Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

Laputa

Zábavné a originální. Jen postrádám hlubší význam. Nicméně je to určeno dětem a když jsem byl malý, tak se mi to líbilo. ()

Pajky3

Pro mě je tohle nejdokonalejší animák jaký jsem kdy viděl. Snad ho zatim nic nepřekonalo. Strašně rád jsem se na něj jako malej koukal. To byla bomba. Žral jsem všechny postavičky, ale pro mě bylo nejlepší vystoupení vojáčků. Já doufal, že takový mam v pokoji taky. Tohle je moje srdeční záležitost ()

zette

Az v roce 2011 jsem poprve videl tento detsky film. Musim rict, ze tento animak me velmi zaujal, pobavil a prijemne prekvapil. I kdyz nejsem fanousek tohoto zanru, tak Toy story je zatim nejlepsi detsky animak za poslednich dvacet let, ktery jsem videl. Vyborny scenar a vtipny pribeh, kde se stale neco deje ( vzpoura polorozbitych hracek na zahrade je vyborna ). Nerad bych tento film srovnaval s jinymi, kterym jsem dal plny pocet hvezdicek, ve svem zanru je ale temer ( snad - zdaleka jsem vse nevidel ) nejlepsi. ()

epicek

Tenhle film, stejně tak jako celá serie , je pro mě naprostá srdcovka . Jako prcek, jsem to na VHSku sledoval každý den , byl jsem a pořád budu největší fanda, mám doma dokonce originálního Buzze z USA :) Toy Story je prostě animák, který nikdy neomrzí a vždy zahřeje u srdce a bude to pro mě vždy TOP. Vzhůru do nekonečna a ještě dál!!!! ()

Juto

V príbehu sa skrýva gýčové, absurdné kúzlo, v ktorom podivné prostredie iba zvyšuje pohodlnú dôvernosť príbehu a postáv. 9/10 ()

c.tucker

Toto je animák plný nápadu a vtipů, na které se nezapomíná. Úžasná animace, senzační příběh a to vše ne jen pro děti. ()

WolfR

Toy Story: Příběh hraček, je moje srdcovka, co se týče, animovaných filmů. Prostě animovaný film, jak má být (navíc i pro dospělé). Zajímavá zápletka, pojednávající o hračkách, jednoho chlapce, jménem Andy, (hlas John Morris) které dostanou k sobě, díky Andyho narozeninám, nového kamaráda. Hračku, kosmonauta Buzze Rakeťáka, (hlas Tim Allen) který si ovšem myslí, že je opravdový kosmonaut a ne hračka a myslí si, že přistál na jiné planetě. Všechny Andyho hračky nového přítele přijmou s nadšením, tedy až na Andyho nejoblíbenější hračku, kovboje Woodyho, (hlas Tom Hanks) který Buzze nenávidí. Andy totiž na Woodyho, čím dál více zapomíná a má raději Buzze, což Woody nemůže přenést přes srdce a tak se pokusí, Buzze zbavit, jenže se přitom i s ním, ztratí. A tak se oba budou muset, přes řadu překážek vrátit zpět do domu svého majitele, protože se totiž Andy společně s jeho maminkou stěhuje jinam. Naprosto dokonalé, promyšlené s výbornými promakanými a chytře napsanými postavami, které jsou opravdu perfektně nadabované a srší jeden vtípek za druhým. Navíc celá tahle parta, vám přiroste k srdci společně s jejich osobitým humorem. Navíc animace je úžasná, na to, že film je vyroben roku 1995. Opravdu skvost. Myslím, že spolu s dalšími dvěma pokračovaní je to vůbec nejlepší animovaná série. Vůbec nejlepší, animáky všech dob! Toy Story 4ever. 5 hvězd. PS: Film je navíc takový vlídný a přívětivý a rozhodně se u něj pobavíte, ale taky uklidníte a zapomenete všechny starosti, protože tento film, vám ukáže, co je to přátelství a láska. ()

mortak

Toy Story je vlastně počátek animovaných filmů pro věčně nedospělé dospělé. Základní neměnná kostra všech disneyovek "be yourself" se obalí více dospělou formou (hračky zrůdy), ale i perfektní balení nezastře, že se jedná pořád o infantilní příběh pro kluky a holky na prahu dospělosti, kteří mají plné kapsy peněz svých rodičů, ale místo dospěláckých záležitostí pořád řeší ty své rakeťáky, cowboye, supermany, batmany, hobity, rytíře Jedi, Harry Pottery a tak podobně. ()

KajusaK

Hodnotím to s ohledem na rok natočení , animace tudíž pěkná , postavy se mi moc líbily,příběh také .. Nejlepší scénky byly s pošahaným sousedem .)) ()

FrankSusta

Vlastně absolutní povinnost pro každého filmového fanouška a základ ve všeobecném přehledu. Je neuvěřitelný, že to Pixar dokázal takhle už v roce 1995 (každopádně někdo první někdy být musel, tohle je vlastně docela uvěřitelné datum), zatímco hromada současných animáků to takhle pěkně neumí dodnes. Rozhodně dobrý film, ale asi jsem přeci jen čekal něco víc. Nevím ale přesně co. I tak ale musím pochválit, že se to vyhybá nešvaru, že by příběh byl jen produktem efektů, za což musím tvůrce pochválit, především pak z toho, že to je takhle ''starý'' a ''první''. ()

otík

První film od Pixaru ukázal, kudy povede moderní dobrý animovaný film. Bude si zakládat nejen na dokonalé animaci, ale hlavně na poutavém příběhu. Zde mezi hračky a hlavně kovboje Woodyho přichází nová hračka Rakeťák Buzz a přináší rozruch, neboť zpočátku jej Woody nesnáší a dělá vše pro to, aby jej vyhnal z domu. Když jim však začne téct do bot, vytvoří se mezi nimi silné přátelství a to je poselství tohto filmu - přátelství je velmi důležité a je mu třebe obětovat třeba i svou pýchu. ()

tom88

Veľmi podarený animák, prvý animák vytvorený komplet v CGI. Dnešný divák možno nedocení animáciu, ale treba brať ohľad, že predsa je to prvý film svojho druhu po technickej stránke. Inak veľmi podarené a milé postavičky, podarený dej, ktorý nenudí. Film ako stvorený pre deti, je tu množstvo vtipu a smiešnych situácií. Nechýba ani napätie ( samozrejme primerané ). 82% ()

bartias

Po patnácti letech od premiéry filmu působí tehdy absolutně zlomová počítačová animace legračně dřevním dojmem. Zároveň dokazuje dvě věci. Zaprvé: Podobá každého nového filmu od Pixaru je stále dokonalejší. Zadruhé: Tehdy byl příběh klíčový stejně jako teď. První digitálně animovaný celovečerní film v historii kinematografie funguje pořád stejně dobře, během let ale navíc získal ještě i příjemně nostalgický nádech. ()

wendelin9

Příběh o Woodym a jeho novém kamarádovi Buzzovi se nesmazatelně vryl do mojeho "filmového života"... Ani nevím, kolikrát jsem jako malá film viděla, ale z fleku bych se na něj podívala znovu. Příběh je úžasný stejně jako všechny postavičky.. kdyby to šlo, dám tomuhle filmu hvězdiček třeba 10 :) ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy