Anayka

Místy mi film přijde až moc dlouhý, ale na druhou stranu... kdo z nás by to nechtěl zažít, vyrazit na turné s rockovou kapelou? Muzika je boží a Kate Hudson rozkošná. ()

matt85

Skvělě energický film plný života a rocku. Crowův talent na točení(a hlavně psaní!) upřímných životních momentů mě bude fascinovat do konce života! ()

Argondia

Hezký film se sympatickým, mladým hrdinou a výborným soundtrackem. Ve vedlejších rolích mě potěšil Jason Lee jako Jeff a věčně se ksichtící Zooey Deschanel jako rebelantská sestra. Billy Crudup byl v roli Russella přímo k sežrání, ale pozadu nezůstaly ani Kate Hudson jako bohémská Penny a přísná, úzkostlivá matka v podání Frances McDormand. Přesto, že příběh není kdovíjak originální, má něco do sebe, nechybí v něm vtipné, ani dojemné momenty a líbilo se mi zasazení děje do sedmdesátých let, kdy vznikaly nezapomenutelné, hudební legendy. ()

radeckator

Průměrná romantická komedie o zamilovaném teenegerovi zasazená do příběhu amerického snu ,,Jak jsem se stal slavným a bohatým z ničeho". ()

bearmeedek

Asi jsem o název filmu už někdy zavadil. A asi mě odradilo, že svět rockového cestování bude podán očima patnáctiletého kluka slušňáka. Byl to můj omyl. Teď mě k to mu stejně přilákal svět rockové hudby a dění okolo v roce 1973. Právě s kulisou příslušnou k těmto rokům. Protože je mi prostředí kapel blízké, začal mě film pomaloučku požírat a hvězdičky nenápadně naskakovaly. Při scéně v letadle, při magnetické bouři, tam ta pátá hvězda skočila zcela jasně a vlastně patří k celému filmu. Film má zvláštní kouzlo a vyvolává pohodovou a příjemnou náladu. Občas je tu dobrý vtip a za zmínku stojí i účast Kate Hudson. Tehdy ještě skoro neznámá a můžeme ji tu vidět jinak, než jsme zvyklí. Jako mlaďounkou ztřeštěnou "groupies" a "můzu". A nesmím zapomenout na hudbu těch let, které je tu průběžně dost a dolaďuje ten příjemný dojem. ()

Likan7

Odřený uši, ale ten závěr se Crowemu celkem povedl (i když jsem doufal v trochu jiný). Moc jsem ale nepochopil, proč je na plakátech Kate Hudson, která je sice katalyzátor všeho zajímavého, ve filmu má ale regulérní vedlejší roli. Film balancuje někde na hranici komedie a životopisného dramatu a i když bych si ho dokázal představit klidně o 30 minut kratší, je vidět, že Crowe umí natočit poutavý film bez hvězd, jen za pomocí scénáře a svýho umu. ()

neo93

Skvěle natočený a napsaný film od Camerona Crowe. Na snímku je velice dobře znát, jak si režisér a scénárista v jedné podobě, vyhrál s celým filmem. A není vlastně divu, když byl sám v mládí reportérem proslulého časopisu Rolling Stone. Vypráví příběh 15letého kluka Williama, který poté, co mu jeho sestra přenechá desky slavných rockových skupin, jelikož odjíždí z domova, doslova propadne rokenrolu. Ovšem nestává se z něj další hudební hvězda, ale novinář a pisatel do magazínu Creem, který se zaměřuje právě na daný styl hudby. Když se navíc svými znalostmi a vášní pro muziku dostane až na koncert skupiny Black Sabbath, díky kapele Stillwater, dostává nabídku, která se neodmítá. Má se vydat na turné právě se Stillwater a napsat o nich článek do Rolling Stone. I přes velkou nelibost své úzkostlivé a přísné matky, nakonec odjíždí na cestu po Americe, kde na něj čeká především sex, drogy a rock´n´roll. Příjemně mě překvapilo, že film není jen o zmíněných věcech, ale zaobírá se především jinými tématy. Ukazuje dění uvnitř kapely, na propojení s fanoušky, na komplikovaný vztah mezi skupinou a novinářem, který má náročný úkol, přenést jejich slova do objektivní reportáže. Samozřejmě se ani nezapomíná na to, že sledujeme mladého autora, jenž musí ještě poslouchat svou starostlivou matku, kterou dokonale ztvárnila Frances McDormand. Také představitel hlavní role Patrick Fugit, zvládl svoji postavu na výbornou. A nesmím opomenout ani velice přitažlivou Kate Hudson, která jako Penny Lane motá hlavy snad úplně všem. Hodně přívětivý snímek, který má navrch i díky nesmírně povedenému soundtracku. ()

