Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Cortesz

Další z filmů, který neodmyslitelně patří do každého vánočního TV programu. Každý rok se na ní rád podívám a nikdy mě neomrzí, až tedy na jednu maličkost, a tou je ubohej dabing, který film místy přímo zabíjí, ale zato film nemůže a kvůli tady tomu nedostatku určitě nebudu snižovat hodnocení, které je rozhodně to nejvyšší, protože ikdyž film už má 20 let, tak je pořád stejně zábavnej. ()

anyonecek

Po celý film to bylo mezi 4-5 hvězdičkama a já se musím přiklonit nakonec ke 4., protože to nemůžu srovnávat s filmama, které si odemě právoplatně zasloužili 5 hvězdiček. I tak je to perfektní komedie, která mezi těmi vánočními je snad i nejlepší. Spousta velice vtipných momentů, které člověk určitě hned tak nezapomene. Koukám, že tu většina lidí nadává na dabing a proto jsem šťasten, že jsem to shlédl v originálním znění. ()

Brano

O niečo lepšie ako dvojka, ale dejovo rovnako klišovité ako stovky podobných filmov. Opäť je film iba premenlivo zábavný a pomerne ku koncu aj dosť nudný. Aspoň, že odstránili z dvojky otrasných detských hercov (Hill, Lively) a nahradili ich novými, len sa akosi zmenšili. Chase nijak zvlášť nevybočuje z normálu. Opäť je to celé postavené na tom, ako urobí zo seba najväčšieho blbca. Označiť tento film za najlepšiu Vianočnú komédiu je trochu trúfalé, ale tak je to subjektívny názor každého z nás. Na kvalite mi pridal slovenský dabing, ktorý sa mi páčil viac, ako ten český. /55%/ ()

PlayEasy

Ultra zábavná vánoční komedie s nezapomenutelným Chevym Chasem o strastech i slastech setkávání "drahých příbuzných" o svátcích ...... Kdo to zažil na vlastní kůži, ví, o čem je řeč ;-) 90% ()

Blazkowicz

Výborná komedie s tou pravou vánoční atmosférou. Konečně se mi to podařilo vidět i s nejlepším dabingem od Olivy. Škoda dosti hluchých míst, protože je to jak na houpačce. V jednu chvíli se bavím a v mžiku je to najednou docela nuda k uspání. 4-* ()

bohhous22

Tvl,to je utrpení!!!Úúúplně první dabing je ten nejlepší ,Clarka dabuje Ivan Richter, Ellen zase Dagmar Čárová atd....A tam fungujou i všechny smrtící fóry, který ostatní TV dabingy poslaly do kopru!!! ()

Joe16210

Z trapnosti některých jedinců je mi občas samotnému trapně, ale zvykl jsem si, že to k americkým komediím patří a ani Vánoční prázdniny nejsou v tomhle výjimkou. V podstatě se jedná o docela fajn průměrnou vánoční komedii, kterou si čas od času možná pustím znovu. ()

helrohir

Niektoré vtipy dobré, niektoré skôr silené, ba až trápne. Úprimne, filmy s rodinkou Griswoldovcov ma nikdy až tak nebrali a celkovo ako komédia to patrí skôr do priemeru. 55%. ()

instageek_cz

Máte pocit, že u vás doma o Vánocích vládne totální chaos a celá rodina zešílela? Zkuste se všichni na chvíli přestat hádat, posaďte se k televizi a pusťte si tuhle vánoční 80’s klasiku s Chevy Chasem!:) Budete mít během sledování hřejivý pocit, že to s tou vaší famílií ještě není tak hrozné!:)) Vánoční prázdniny napsal John Hughes, absolutní americká komediální ikona. A samozřejmě je to na úrovni celého filmu znát. Dost dobře se v něm míchají humor jak ze starých grotesek (různé krkolomné pády a jiné karamboly) a novodobější „katastrofální" komedie typu Fotr je lotr, kde se hlavní hrdina musí potýkat se smůlou, která se mu lepí na paty (v případě Clarka Griswolda i na ruce) a také s bizarními příbuznými, kteří mu, nechtíc, sabotují veškeré snahy o rodinnou idylu. Nebudete se nonstop válet smíchy, ale i tak jsou Vánoční prázdniny mnohem zábavnější než veškerá současná „humoristická“ produkce. Je to fajn film, který si po celou stopáž drží úroveň, jakou dnes u komedií téměř nevidíte. Užijete si ho vy, stejně jako vaše máma a dokonce i táta, který jinak na TV vůbec nekouká. A to už je co říct!:)) Hodnocení: 7,5/10.        ////         Další recenze nejen na filmy čtěte na mém Instagramu, profil instageek_cz, díky!:) ()

adamix

Po prvý krát sa mi film moc nepáčil, ale akonáhle som prekročil prah dospelosti, získal si ma svojou zvláštnou formou cynického, priam až drsného humoru, čím sa vlastne úplne odlišuje od všetkých vianočných komédii. Vianočnou atmosférou sa môže pochváliť, ale najlepší je na tom šialený tatko Chevy Chase, ktorého v slovenskom dabingu Ján Kroner dokonalo vystihuje. Za mňa 75%. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)