Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Zevon

Jediný problém této komedie je, že každá televizní stanice si z nevímjakého debilního nápadu dabuje svou vlastní verzi. Je to naprosto úchylné a rád bych na adresu zvláště televize Prima vzkázal, ať si nacpou ty svoje nápady někam a svůj entuziasmus ať si vybíjejí večer na svých ženských. Kdyby si ti magoři, co se potřebují zapsat do modrých okýnek svých šéfů, večer pořádně zašoustali, měli by rozhodně jiné životní preference, než prznit dobré filmy. Jestli někdo máte možnost podobné nápady a jejich kreténní tvůrce zarazit, učiňte tak, prosím,i za cenu lidských životů. ()

Kvasekus

Tak tohle mě absolutně minulo...Film, který u mě za 93 minut vyloudí jenom asi dva veselejší pohledy, nemůžu kladně ohodnotit i když tady čtu jak je to super, vánoční, nepřekonatelný a jak se tady umíralo smíchy. Z čeho? Ty fórky nebo scénky jsou bohužel trapný a k nějakýmu humoru to má velmi daleko. Nicméně sem to viděl jen s dabingem přiznám se...a všichni víme co s filmem dokáže dabing. Takže dávam dvě hvězdy protože s titulkama to bude určitě aspon o hvězdičku lepší. ()

ljukyljuk

Rozhodne najlepší z tejto celej série o Griswoldovcoch, ktorý si s radosťou pozriem každé jedny Vianoce a vždy sa skvele bavím. ()

VeeDee

To bylo něco, když jsme si tenkrát po revoluci pořídili první video a v půjčovně půjčili videokazetu s touhle vánoční komedií! Je to prostě srdcová záležitost, která nesmí o Vánocích chybět! ()

Jaxx84

Rádoby vtipné scénky, u kterých 5 minut předem víme co se stane, a přehrávané výkony Chevyho Chase mě ani zdaleka nepobavily. Opravdu humor jaký si v USA o Vánocích zaslouží. Holt někdo rád holky a jiný vdolky a tak 84% hodnocení tady na CSFD raději nekomentuji. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: GOREGASM, LEOM, Jellini ... Je těžké hodnotit tento film, když jsem ho viděl v dabingu s Richtrem, a to byl ten bezkonkurenčně nejhorší dabing v dějinách českého filmu, naprostý otřes. Chevy Chase je skvělý herec, ale přiblížit ho českému divákovi může jen opravdová osobnost. Takže můžu hodnotit jen tak, jak by ten film vypadal být dabovaný "Bodiem" Olivou. Byl by to klasický Griswoldovský příběh v rodinném provedení se spoustou gagů a nepochybně srdcových a srdečných hlášek. Co se týče scén, snad nejlepší byla scéna na půdě a to hlavně kvůli tomu, že Clark tam byl sám a tím pádem byl Richtr zticha, ale i jiné (byť zas ne zdaleka všechny, což je škoda ...)scény byly v příjemně Griswoldovském stylu. Očekávané hlášky sice zazněli, ale mám dobrý důvod domnívat se, že dabingem byli zničené. Rusty sice tátovi řekl: "Stálo to za to. Stálo to za pokus.", ale ten dabing nestál ani za myšlenku. Film ale nepochybně dokáže pobavit, i když mi přijde kapku slabší než ty předešlé díly, takže hodnotím na 3 hvězdičky - 60%. No a pozdrav pro dabingový štáb v stylu ala Griswold: "Polibte mi. Polibte mu. Polibte si. Trhněte si ..." :-) ()

danny_21

Rozhodně nejpovedenější z komedií o bláznivé rodince Griswoldových i díky spoustě vydařených nejen vánočních gagů, postavy Quaidova nejvesničtějšího burana a grimas Chevyho Chase. Tohle je klasika, která se neomrzí a vždycky zaručeně pobaví - 80 % ()

Mik_e

Švihlá vánoční komedie s několika skvělými momenty a vydařeným závěrem, jejímuž humoru jsem ovšem již trochu odrostl.. ()

Martell47

Tento týždeň som to videl prvýkrát a skoro som zomrel od smiechu :D ...skvelý počin a jednoznačne zaradzujem do priečinka Vianočných filmov. Po 10min filmu som si musel pripustiť, že mám s pánom Griswaldom dosť veľa spoločného keďže som zaťažený na výzdobu a môj 250cm stromček s 3600 vetvami niekoľkokrát objíma 50m LED reťaz. Celkové množstvo LED svetiel u nás nie je síce 25000 ale je to 4 ciferné číslo :). Taktiež mám Vianočné oblečenie, osvetlenú jinglebells kravatu či polometrové papuče škriatka pomocníka :D....o to viac je jasné, že tento film je totálne pre mňa. Neuveriteľné, že ma doposiaľ obchádzal, skvelá zábava. ()

gemi

Typická osmdesátková krejzykomedie. Některé fóry výborné, jiné na hraně trapnosti (či za ní). Film trpí spoustou neduhů té doby, nejviditelnější je liknavý střih. Spousta záběrů je o dost delších, než je zdrávo, což rozmělňuje napětí mezi jednotlivými skeči. Jenže pak by měl film sotva kousek přes hodinu a byl by zapotřebí bytelnější scénář. ()

fruity

Super vánoční film. 23. prosince když zdobim stromek si ho vždycky pustim a můžu se potrhat jako poprvé. Samozřejmě na starý VHSce a se starym dabingem, protože ten novej je děs. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)