Brusinka

Sice se mi nechce věřit, že tak úzkostlivá matka, jako byla ta Willova, by pustila svoje dítě na turné s kapelou, ale čert to vem, tenhle film byl prostě nářez! Výborná atmosféra, úžasná hudba, skvělí herci (zejména ústřední trojka Fugit - Hudson - Crudup). Maximálně jsem si to užila a to i přesto, že jsem mladší generace... Parádní film! :) ()

Tamdydam

Nějak jsem nebyl ochoten přistoupit na to, že by onoho růžolícího chlapečka vzala drsná rocková kapela mezi sebe ( Nebo vůbec kterákoliv kapela. Možná tak nějaký emo band ). Celý film se vastně točil kolem tohoto děcka, které mi bylo tak nehorázně ukradené, že mě pochopitelně nechytil ani film samotný. Kromě toho mě zklamalo mé přehnané očekávání, které počítalo s něčím větším, než jen s reklamou na dobovou hudbu a dobu jako takovou. Nebo spíš agitkou, která by poukázalo na to, jak byla ta doba děsně cool. Já tehdejší hudbu miluju, ale tohlo prostě NE. Ta scéna s letadlem se ovšem povedla, to se musí nechat ()

odvedle

vynikajúce, vtipné, zaujímavé, poučné, vtipné, herecky výborne zvládnuté, skvelá oddychovka na večer pri pive, a napísal som že vtipné? medzi žáner by mali pridať škatuľku komédia, pretože film je vtipnejší než plno iných so značkou komédia! a k tomu gitarová hudba, rock 'n roll... film má ten správny říz! ()

Izz

Naprostá filmová (a vlastně i hudební) legenda,která nestárne a svého času se mi tak moc dobře strefila do filmového i hudebního vkusu,že mě to málem porazilo.Úžasné herecké obsazení,skvostné písničky,brilantní režie.Na pokraji slávy je jedním z filmů,ve kterých bych bez nadsázky chtěla žít.A zemřít.Blahem. ()

Scorn_

Brilantní scénář s dialogy, které si radno vytetovat na zdi pokoje. Roztomilá Kate Hudson, závan svobody 70tých let a rocková hudba, která kdysi hraničila s poezií. (a pusť si Director's Cut, nekopromisně). ()

Bezda22

Příjemná záležitost. Hezkej příběh. Ale hlavně je to o muzice, teda spíš ze zákulisí muziky. A vo to víc, takovejch filmů je míň a dobrejch úplně málo. A tady to je trefa do černýho. A ano Mick Jagger lítá i v 70 letech po pódiu jak rocková hvězda :-D... 85% ()

Brooks

Filmov o rockovej muzike nie je veľa, tých podarených ešte menej, ale pokiaľ existuje nejaký pomyselný vrchol tohto "subžánru", určite ním je Almost Famous. Nie je to dokonalý film, má trochu kostrbaté tempo a občas je režijne neurovnaný. To, čo Crowe trochu nezvláda ako režisér, ale vynahrádza ako scenárista. Jeho vykreslenie lásky k rocku ako hudbe i ako životnému štýlu je neuveriteľne komplexné a inteligentné, vtipné i dojemné, vpísané do jedného z najlepších scenárov všetkých čias. O dokonalosti audiovizuálnej stránky, perfektnom výbere hudby i parádnych hereckých výkonoch nemá ani cenu hovoriť. Najlepší film Camerona Crowea a silné 4*. ()

Mahowny

Hodnocena rozšířená verze. Tenhle film má všechno. Má dobrý scénář, kde postavy nejen divák pochopí, ale dokáže se do nich i vcítit. Díky skvělým hereckým výkonům, nominovaným na ceny kritiků, je vše velmi přirozené. Parádní hudba, rozkošná Peny Lane a kamera, která diváka vtáhne do děje. Prostě feeling tam byl mimořádný. Btw. skvělá letadlová scéna. "So here sleeps the enemy." ()

topi80

Nemůžu si pomoci, tyto filmy, které nám trochu dávají nahlédnout do zákulisí velkých (či slávu si právě dobývajících) kapel, mám hodně rád. A je-li v nich dobře naloženo i s humorem, nostalgií, ale zároveň i s celkem realistickým pohledem do zákulisí, nemůže to být jinak než na plný počet. Mohu rozhodně doporučit všem, kdo někdy přičichli k rockové muzice. ()

Comida

Strašně fajn komedie s pohodovou hudbou a celkově atmosférou, tedy než si v druhé polovině snímek začne hrát na chytré drámo, které se neefektivně snaží divákovi něco předat. Prostě po vážné stránce to vůbec nefunguje a z menší nudy dokáže vytrhnout už jen občasný vtípek, skvělá hudba a celkem sympatické postavy. 6/10. ()