctivého sledovača akčných movies... Inak...Kate Nauta - úžasne nastylovaná :) jediný zaujímavý charakter filmu... ()

schaff

moja chyba, že som čakala od tohto filmu aspoň toľko, ako pri jednotke...aspoň tú záporáčsku šťabajznu s rozmazanými očami až po líca (stále sporo odetú aj pred malým chlapcom, čo som celkom nepochopila) mohli zvoliť so ženskejšími tvarmi, no asi to je len vec vkusu... ()

LeePriest

Ze začátku to vypadalo na průměrné pokračování, které však kazí a shazuje do citelného podprůměru několik dost nedotažených odfláknutých okamžiků a asi 2 dva naprosté nesmysly. Jestli si nějakého Kurýra pustím znovu, dvojka to rozhodně nebude. ()

Scaevola

Uznávám, že tempo celého filmu je úžasné, ale to ostatní pokulhává. Choreografie akčních scén působí trhaně a nepřirozeně a nepřátelské postavy jsou spíše k smíchu, než aby byly hrozivé. Nakonec i nezničitelnost hlavního hrdiny (až do míry ohýbání fyzikálních zákonů) ničemu nepomáhá. ()

HKstars

Před třemi roky se proháněl po Francii ve fajnovém BMW a vozil v kufru vřískající (leč pohledné) čínské děvy a likvidoval překupníky. Žil sám, měl svoje pravidla a přišel na chuť francouzské kuchyni. Jenže teď popojíždí po Miami v novém Audi, vozí do školy synátora staré známé a jeho první pravidlo: Nikdy se nezaplést, vzalo za své. Malý Jack je totiž zvídavý a Frankův otcovský instinkt pracuje při servírování hádanek na plné obrátky. Ještě, že už bude končit a vymění roztomilého klučinu za mlčící balíky a kufry. Všechno bude jako dřív... Vidina staronové budoucnosti je však Lucem Bessonem rozšlapána na tisíc malých kousků, jeden italský pošuk se totiž rozhodl zlikvidovat osazenstvo vědeckého kongresu a hodlá to učinit pomocí ďábelsky složitého plánu a vražedného viru. Frank v tom zase lítá - jeho auto překračuje rychlostní limity, do cesty se mu pletou anorektické blondýny se zbraněmi, které jsou větší než předloktí Arnolda Schwarzeneggera a vzduchem létají pěsti, kopy a injekce s fosforeskující hmotou. Miami dvakrát přežilo Mizery, přežije ale Luca Bessona, kterému se scenáristické poučky už definitivně vykouřily z hlavy a chce nás zavlažovat už jen a jen celovečerními videoklipy? Frank Martin je zpátky a s ním i celá parta schovaná za francouzskou vypalovačkou z roku 2002, která přišla jak blesk z čistého nebe. Kdo by si tehdy pomyslel, že Jason Statham dokáže řezat protivníky i zatáčky v euroasijském stylu, s lehkostí a žánrovou čistotou, na jakou už se v Hollywoodu zapomnělo. Nehodlám Kurýra vynášet do nebes, ale sednul mi tehdy jako máloco a tak jsem se těšil na druhý díl a když na něj konečně přišla řada, zapálil jsem svíčky, zatloukl okenice a... zažil velké zklamání. Kurýr 2 je totiž i před nadupané trailery a "důkazy místo slibů" úplně jiný, než jeho starší bratříček. Pokud bychom to měli k něčemu přirovnat - jednička byla francouzským áčkem, dvojka je americkým béčkem, bohužel se vším, co k tomu patří. Máme sice k dispozici vyšší rozpočet a Frank je pořád stejně "macho", jenže tentokrát krom jednoho malého kloučka zachraňuje rovnou půlku Ameriky, musí bojovat s ujetými blondýnami (aneb pro efekt uděláme cokoliv) a nevýraznými záporáky s výrazným přízvukem, kteří mu nesahají ani po kotníky, zvlášť ve chvíli, kdy přijdou o střelné zbraně. Luc Besson nás v tom zkrátka zas jednou koupe a namáčí nám nos do louže plné slepých uliček a... měl bych říct něco o klišé, ale tenhle film je tak hloupý, až to tříská dveřmi. A to říkám jako člověk, který naivní zápletku prvního dílu přivítal, protože tak zbylo víc místa pro akční scény. I dvojka jich nabízí dost, ale jisté nenucenosti prvního dílu nedosahuje ani omylem, přičemž většinou akčních vrcholů filmu jsme viděli už v traileru a klipech. Nebýt melounového duelu s obrovským dredatým hajzlem a malé exhibice s tyčí (tam už bohužel Jasonovy schopnosti slábnou), zřejmě bych Coreymu nevyseknul poklonu, ale upřímně... zaslouží si ji za brilantní exhibici s požární hadicí (není to jen wushu variace jako ve většině "jetovek"), která je hongkongštější, než cokoliv, co od doby prvního Transportera vzniklo. A ve většině fightů jsou malé odkazy na akční scény jedničky. Nádhera, nicméně zkalená ne tak přehledným střihem a příliš zrychlenou realizací - Corey musel scény vymyslet a natočit ve vražedném tempu a to se obávám podepsalo na kvalitě technik i nápadů. Některé díry naštěstí zakryje hudba (někdy až příliš výrazná, Leterrier si dokonce do jedné scény vypůjčil vypalovačku z traileru na Sin City) a raketový střih a pokud přistoupíte na to, že v Kurýrovi 2 přestávají platit veškerá pravidla a hlavní hrdina dokáže i sebešílenější věci praktikovat bez mrknutí oka, s dokonale comicsovou nadsázkou (dvojka v tomhle ohledu HODNĚ přitlačila na pilu) zřejmě se dobře pobavíte a doporučíte snímek kamarádům. Nerad bych na milého Franka nějak zanevřel, rád ho uvidím v dalším díle, ale marná sláva, laťku nastavenou prvním dílem prostě tentokrát podskočil a sequelitida mu svázala ruce - od humoru přes akci až po obsazení. Evidentní rozdíl mezi Kurýrem číslo jedna a dvě je důkazem toho, že natočit efektní akční film dá sakra práci a ne vždycky se to povede dotáhnout do detailů. Leterrier znovu dokázal, že audiovizuálně se vyrovná zámořské produkci, Statham si svůj honorář bezpochyby zasloužil, ale tristní nedostatek scenáristické sebereflexe a zpackané finále mě nutí k tomu, abych odsoudil Kurýra 2 do hlubin průměru. 50% () (méně) (více)